North Brunswick Rapids ST Hy-Tek's MEET MANAGER 9:14 PM 7/31/2010 Page 1
C & D LEAGUES CHAMPIONSHIPS 2010 - 7/31/2010
Results
Event 1 Girls 10 & Under 100 Yard IM C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Megan Sardis 10 Round Top-NJ 1:16.93 1:17.91 7
2 Julia Lytle 10 Coppermine Cudas-NJ 1:21.40 1:23.65 5
3 Nicole DeMato 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.99 1:23.71 4
4 Maegan Wood 10 Brookhill Dolphins-NJ 1:30.95 1:28.68 3
5 Maile Mora 9 Mhca Swim Team-US 1:30.85 1:32.23 2
6 Kelsy Purcell 10 Brookhill Dolphins-NJ 1:28.71 1:32.81 1
7 Kristen Sardis 9 Round Top-NJ 1:33.10 1:33.02
8 Nina Trach 10 Willows Wave-NJ 1:34.01 1:33.23
9 Rachael Carrion 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:39.42 1:35.90
10 Chloe Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:39.20 1:40.43
11 Katie Diorio 9 Round Top-NJ 1:41.68 1:41.28
12 Jillian LoGiudice 9 Round Top-NJ 1:50.20 1:41.51
13 Sophie Weaver 9 Brookhill Dolphins-NJ 1:56.85 1:44.71
14 Jessie Wereszczak 10 Willows Wave-NJ 1:52.76 1:47.89
15 Corey Moon 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:52.59 1:49.52
16 Kaitlyn Timari 9 Jcc Summer Tide-NJ 1:59.95 1:53.68
17 Emily MyKietyn 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:54.04 1:55.61
18 Kelly Shropshire 10 Willows Wave-NJ 1:56.58 1:57.27
--- Kalol Jha 9 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
--- Morgan Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:36.25 DQ
--- Megan Wojnar 10 Coppermine Cudas-NJ 1:42.22 DQ
Event 1 Girls 10 & Under 100 Yard IM D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Shaelyn McClaughry 10 Raritan Valley Country Club-NJ 1:27.50 1:24.35 7
2 Kaitlyn Bladt 10 Spring Run Swim Team-NJ 1:31.48 1:25.68 5
3 Sarah Pfreundschuh 10 Somerset Hills Swim Club 1:30.57 1:32.94 4
4 Victoria Forlenza 9 Spring Run Swim Team-NJ 1:56.35 1:55.36 3
5 Madelyn Lodato 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:52.61 1:58.82 2
6 Holly McCann 9 Lakeridge Lightning-NJ 2:16.59 2:02.44 1
--- Rachel Wyetzner 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 2:30.00 DQ
Event 2 Boys 10 & Under 100 Yard IM C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jacob Pica 10 Coppermine Cudas-NJ 1:27.80 1:24.42 7
2 Michael Stanaway 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:28.54 1:24.47 5
3 Emmanuel Perera 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:34.58 1:30.40 4
4 Carl Peterson 10 Round Top-NJ 1:33.38 1:34.79 3
5 Jack Mcgee 9 Round Top-NJ 1:40.59 1:39.71 2
6 Brett Bobinski 10 Mhca Swim Team-US 1:39.97 1:40.84 1
7 Arnav Joshi 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:40.25 1:42.30
8 Armaan Narasimhan 10 Jcc Summer Tide-NJ 1:44.69 1:42.49
9 Hunter Hazard 9 Willows Wave-NJ 1:54.79 1:52.70
10 Rijul Shinde 10 North Brunswick Rapids-NJ 2:09.79 2:09.12
--- Leo Zhao 10 North Brunswick Rapids-NJ 2:00.08 DQ
--- Anupam Sivaram 9 North Brunswick Rapids-NJ 2:33.93 DQ
Event 2 Boys 10 & Under 100 Yard IM D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nolan Leger 10 Somerset Hills Swim Club 1:41.89 1:38.79 7
2 Andrew Pao 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:41.71 1:39.26 5
3 Chase Weber 10 Lakeridge Lightning-NJ 2:00.55 1:56.13 4
Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Katie Figura 12 Round Top-NJ 1:15.30 1:11.53 7
2 Kayla Purcell 11 Brookhill Dolphins-NJ 1:15.91 1:12.07 5
3 Samantha Askin 12 Brookhill Dolphins-NJ 1:15.71 1:14.62 4
4 Kiera Vrindten 12 Round Top-NJ 1:16.23 1:14.92 3
5 Sandy Glenn 12 Coppermine Cudas-NJ 1:16.83 1:15.21 2
6 Danielle Hoffner 12 Jcc Summer Tide-NJ 1:17.79 1:16.79 1
7 Melanie Fosko 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.00 1:17.77
8 Mary Day 11 Round Top-NJ 1:22.31 1:18.47
9 Sarah Arrighi 12 Round Top-NJ 1:20.49 1:19.83
10 Erin Meyers 12 Mhca Swim Team-US 1:21.55 1:21.48
11 Amanda DeMatteo 11 Mhca Swim Team-US 1:26.09 1:24.07
12 Cassandra Cipriano 12 Willows Wave-NJ 1:24.17 1:24.23
13 Cassie Mora 11 Mhca Swim Team-US 1:22.34 1:24.45
14 Emily Kwon 12 Round Top-NJ 1:24.55 1:27.95
15 Kathy Chen 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:28.30 1:29.04
16 Justina Toma 11 Willows Wave-NJ 1:31.28 1:29.14
17 Sarah Hart 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:27.55 1:29.30
18 Amanda Simon 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:33.12 1:33.14
--- Kopal Jha 11 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rebecca Hawkins 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:18.48 1:17.05 7
2 Rachael Hoffman 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 1:16.45 1:17.42 5
3 Jill Bress 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:23.49 1:23.17 4
4 Kerry McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 1:27.55 1:24.71 3
5 Meghan Doran 11 Raritan Valley Country Club-NJ 1:21.92 1:24.76 2
6 Suzanne Leger 12 Somerset Hills Swim Club 1:31.01 1:32.20 1
7 Allie Hussey 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.45 1:33.00
8 Nicolette Wojcik 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.45 1:35.15
9 Brooke Weber 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:55.01 1:47.48
10 Marina Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 1:42.83 1:48.33
11 Courtney Clarke 11 Gran Centurions-NJ 2:15.22 2:16.90
Event 4 Boys 11-12 100 Yard IM C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Evan Riddell 12 Brookhill Dolphins-NJ 1:14.11 1:12.11 7
2 Ray Diorio 12 Round Top-NJ 1:17.96 1:17.75 5
3 Sam Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.46 1:18.11 4
4 Jordan Leonardo 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:18.15 1:21.00 3
5 Kevin Finch 11 Willows Wave-NJ 1:24.80 1:26.49 2
6 Seth Weingarten 11 Willows Wave-NJ 1:26.09 1:27.03 1
7 Brandon Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:30.82 1:27.31
8 Josh LoGiudice 12 Round Top-NJ 1:27.42 1:30.33
9 Michael Napoli 11 Willows Wave-NJ 1:31.28 1:35.72
10 Collin Smith 11 Round Top-NJ 1:31.78 1:36.26
11 Joshua Pica 12 Coppermine Cudas-NJ 1:34.27 1:36.75
12 Christian Napolitano 12 Willows Wave-NJ 1:42.01 1:38.04
13 Joseph Caputo 11 Willows Wave-NJ 1:49.91 1:46.65
14 Jake Donofrio 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:49.05 1:48.41
Event 4 Boys 11-12 100 Yard IM D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Tom Morrison 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:21.28 1:20.93 7
2 Chris Bondarowiscz 11 Gran Centurions-NJ 1:28.05 1:27.21 5
3 Andrew Lackland 11 Metuchen Golf & Country Club-NJ 1:32.28 1:30.35 4
4 Thomas DeLauro 11 Somerset Hills Swim Club 1:41.23 1:37.78 3
Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay C League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Jcc Summer Tide-NJ A NT 1:51.92 14
1) Divya Gandhi 8 2) Natalia Youseff 8 3) Jordyn Lippitt 7 4) Shreya Ravikumar 7
2 Mhca Swim Team-US A 1:46.82 1:54.04 10
1) Mary-Kate Gresco 6 2) Megan Josephs 8 3) Barbara Mora 6 4) Shannon Josephs 8
3 Willows Wave-NJ A 1:50.91 1:57.48 8
1) Nicole Mnych 7 2) Jessie Walsh 8 3) Olivia Sanders 7 4) Samantha Toma 8
Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay D League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Raritan Valley Country Club-NJ A NT 1:43.82 14
1) Reagan Waters 8 2) Jacqueline Ruhnke 7 3) Kathleen McClaughry 8 4) Rylie Foley 6
2 Gran Centurions-NJ A NT 1:51.78 10
1) Emily Sweeney 7 2) Kailey Bonderowicz 8 3) Abigail Digiorgio 6 4) Zoey Ferrailolo 7
Event 6 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay C League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Round Top-NJ A 1:40.81 1:35.43 14
1) Matthew Sardis 6 2) Andrew Bosco 8 3) Jonathan Pearce 7 4) Quinn Flanagan 8
2 Mhca Swim Team-US A 1:35.71 1:38.12 10
1) Tommy McDade 8 2) Danny Ross 7 3) Joey Mazza 7 4) Erik Bobinski 7
3 Jcc Summer Tide-NJ A NT 1:38.69 8
1) Sam Senzon 8 2) Alen Chen 7 3) Charles Hu 7 4) Derek Fenton 8
4 Willows Wave-NJ A 1:46.68 1:49.54 6
1) Eric Ackerman 8 2) Daniel Badawy 6 3) Brian Hochman 8 4) Jordan Woller 8
Event 6 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay D League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club A 1:42.33 1:44.45 14
1) Christopher Halada 7 2) Phillip Siana 6 3) Griffin Leger 8 4) Luca Moscetti 8
--- Gran Centurions-NJ A NT DQ
1) Keith Kaminskas 7 2) Mark Ericksen 7 3) Ryan Beenders 7 4) Robert Racey 8
Event 7 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay C League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Round Top-NJ A 2:32.09 2:25.90 14
1) Katie Figura 12 2) Emily Kwon 12 3) Kristen Sardis 9 4) Megan Sardis 10
2 Brookhill Dolphins-NJ A 2:30.82 2:26.99 10
1) Maegan Wood 10 2) Samantha Askin 12 3) Kayla Purcell 11 4) Kelsy Purcell 10
3 Jcc Summer Tide-NJ A NT 2:40.62 8
1) Abigail Kilgallon 10 2) Amanda Kilgallon 12 3) Danielle Hoffner 12 4) Claudia Taddeo 9
4 Mhca Swim Team-US A 2:42.39 2:45.28 6
1) Amanda DeMatteo 11 2) Maile Mora 9 3) Shannon McDade 12 4) Emily Hicks 9
5 Jcc Summer Tide-NJ B NT 2:47.32 4
1) Emily Pan 10 2) Christine Arcoleo 12 3) Jennifer Doorly 12 4) Bhavya Yalamanchili 9
6 Hillsborough YMCA-NJ A 2:45.29 2:51.68 2
1) Lauren Yoon 11 2) Chloe Tremper 10 3) Kathy Chen 12 4) Katelyn Chen 10
(Event 7 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay C League)
Team Relay Seed Time Finals Time Points
7 Willows Wave-NJ A 2:54.49 2:51.84
1) Rachel Szachara 12 2) MJ Walsh 9 3) Michaela Sanders 10 4) Justina Toma 11
8 Coppermine Cudas-NJ A 2:21.22 3:08.07
1) Georgia Coriell 11 2) Amanda Ring 9 3) Melanie Lytle 9 4) Reagan Curtis 10
9 North Brunswick Rapids-NJ A 3:10.12 3:11.35
1) Emily MyKietyn 10 2) Jessica Caron 12 3) Chelsea Li 9 4) Carrie Durning 12
--- Hillsborough YMCA-NJ B 3:10.25 DQ
1) Corey Moon 9 2) Siobhan Flynn 11 3) Katherine Yoon 9 4) Alana Staskiewicz 11
Event 7 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay D League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Lakeridge Lightning-NJ A 2:35.66 2:37.96 14
1) Miranda Yeats 10 2) Jill Bress 12 3) Sierra Stevenson 10 4) Michelle Frantino 12
2 Gran Centurions-NJ A NT 2:53.22 10
1) Jennifer Fitzula 12 2) Colleen Clarke 9 3) Victoria Isidron 12 4) Megan Cassiba 9
3 Somerset Hills Swim Club A 2:57.83 2:55.11 8
1) Brianna Stavrakis 10 2) Sarah Pfreundschuh 10 3) Suzanne Leger 12 4) Michaela Sakitis 10
4 Spring Run Swim Team-NJ A 2:47.77 3:03.20 6
1) Amanda D'Amato 12 2) Victoria Forlenza 9 3) Kaitlyn Bladt 10 4) Marina Forlenza 11
5 Lakeridge Lightning-NJ B 3:14.52 3:32.84 4
1) Chloe Gillespie 11 2) Katie Hussey 8 3) Nicolette Wojcik 12 4) Holly McCann 9
Event 8 Boys 9-12 200 Yard Medley Relay C League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Hillsborough YMCA-NJ A 2:41.90 2:36.22 14
1) Siddharth Shankar 10 2) Brandon Chang 12 3) Emmanuel Perera 9 4) Jack Kinst 11
2 Willows Wave-NJ A 2:43.88 2:38.33 10
1) Chris Swierczek 11 2) Hunter Hazard 9 3) Michael Napoli 11 4) Tyler Kohutanycz 10
3 Jcc Summer Tide-NJ A 2:48.45 2:45.80 8
1) Michael Ku 12 2) Alan Du 12 3) Philippe Hayek 12 4) C.J. Hewitt 9
4 Mhca Swim Team-US A 3:06.15 2:53.93 6
1) Brad Escobar 12 2) Matt Mazza 9 3) Matthew Linder 11 4) Brett Bobinski 10
5 Hillsborough YMCA-NJ B 3:12.67 3:05.74 4
1) Arnav Joshi 9 2) Alexander Liu 10 3) Andy Wang 9 4) Zack Krasnansky 11
6 North Brunswick Rapids-NJ A 3:04.75 3:08.52 2
1) Robbie Neumann 9 2) Bijan Saba 12 3) Julian Maceren 11 4) Leo Zhao 10
7 Round Top-NJ A 2:46.24 3:08.61
1) Billy Kallio 12 2) Alex Young 10 3) Jack Mcgee 9 4) Josh LoGiudice 12
8 Mhca Swim Team-US B 3:09.18 3:13.19
1) Jonathan Pedernera 10 2) Paulie Mazza 11 3) Mikey Blume 11 4) Thomas Gresco 10
Event 8 Boys 9-12 200 Yard Medley Relay D League
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club A 2:59.13 2:56.35 14
1) Paul DeStefano 10 2) Owen Busler 11 3) Nolan Leger 10 4) Luke Hess 11
2 Gran Centurions-NJ A NT 3:31.96 10
1) Griffin Keat 9 2) Chris Bondarowiscz 11 3) Tommy Sweeeney 9 4) Michael Degraw 11
Event 9 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Allison Riddell 8 Brookhill Dolphins-NJ 18.39 17.22 7
2 Olivia Lontai 8 Round Top-NJ 17.25 17.47 5
3 Mae Kinst 8 Hillsborough YMCA-NJ 18.20 17.62 4
4 Megan Josephs 8 Mhca Swim Team-US 18.71 18.70 3
5 Mia Sidlowski 8 Round Top-NJ 20.50 19.72 2
(Event 9 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
6 Nicole Mnych 7 Willows Wave-NJ 20.05 21.15 1
7 Jessie Walsh 8 Willows Wave-NJ 20.81 21.23
8 Barbara Mora 6 Mhca Swim Team-US 22.18 21.62
9 Jordyn Lippitt 7 Jcc Summer Tide-NJ 22.11 22.02
10 Divya Gandhi 8 Jcc Summer Tide-NJ 22.18 22.10
11 Shannon Josephs 8 Mhca Swim Team-US 26.70 23.21
12 Caroline Maloney 7 Coppermine Cudas-NJ 21.28 23.37
13 Emily Morris 7 Brookhill Dolphins-NJ NT 23.39
14 Karley Lyne 8 Coppermine Cudas-NJ 23.61 23.42
15 Melanie Nunn 7 Brookhill Dolphins-NJ 23.58 23.72
16 Kristy Chen 7 Hillsborough YMCA-NJ 26.13 23.79
17 Olivia Sanders 7 Willows Wave-NJ 24.57 24.03
18 Megan Mcgee 7 Round Top-NJ 26.28 24.52
19 Julia Yoon 8 Hillsborough YMCA-NJ 24.18 25.18
20 Erin Tan 6 North Brunswick Rapids-NJ 25.59 25.48
21 Samantha Toma 8 Willows Wave-NJ 27.03 25.73
22 Ellie Lopa 7 Coppermine Cudas-NJ 27.79 25.78
23 Shreya Ravikumar 7 Jcc Summer Tide-NJ 29.66 26.97
24 Jessica Linder 6 Mhca Swim Team-US 31.69 27.01
25 Jessica Young 7 Round Top-NJ 25.64 27.79
26 Mary-Kate Gresco 6 Mhca Swim Team-US 31.48 29.91
27 Julia Linder 6 Mhca Swim Team-US 34.82 30.43
28 Lodie Elmarry 8 North Brunswick Rapids-NJ 30.39 31.01
29 Caitlin Hochman 5 Willows Wave-NJ 47.74 40.56
Event 9 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kathleen McClaughry 8 Raritan Valley Country Club-NJ 16.50 16.36 7
2 Sarah Jeney 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 18.34 17.29 5
3 Elizabeth Lackland 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 21.10 18.72 4
4 Abigail Digiorgio 6 Gran Centurions-NJ 21.39 18.86 3
5 Anna DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club 21.31 19.00 2
6 Emily Sweeney 7 Gran Centurions-NJ 23.69 19.45 1
7 Olivia DeStefano 7 Somerset Hills Swim Club 19.67 19.66
8 Annie Hamilton 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 19.95 20.48
9 Jacqueline Ruhnke 7 Raritan Valley Country Club-NJ 23.49 21.31
10 Elisa D'Amato 8 Spring Run Swim Team-NJ 23.85 21.72
11 Katie Hussey 8 Lakeridge Lightning-NJ 22.54 22.08
12 Gianna Moscetti 7 Somerset Hills Swim Club 24.57 23.34
13 Lily Zimmerman 8 Somerset Hills Swim Club 24.62 24.75
14 Reagan Waters 8 Raritan Valley Country Club-NJ 22.71 25.56
15 Thalia Melendez 8 Lakeridge Lightning-NJ 25.75 27.41
16 Victoria Piniella 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 30.58 27.56
17 Laura Fagan 6 Somerset Hills Swim Club 27.10 28.03
18 Lena Reilly 6 Spring Run Swim Team-NJ 29.27 28.87
19 Kailey Bonderowicz 8 Gran Centurions-NJ 29.60 29.26
20 Rylie Foley 6 Raritan Valley Country Club-NJ 28.67 30.98
21 Ella Hanley 7 Spring Run Swim Team-NJ 32.59 31.69
22 Danielle Aller 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 32.95 33.26
23 Megan Hussey 6 Lakeridge Lightning-NJ 36.28 35.29
24 Zoey Ferrailolo 7 Gran Centurions-NJ 45.47 35.55
25 Carrie Eriksen 6 Gran Centurions-NJ 59.56 42.23
Event 10 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Pearce 7 Round Top-NJ 16.52 15.73 7
2 Brian Hochman 8 Willows Wave-NJ 18.35 18.05 5
3 Christopher Gannon 8 Brookhill Dolphins-NJ 20.09 19.14 4
4 Joey Mazza 7 Mhca Swim Team-US 18.14 19.38 3
5 Charles Hu 7 Jcc Summer Tide-NJ 21.62 19.46 2
6 Erik Bobinski 7 Mhca Swim Team-US 18.57 19.84 1
7 Eric Ackerman 8 Willows Wave-NJ 21.38 20.12
*8 Quinn Flanagan 8 Round Top-NJ 20.74 20.28
*8 Jacob Simon 8 Hillsborough YMCA-NJ 21.20 20.28
10 Matthew Sardis 6 Round Top-NJ 20.41 20.76
11 Lucas Albaladejo 8 Mhca Swim Team-US 22.31 21.01
12 Daniel Badawy 6 Willows Wave-NJ 19.85 21.21
13 Oliver Li 6 North Brunswick Rapids-NJ 20.70 21.39
14 Tommy McDade 8 Mhca Swim Team-US 24.43 21.64
*15 Jordan Woller 8 Willows Wave-NJ 27.48 23.22
*15 Danny Ross 7 Mhca Swim Team-US 24.99 23.22
17 Eric Peterson 7 Round Top-NJ 23.73 24.02
18 Aidan Sidlowski 8 Round Top-NJ 25.41 25.71
19 Noah Youssef 7 Jcc Summer Tide-NJ 27.77 25.86
20 Michael Lyne 6 Coppermine Cudas-NJ 29.87 26.69
21 Gautam Agarwal 8 Hillsborough YMCA-NJ 28.56 27.00
22 Ethan Mao 7 Hillsborough YMCA-NJ 28.14 28.20
23 Ryan Purcell 7 Brookhill Dolphins-NJ 25.33 28.45
24 Austin Johns 6 North Brunswick Rapids-NJ 31.41 32.39
25 Malachy Morehead 7 Jcc Summer Tide-NJ 30.81 34.11
26 Robert Young 5 Round Top-NJ NT 35.45
27 Chuckie Armour 7 North Brunswick Rapids-NJ 33.73 35.53
28 Daniel Doss 7 North Brunswick Rapids-NJ 32.89 36.63
29 Charles Moorhead 6 Jcc Summer Tide-NJ 34.90 36.82
30 Krish Jethani 7 North Brunswick Rapids-NJ 33.73 38.80
Event 10 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kevin Surette 8 Spring Run Swim Team-NJ 16.99 16.79 7
2 Christopher Halada 7 Somerset Hills Swim Club 17.28 17.73 5
3 Griffin Leger 8 Somerset Hills Swim Club 18.68 18.49 4
4 Luke Morrison 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 20.55 18.86 3
5 Robert Racey 8 Gran Centurions-NJ 39.09 21.85 2
6 Ryan Beenders 7 Gran Centurions-NJ 31.99 22.03 1
*7 Jason Aller 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 24.29 22.25
*7 Luca Moscetti 8 Somerset Hills Swim Club 25.23 22.25
9 Mark Ericksen 7 Gran Centurions-NJ 24.83 23.85
10 Jack Foley 8 Raritan Valley Country Club-NJ 22.63 23.95
11 Matthew Frantino 7 Lakeridge Lightning-NJ 26.67 24.09
12 Andrew Bladt 7 Spring Run Swim Team-NJ 29.04 25.06
13 Kevin Simonson 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 24.69 25.71
14 Keith Kaminskas 7 Gran Centurions-NJ 29.65 25.98
15 Rowan Pendergraph 8 Somerset Hills Swim Club 28.86 26.97
16 Tommy Pennimpede 6 Raritan Valley Country Club-NJ 32.27 29.39
17 Gabe Lodato 6 Lakeridge Lightning-NJ 27.55 29.92
18 Nicholas Carvalho 7 Somerset Hills Swim Club 33.01 30.85
(Event 10 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle D League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
19 Josh Gold 8 Somerset Hills Swim Club 36.83 33.73
20 Nathan Daniels 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 31.25 34.98
21 Alex Hall 8 Somerset Hills Swim Club 40.94 35.36
22 Andrew Simone 6 Lakeridge Lightning-NJ 36.14 35.73
Event 11 Girls 9-10 50 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Megan Sardis 10 Round Top-NJ 30.27 30.85 7
2 Katelyn Chen 10 Hillsborough YMCA-NJ 33.66 33.43 5
3 Meryl Coriell 9 Coppermine Cudas-NJ 36.14 35.16 4
4 Kelsy Purcell 10 Brookhill Dolphins-NJ 37.08 35.55 3
5 Maegan Wood 10 Brookhill Dolphins-NJ NT 36.27 2
6 Abigail Kilgallon 10 Jcc Summer Tide-NJ 36.31 36.49 1
7 Samara Friedman 10 Jcc Summer Tide-NJ 37.85 36.96
8 Reagan Curtis 10 Coppermine Cudas-NJ 48.22 36.98
9 Rachael Carrion 9 North Brunswick Rapids-NJ 36.97 37.47
10 Sophie Weaver 9 Brookhill Dolphins-NJ 39.54 37.70
11 Jillian LoGiudice 9 Round Top-NJ 41.52 37.99
12 Michaela Sanders 10 Willows Wave-NJ 37.61 38.14
13 Abby Tan 10 North Brunswick Rapids-NJ 39.29 38.31
14 Ginyha Brown 9 Hillsborough YMCA-NJ 40.79 38.59
15 Melanie Lytle 9 Coppermine Cudas-NJ 41.33 38.83
16 Anna Zujkowski 10 Jcc Summer Tide-NJ 45.36 39.10
17 Juliana Capro 10 Coppermine Cudas-NJ 39.85 39.19
18 Britney Cheng 10 Jcc Summer Tide-NJ 45.67 39.37
19 Chloe Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 40.20 39.41
20 Katie Diorio 9 Round Top-NJ 38.57 39.67
21 Rebecca Dry 10 Hillsborough YMCA-NJ 39.96 39.73
22 Nicole Salk 9 Round Top-NJ 41.50 40.38
23 Elizabeth Askin 9 Brookhill Dolphins-NJ 43.59 40.82
24 Katherine Yoon 9 Hillsborough YMCA-NJ 40.37 40.87
25 Megan Wojnar 10 Coppermine Cudas-NJ 48.52 40.98
26 Kelly Shropshire 10 Willows Wave-NJ 42.07 41.41
27 Shruti Ravikumar 9 Jcc Summer Tide-NJ 45.67 41.50
28 Chelsea Li 9 North Brunswick Rapids-NJ 41.97 42.22
29 Claudia Taddeo 9 Jcc Summer Tide-NJ 43.42 42.45
30 Nia Phillips 9 Hillsborough YMCA-NJ 42.60 43.29
31 Eva Hayek 10 Jcc Summer Tide-NJ 42.60 43.58
32 Amulya Ankem 9 Hillsborough YMCA-NJ 45.80 43.81
33 Kallen Mitchell 9 Willows Wave-NJ 46.13 43.85
34 Emily Pan 10 Jcc Summer Tide-NJ 44.59 44.01
35 Catherine Hazard 9 Willows Wave-NJ 45.75 44.12
36 Gabriella Sanches 9 Jcc Summer Tide-NJ 48.97 44.56
37 Amanda Nunes 9 Coppermine Cudas-NJ 48.55 44.65
38 Emily Hicks 9 Mhca Swim Team-US 50.27 44.99
39 Shannon Twill 9 Round Top-NJ 48.60 45.92
40 Maya Mukadam 9 Jcc Summer Tide-NJ 53.69 47.19
41 Kaitlyn Timari 9 Jcc Summer Tide-NJ 42.35 48.24
42 Emily MyKietyn 10 North Brunswick Rapids-NJ 46.14 48.38
43 Megha Madhusuden 10 Hillsborough YMCA-NJ 48.95 48.96
44 Lauren Suero 9 Willows Wave-NJ 50.52 49.80
45 Michelle Zhu 9 Jcc Summer Tide-NJ 54.67 49.92
(Event 11 Girls 9-10 50 Yard Freestyle C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
46 Kalol Jha 9 North Brunswick Rapids-NJ 50.74 51.01
47 MJ Walsh 9 Willows Wave-NJ 47.80 51.89
48 Paige Malone 9 Coppermine Cudas-NJ 52.33 59.01
Event 11 Girls 9-10 50 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Miranda Yeats 10 Lakeridge Lightning-NJ 35.68 33.49 7
2 Sarah Pfreundschuh 10 Somerset Hills Swim Club 36.44 37.42 5
3 Michaela Sakitis 10 Somerset Hills Swim Club 39.44 38.91 4
4 Toniann Parker 9 Lakeridge Lightning-NJ 45.17 44.26 3
5 Lucie Taunay 9 Somerset Hills Swim Club 47.71 45.16 2
6 Colleen Clarke 9 Gran Centurions-NJ 49.03 45.86 1
7 Anna Schuler 9 Lakeridge Lightning-NJ 50.48 46.52
8 Holly McCann 9 Lakeridge Lightning-NJ 52.22 51.03
9 Victoria Forlenza 9 Spring Run Swim Team-NJ 43.15 53.70
10 Rachel Wyetzner 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 56.15 58.25
11 Sophia Porcelli 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:01.33 1:03.31
Event 12 Boys 9-10 50 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 10 North Brunswick Rapids-NJ 35.71 33.24 7
2 Carl Peterson 10 Round Top-NJ 37.30 34.23 5
3 Maxwell Sanchez 10 Hillsborough YMCA-NJ 36.80 34.31 4
4 Brett Bobinski 10 Mhca Swim Team-US 36.41 34.77 3
5 C.J. Hewitt 9 Jcc Summer Tide-NJ 35.57 34.98 2
6 Tyler Kohutanycz 10 Willows Wave-NJ 35.70 35.10 1
7 Will Hughes 10 Coppermine Cudas-NJ 37.75 37.58
8 Joseph Zangara 9 Coppermine Cudas-NJ 40.03 37.61
9 Alexander Liu 10 Hillsborough YMCA-NJ 38.57 38.02
10 Siddharth Shankar 10 Hillsborough YMCA-NJ 39.28 38.44
11 Arnav Joshi 9 Hillsborough YMCA-NJ 40.71 38.69
12 Jack Zuber 9 Round Top-NJ 39.39 39.06
13 Karl Conrad 10 Hillsborough YMCA-NJ 41.80 39.49
14 Bladen Lee 9 Willows Wave-NJ 43.78 39.81
15 Thomas Gresco 10 Mhca Swim Team-US 42.37 40.55
16 Andy Wang 9 Hillsborough YMCA-NJ 41.22 40.96
17 David Zhang 10 Hillsborough YMCA-NJ 41.73 41.41
18 Lee Poirier 9 Hillsborough YMCA-NJ 42.01 41.76
19 Armaan Narasimhan 10 Jcc Summer Tide-NJ 43.51 41.80
20 Hunter Hazard 9 Willows Wave-NJ 47.13 41.92
21 Sean Flanagan 9 Round Top-NJ 45.59 43.18
22 Robbie Neumann 9 North Brunswick Rapids-NJ 50.45 43.41
23 John Twill 10 Round Top-NJ 47.66 44.20
24 Jack DeMatteo 9 Mhca Swim Team-US 50.19 46.26
25 John Liu 10 North Brunswick Rapids-NJ 46.34 46.33
26 Alex Young 10 Round Top-NJ 49.40 48.83
27 Humza Khawaja 10 North Brunswick Rapids-NJ 54.71 48.99
28 Leo Zhao 10 North Brunswick Rapids-NJ 47.28 55.20
29 Peter Bosco 10 Round Top-NJ 56.36 56.54
30 Andrew Dang 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.94 58.67
Event 12 Boys 9-10 50 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sean Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 35.39 35.14 7
2 Jack Hogarty 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 35.51 35.20 5
3 Rick Hoffman 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 35.18 37.21 4
4 Liam Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 37.71 37.23 3
5 Rourke Morrison 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 40.27 39.07 2
6 CJ Hall 10 Somerset Hills Swim Club 43.48 39.57 1
7 Ben Ward 10 Somerset Hills Swim Club 40.38 39.62
8 Griffin Keat 9 Gran Centurions-NJ 1:05.44 43.68
9 Dylan Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club 50.51 44.52
10 Chase Weber 10 Lakeridge Lightning-NJ 45.81 45.51
11 Tommy Sweeeney 9 Gran Centurions-NJ 48.30 47.62
12 Brandon Simone 10 Lakeridge Lightning-NJ 50.89 48.47
13 Owen Quinn 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:09.63 50.38
14 Matthew Simone 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:02.20 1:02.49
Event 13 Girls 11-12 50 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Dana Park 12 North Brunswick Rapids-NJ 28.37 27.57 7
2 Katie Figura 12 Round Top-NJ 28.68 28.35 5
3 Kiera Vrindten 12 Round Top-NJ NT 29.11 4
4 Kayla Purcell 11 Brookhill Dolphins-NJ 30.34 29.29 3
5 Shannon McDade 12 Mhca Swim Team-US 30.32 29.46 2
6 Mary Day 11 Round Top-NJ 31.42 30.09 1
7 Minna Gannon 12 Brookhill Dolphins-NJ 32.33 30.31
8 Sarah Arrighi 12 Round Top-NJ 30.62 30.36
9 Amanda Kilgallon 12 Jcc Summer Tide-NJ 31.61 30.64
10 Samantha Askin 12 Brookhill Dolphins-NJ 31.97 31.32
11 Elisabeth Weaver 11 Brookhill Dolphins-NJ 31.84 31.81
12 Cassandra Cipriano 12 Willows Wave-NJ 34.57 31.83
13 Erin Meyers 12 Mhca Swim Team-US 32.47 32.11
14 Annie Warner 11 Coppermine Cudas-NJ 33.19 32.30
15 Rachel Szachara 12 Willows Wave-NJ 32.76 32.46
16 Cassie Mora 11 Mhca Swim Team-US 32.82 32.69
17 Anna McIntyre 11 Jcc Summer Tide-NJ 34.00 33.01
18 Kara Bobinski 11 Mhca Swim Team-US 35.18 33.38
19 Brittany Rica 12 Round Top-NJ 34.96 33.51
20 Caitlyn Vega 12 Mhca Swim Team-US 35.35 33.91
21 Emily Kwon 12 Round Top-NJ 36.90 34.82
22 Carrie Durning 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.07 35.11
23 Imari Perez 12 North Brunswick Rapids-NJ 35.44 35.99
24 Siobhan Flynn 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.60 36.56
25 Mary Kate Mcgee 11 Round Top-NJ 36.59 36.82
26 Tricia Gresco 12 Mhca Swim Team-US 37.93 37.29
27 Claudia Craig 11 Mhca Swim Team-US 37.86 37.30
28 Jessica Caron 12 North Brunswick Rapids-NJ 38.46 37.36
29 Georgia Coriell 11 Coppermine Cudas-NJ 39.11 37.38
30 Melissa Linder 11 Mhca Swim Team-US 39.64 37.49
31 Lauren Yoon 11 Hillsborough YMCA-NJ 39.98 38.08
32 Micaela Szot 12 North Brunswick Rapids-NJ 40.42 38.10
33 Emily Gresco 12 Mhca Swim Team-US 41.04 39.51
34 Gabriella Obregon 11 Coppermine Cudas-NJ 40.89 39.81
(Event 13 Girls 11-12 50 Yard Freestyle C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
35 Alana Staskiewicz 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.41 40.08
36 Jackie Drucker 11 Mhca Swim Team-US 42.11 40.47
37 Lindsey MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.13 40.69
38 Jackie Kausch 11 Willows Wave-NJ 42.58 41.29
39 Megan Pelszynski 11 North Brunswick Rapids-NJ 43.56 41.59
40 Rae Ana Saenz 11 North Brunswick Rapids-NJ 45.35 42.98
41 Grace Carlsen 11 Jcc Summer Tide-NJ 47.80 43.01
42 Palak Shah 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.84 43.37
43 Padmini Yerramasu 12 North Brunswick Rapids-NJ 45.71 46.29
44 Krithika Uthaman 12 North Brunswick Rapids-NJ 47.87 48.13
45 Andreia Nunes 11 Coppermine Cudas-NJ 45.97 50.10
46 Kopal Jha 11 North Brunswick Rapids-NJ 50.47 52.41
Event 13 Girls 11-12 50 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michelle Frantino 12 Lakeridge Lightning-NJ 31.01 28.75 7
2 Kelly Bracuto 12 Gran Centurions-NJ 30.43 29.51 5
3 Rachael Hoffman 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 31.51 30.51 4
4 Amanda D'Amato 12 Spring Run Swim Team-NJ 32.01 32.68 3
5 Jennifer Fitzula 12 Gran Centurions-NJ 34.06 32.84 2
6 Lucia Bergamo 11 Lakeridge Lightning-NJ 34.44 33.85 1
7 Mary Griffin 12 Lakeridge Lightning-NJ 35.48 34.16
8 Hayley Daniels 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 37.95 35.23
9 Victoria Pao 12 Lakeridge Lightning-NJ 36.15 35.42
10 Allie Hussey 11 Lakeridge Lightning-NJ 36.45 35.64
11 Carolina Gonzalez 12 Lakeridge Lightning-NJ 38.53 36.12
12 Nicolette Wojcik 12 Lakeridge Lightning-NJ 37.03 36.64
13 Michelle Venditto 12 Gran Centurions-NJ 39.08 37.51
14 Stephanie Kontra 11 Metuchen Golf & Country Club-NJ 42.54 38.98
15 Veronica Lenox 11 Somerset Hills Swim Club 44.35 41.03
16 Marina Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 37.78 43.77
17 Chloe Gillespie 11 Lakeridge Lightning-NJ 46.17 45.75
18 Sydney Yakawenko 11 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.15 46.75
19 Courtney Clarke 11 Gran Centurions-NJ 53.39 53.96
Event 14 Boys 11-12 50 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sam Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 29.09 28.44 7
2 Ray Diorio 12 Round Top-NJ 29.76 29.05 5
3 Nicholas Perel 12 Willows Wave-NJ 30.24 29.22 4
4 Jordan Leonardo 11 North Brunswick Rapids-NJ 32.77 30.33 3
5 Chris Swierczek 11 Willows Wave-NJ 32.24 31.64 2
6 Josh LoGiudice 12 Round Top-NJ 32.88 32.13 1
7 Julian Maceren 11 North Brunswick Rapids-NJ 35.00 32.53
8 Philippe Hayek 12 Jcc Summer Tide-NJ 32.50 32.83
9 Josh Lontai 11 Round Top-NJ 33.86 33.44
10 Collin Smith 11 Round Top-NJ 34.82 33.47
11 Joshua Pica 12 Coppermine Cudas-NJ 35.45 33.97
12 Matthew Linder 11 Mhca Swim Team-US 35.92 34.43
13 Brandon Curtis 12 Coppermine Cudas-NJ 38.26 35.05
14 Jack Kinst 11 Hillsborough YMCA-NJ 37.20 35.22
15 Paulie Mazza 11 Mhca Swim Team-US 36.48 35.90
(Event 14 Boys 11-12 50 Yard Freestyle C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
16 Bijan Saba 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.97 36.34
17 Christian Napolitano 12 Willows Wave-NJ 36.81 36.83
18 Billy Kallio 12 Round Top-NJ 38.78 37.44
19 Jake Donofrio 11 North Brunswick Rapids-NJ 37.83 37.70
20 Mikey Blume 11 Mhca Swim Team-US 37.51 37.72
21 Max Malone 12 Coppermine Cudas-NJ 37.99 37.98
22 Brad Escobar 12 Mhca Swim Team-US 38.53 38.11
23 Michael Ku 12 Jcc Summer Tide-NJ 39.65 39.14
24 Michael Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.59 39.54
25 Andrew Ackerman 11 Willows Wave-NJ 44.42 41.24
26 Zack Krasnansky 11 Hillsborough YMCA-NJ 46.26 43.29
27 Anirudh Kulkarni 12 North Brunswick Rapids-NJ 44.12 44.82
28 Greg Carroll 12 Brookhill Dolphins-NJ 54.13 50.32
Event 14 Boys 11-12 50 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Tom Morrison 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 32.36 30.90 7
2 Rhys Hanley 11 Spring Run Swim Team-NJ 32.09 31.09 5
3 Michael Degraw 11 Gran Centurions-NJ 32.54 31.86 4
4 Alex Triguero 12 Gran Centurions-NJ 46.28 34.20 3
5 Luke Hess 11 Somerset Hills Swim Club 34.60 34.39 2
6 Thomas DeLauro 11 Somerset Hills Swim Club 36.06 34.60 1
7 Owen Busler 11 Somerset Hills Swim Club 35.40 35.52
8 Griffin Pendergraph 11 Somerset Hills Swim Club 40.74 37.78
9 Joey McCann 12 Lakeridge Lightning-NJ 42.16 41.56
Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Megan Josephs 8 Mhca Swim Team-US 24.75 24.79 7
2 Natalia Youseff 8 Jcc Summer Tide-NJ 25.18 27.59 5
3 Emily Morris 7 Brookhill Dolphins-NJ 29.37 28.18 4
4 Jessica Young 7 Round Top-NJ 32.63 30.75 3
5 Mia Sidlowski 8 Round Top-NJ 29.22 33.74 2
6 Samantha Toma 8 Willows Wave-NJ 34.28 35.47 1
7 Julia Linder 6 Mhca Swim Team-US 41.06 35.52
8 Karley Lyne 8 Coppermine Cudas-NJ 33.43 35.71
9 Olivia Sanders 7 Willows Wave-NJ NT 36.61
--- Julia Yoon 8 Hillsborough YMCA-NJ 33.20 DQ
--- Mae Kinst 8 Hillsborough YMCA-NJ 25.23 DQ
--- Ellie Lopa 7 Coppermine Cudas-NJ 48.11 DQ
--- Caroline Maloney 7 Coppermine Cudas-NJ 37.49 DQ
--- Megan Mcgee 7 Round Top-NJ NT DQ
--- Lodie Elmarry 8 North Brunswick Rapids-NJ 42.07 DQ
Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jacqueline Ruhnke 7 Raritan Valley Country Club-NJ 24.31 24.54 7
2 Katie Hussey 8 Lakeridge Lightning-NJ 26.34 27.14 5
3 Annie Hamilton 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 30.34 28.55 4
4 Kailey Bonderowicz 8 Gran Centurions-NJ 29.62 30.03 3
5 Lena Reilly 6 Spring Run Swim Team-NJ 31.00 32.05 2
6 Laura Fagan 6 Somerset Hills Swim Club 48.67 39.51 1
(Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke D League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
--- Ella Hanley 7 Spring Run Swim Team-NJ NT DQ
--- Lily Zimmerman 8 Somerset Hills Swim Club 44.10 DQ
--- Megan Hussey 6 Lakeridge Lightning-NJ 44.71 DQ
Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Pearce 7 Round Top-NJ 22.06 22.62 7
2 Alen Chen 7 Jcc Summer Tide-NJ 26.17 24.99 5
3 Jacob Simon 8 Hillsborough YMCA-NJ 26.67 26.61 4
4 Lucas Albaladejo 8 Mhca Swim Team-US 28.28 27.50 3
5 Danny Ross 7 Mhca Swim Team-US 29.88 28.02 2
6 Andrew Bosco 8 Round Top-NJ 28.56 28.60 1
7 Ryan Purcell 7 Brookhill Dolphins-NJ 28.25 30.59
8 Austin Johns 6 North Brunswick Rapids-NJ 31.97 32.01
9 Quinn Flanagan 8 Round Top-NJ 37.12 34.34
10 Eric Peterson 7 Round Top-NJ 36.44 34.51
--- Matthew Sardis 6 Round Top-NJ 31.08 DQ
--- Michael Lyne 6 Coppermine Cudas-NJ 41.27 DQ
--- Aidan Sidlowski 8 Round Top-NJ 38.02 DQ
--- Robert Young 5 Round Top-NJ NT DQ
Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Christopher Halada 7 Somerset Hills Swim Club 24.84 23.77 7
2 Kevin Surette 8 Spring Run Swim Team-NJ 25.37 24.59 5
3 Jack Foley 8 Raritan Valley Country Club-NJ 26.41 28.65 4
4 Jason Aller 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 30.40 29.11 3
5 Kevin Simonson 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 42.34 33.84 2
--- Rowan Pendergraph 8 Somerset Hills Swim Club 37.82 DQ
--- Josh Gold 8 Somerset Hills Swim Club 38.27 DQ
--- Matthew Frantino 7 Lakeridge Lightning-NJ 45.41 DQ
--- Andrew Bladt 7 Spring Run Swim Team-NJ 27.72 DQ
--- Luke Morrison 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 23.81 DQ
--- Liam Quinn 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 27.52 DQ
--- Mark Ericksen 7 Gran Centurions-NJ 34.59 DQ
--- Alex Hall 8 Somerset Hills Swim Club 42.78 DQ
--- Phillip Siana 6 Somerset Hills Swim Club 31.79 DQ
--- Griffin Leger 8 Somerset Hills Swim Club 26.47 DQ
Event 17 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 9 North Brunswick Rapids-NJ 42.32 41.52 7
2 Julia Lytle 10 Coppermine Cudas-NJ 45.07 43.24 5
3 Abigail Kilgallon 10 Jcc Summer Tide-NJ 43.30 44.29 4
4 Katelyn Chen 10 Hillsborough YMCA-NJ 46.60 45.63 3
5 Meryl Coriell 9 Coppermine Cudas-NJ 45.42 46.34 2
6 Morgan Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 49.80 46.60 1
7 Katie Diorio 9 Round Top-NJ 46.45 47.91
8 Maegan Wood 10 Brookhill Dolphins-NJ NT 48.44
9 Emily Heo 10 North Brunswick Rapids-NJ 50.02 50.12
10 MJ Walsh 9 Willows Wave-NJ 49.16 50.31
11 Elizabeth Askin 9 Brookhill Dolphins-NJ 49.94 50.82
(Event 17 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
12 Amanda Ring 9 Coppermine Cudas-NJ 58.89 52.54
13 Abby Tan 10 North Brunswick Rapids-NJ 54.38 53.40
14 Emily Pan 10 Jcc Summer Tide-NJ 50.81 54.04
15 Nicole Salk 9 Round Top-NJ 53.62 54.05
16 Shruti Ravikumar 9 Jcc Summer Tide-NJ 54.67 54.89
17 Megha Madhusuden 10 Hillsborough YMCA-NJ 58.08 57.46
18 Ginyha Brown 9 Hillsborough YMCA-NJ 56.20 57.49
19 Catherine Hazard 9 Willows Wave-NJ 57.35 58.22
20 Kallen Mitchell 9 Willows Wave-NJ 1:00.75 58.82
21 Amulya Ankem 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:00.10 1:00.66
22 Maya Mukadam 9 Jcc Summer Tide-NJ 1:02.27 1:01.13
23 Shannon Twill 9 Round Top-NJ 1:06.02 1:03.76
24 Lauren Suero 9 Willows Wave-NJ 1:05.55 1:05.72
--- Nia Phillips 9 Hillsborough YMCA-NJ 59.50 DQ
--- Paige Malone 9 Coppermine Cudas-NJ 1:05.09 DQ
--- Juliana Capro 10 Coppermine Cudas-NJ 1:03.04 DQ
Event 17 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Shaelyn McClaughry 10 Raritan Valley Country Club-NJ 43.71 42.70 7
2 Kaitlyn Bladt 10 Spring Run Swim Team-NJ 45.35 43.43 5
3 Miranda Yeats 10 Lakeridge Lightning-NJ 47.51 48.79 4
4 Sarah Pfreundschuh 10 Somerset Hills Swim Club 47.81 50.84 3
5 Toniann Parker 9 Lakeridge Lightning-NJ 50.35 54.16 2
6 Madelyn Lodato 9 Lakeridge Lightning-NJ 56.25 56.93 1
7 Colleen Clarke 9 Gran Centurions-NJ 58.02 57.16
8 Victoria Forlenza 9 Spring Run Swim Team-NJ 54.69 58.01
9 Michaela Sakitis 10 Somerset Hills Swim Club 1:00.75 58.57
10 Holly McCann 9 Lakeridge Lightning-NJ 56.22 58.72
--- Colleen Simonson 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 58.42 DQ
--- Rachel Wyetzner 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:10.15 DQ
--- Lucie Taunay 9 Somerset Hills Swim Club 1:02.50 DQ
Event 18 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Emmanuel Perera 9 Hillsborough YMCA-NJ 46.60 45.67 7
2 Hunter Hazard 9 Willows Wave-NJ 47.08 47.48 5
3 Bladen Lee 9 Willows Wave-NJ 50.86 48.09 4
4 Jack Zuber 9 Round Top-NJ 48.26 48.58 3
5 Alexander Liu 10 Hillsborough YMCA-NJ 55.20 48.92 2
6 Matt Mazza 9 Mhca Swim Team-US 47.37 49.02 1
7 David Zhang 10 Hillsborough YMCA-NJ 53.20 50.01
8 Will Hughes 10 Coppermine Cudas-NJ 52.44 52.45
9 Armaan Narasimhan 10 Jcc Summer Tide-NJ 54.05 52.64
10 Alex Young 10 Round Top-NJ 55.06 53.17
11 Jack Mcgee 9 Round Top-NJ 53.98 53.53
12 Thomas Gresco 10 Mhca Swim Team-US 55.69 54.08
13 Andy Wang 9 Hillsborough YMCA-NJ 54.98 55.55
14 John Twill 10 Round Top-NJ 1:12.24 59.23
15 Rijul Shinde 10 North Brunswick Rapids-NJ 59.89 1:01.35
16 Anupam Sivaram 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:02.40 1:03.55
17 Sean Flanagan 9 Round Top-NJ 1:20.15 1:03.72
(Event 18 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
18 Andrew Dang 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:09.85 1:11.73
--- Peter Bosco 10 Round Top-NJ 1:12.82 DQ
--- Humza Khawaja 10 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
Event 18 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rick Hoffman 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 48.69 49.44 7
2 Rourke Morrison 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 55.95 52.45 5
3 Chase Weber 10 Lakeridge Lightning-NJ 54.36 55.45 4
4 Robert Terracciano 10 Somerset Hills Swim Club 1:07.16 1:02.13 3
5 Brandon Simone 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:05.36 1:05.51 2
6 Dylan Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club 1:16.08 1:11.06 1
--- CJ Hall 10 Somerset Hills Swim Club 1:02.34 DQ
Event 19 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Dana Park 12 North Brunswick Rapids-NJ 37.25 35.60 7
2 Samantha Askin 12 Brookhill Dolphins-NJ 37.49 38.18 5
3 Sandy Glenn 12 Coppermine Cudas-NJ 41.66 38.23 4
4 Emily Kwon 12 Round Top-NJ 38.87 38.97 3
5 Mary Day 11 Round Top-NJ 38.10 40.15 2
6 Christine Arcoleo 12 Jcc Summer Tide-NJ 39.79 40.94 1
7 Elisabeth Weaver 11 Brookhill Dolphins-NJ 41.93 42.46
8 Tricia Gresco 12 Mhca Swim Team-US 46.08 44.16
9 Minna Gannon 12 Brookhill Dolphins-NJ 45.49 44.73
10 Jessica Caron 12 North Brunswick Rapids-NJ 43.06 44.79
11 Anna McIntyre 11 Jcc Summer Tide-NJ 46.54 46.31
12 Justina Toma 11 Willows Wave-NJ 48.04 46.32
13 Siobhan Flynn 11 Hillsborough YMCA-NJ 48.96 48.41
14 Micaela Szot 12 North Brunswick Rapids-NJ 51.40 49.20
15 Emily Gresco 12 Mhca Swim Team-US 51.19 49.33
16 Rae Ana Saenz 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.76 49.92
17 Katie Dang 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.41 50.94
18 Claudia Craig 11 Mhca Swim Team-US 51.66 51.10
19 Imari Perez 12 North Brunswick Rapids-NJ 57.79 52.87
20 Mary Kate Mcgee 11 Round Top-NJ 59.68 52.98
21 Melissa Linder 11 Mhca Swim Team-US 55.04 55.09
22 Elizabeth Ring 11 Coppermine Cudas-NJ 1:03.52 56.15
23 Megan Pelszynski 11 North Brunswick Rapids-NJ 58.52 57.49
24 Andreia Nunes 11 Coppermine Cudas-NJ 1:10.81 1:13.02
--- Krithika Uthaman 12 North Brunswick Rapids-NJ 59.58 DQ
--- Kathy Chen 12 Hillsborough YMCA-NJ 44.74 DQ
--- Jackie Kausch 11 Willows Wave-NJ 50.37 DQ
--- Kanika Jethani 11 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
Event 19 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rachael Hoffman 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 41.66 40.52 7
2 Rebecca Hawkins 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 39.74 40.57 5
3 Jill Bress 12 Lakeridge Lightning-NJ 42.15 42.01 4
4 Kerry McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 44.55 42.48 3
5 Hayley Daniels 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 42.64 42.64 2
(Event 19 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke D League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
6 Nicolette Wojcik 12 Lakeridge Lightning-NJ 42.81 43.33 1
7 Allie Hussey 11 Lakeridge Lightning-NJ 44.97 44.93
8 Victoria Pao 12 Lakeridge Lightning-NJ 47.94 46.08
9 Marina Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 46.67 46.61
10 Brooke Weber 12 Lakeridge Lightning-NJ 51.52 49.00
11 Michelle Venditto 12 Gran Centurions-NJ 50.84 50.36
12 Stephanie Kontra 11 Metuchen Golf & Country Club-NJ 53.76 51.54
13 Courtney Clarke 11 Gran Centurions-NJ 54.42 55.68
--- Sydney Yakawenko 11 Metuchen Municipal Pool-NJ 58.86 DQ
--- Veronica Lenox 11 Somerset Hills Swim Club 51.98 DQ
Event 20 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brandon Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 40.00 39.07 7
2 Seth Weingarten 11 Willows Wave-NJ 39.18 39.53 5
3 Nicholas Perel 12 Willows Wave-NJ 42.96 41.45 4
4 Kevin Finch 11 Willows Wave-NJ 42.49 42.80 3
5 Tyler Sanders 12 Willows Wave-NJ 46.74 43.56 2
6 Brandon Curtis 12 Coppermine Cudas-NJ 46.31 45.07 1
7 Paulie Mazza 11 Mhca Swim Team-US 47.51 46.71
8 Josh LoGiudice 12 Round Top-NJ 48.61 47.27
9 Bijan Saba 12 North Brunswick Rapids-NJ 46.48 47.48
10 Alan Du 12 Jcc Summer Tide-NJ 47.45 47.55
11 Julian Maceren 11 North Brunswick Rapids-NJ 48.35 47.97
12 Greg Carroll 12 Brookhill Dolphins-NJ 48.85 49.50
13 Billy Kallio 12 Round Top-NJ 54.80 52.50
14 Romit Nagda 12 North Brunswick Rapids-NJ 55.87 52.75
15 Andrew Ackerman 11 Willows Wave-NJ 53.63 55.73
16 Josh Lontai 11 Round Top-NJ 55.18 1:01.36
--- Max Malone 12 Coppermine Cudas-NJ 51.36 DQ
--- Michael Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 47.58 DQ
--- Anirudh Kulkarni 12 North Brunswick Rapids-NJ 56.99 DQ
Event 20 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Tom Morrison 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 46.25 42.12 7
2 Chris Bondarowiscz 11 Gran Centurions-NJ 44.31 42.52 5
3 Liam Idell 11 Spring Run Swim Team-NJ 50.44 45.51 4
4 Joey McCann 12 Lakeridge Lightning-NJ 54.44 52.29 3
5 Griffin Pendergraph 11 Somerset Hills Swim Club 1:01.33 52.47 2
6 Owen Busler 11 Somerset Hills Swim Club 53.11 52.77 1
Event 21 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Megan Sardis 10 Round Top-NJ 1:07.59 1:10.31 7
2 Nicole DeMato 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.77 1:16.40 5
3 Meryl Coriell 9 Coppermine Cudas-NJ 1:20.37 1:21.10 4
4 Morgan Jennings 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:28.67 1:22.70 3
5 Michaela Sanders 10 Willows Wave-NJ 1:25.71 1:25.89 2
6 Emily Heo 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.39 1:27.18 1
7 Reagan Curtis 10 Coppermine Cudas-NJ 1:28.03 1:27.98
8 Rebecca Dry 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:28.68 1:29.06
(Event 21 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
9 Katherine Yoon 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:35.19 1:35.38
10 Jessie Wereszczak 10 Willows Wave-NJ 1:41.03 1:40.26
Event 21 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Miranda Yeats 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:20.24 1:19.00 7
2 Brianna Stavrakis 10 Somerset Hills Swim Club 1:33.92 1:29.64 5
3 Michaela Sakitis 10 Somerset Hills Swim Club 1:31.46 1:29.77 4
4 Sierra Stevenson 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:33.75 1:31.05 3
5 Megan Cassiba 9 Gran Centurions-NJ 1:37.32 1:34.74 2
6 Toniann Parker 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:49.26 1:47.21 1
Event 22 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jacob Pica 10 Coppermine Cudas-NJ 1:17.03 1:16.20 7
2 Carl Peterson 10 Round Top-NJ 1:21.83 1:20.40 5
3 Maxwell Sanchez 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:24.80 1:22.41 4
4 Tyler Kohutanycz 10 Willows Wave-NJ 1:23.13 1:23.87 3
5 Will Hughes 10 Coppermine Cudas-NJ 1:31.48 1:26.56 2
6 Karl Conrad 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:29.13 1:29.20 1
7 Jonathan Pedernera 10 Mhca Swim Team-US 1:39.03 1:37.11
8 Lee Poirier 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:48.20 1:39.02
9 John Liu 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:42.62 1:45.71
Event 22 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Paul DeStefano 10 Somerset Hills Swim Club 1:18.09 1:17.70 7
2 Sean Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 1:18.81 1:18.79 5
3 Andrew Pao 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:22.51 1:20.14 4
4 Ben Ward 10 Somerset Hills Swim Club 1:39.73 1:32.52 3
5 Matthew Simone 10 Lakeridge Lightning-NJ 2:17.64 2:23.70 2
Event 23 Girls 11-12 100 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Dana Park 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.04 1:01.45 7
2 Kiera Vrindten 12 Round Top-NJ 1:04.83 1:04.51 5
3 Melanie Fosko 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:07.43 1:08.09 4
4 Amanda Kilgallon 12 Jcc Summer Tide-NJ 1:10.21 1:09.13 3
5 Cassie Mora 11 Mhca Swim Team-US 1:09.59 1:12.22 2
6 Annie Warner 11 Coppermine Cudas-NJ 1:18.22 1:14.07 1
7 Sarah Hart 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.88 1:17.15
8 Justina Toma 11 Willows Wave-NJ 1:16.80 1:17.66
9 Sara Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.97 1:19.04
10 Carrie Durning 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.59 1:21.73
11 Amanda Simon 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:23.22 1:22.31
12 Georgia Coriell 11 Coppermine Cudas-NJ 1:30.39 1:24.75
13 Alana Staskiewicz 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:27.69 1:31.86
14 Lindsey MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:28.73 1:35.69
15 Palak Shah 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:38.07 1:38.74
16 Padmini Yerramasu 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:45.51 1:42.86
17 Gabriella Obregon 11 Coppermine Cudas-NJ 1:41.82 1:44.02
Event 23 Girls 11-12 100 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kelly Bracuto 12 Gran Centurions-NJ 1:07.60 1:05.82 7
2 Victoria Isidron 12 Gran Centurions-NJ NT 1:09.85 5
3 Meghan Doran 11 Raritan Valley Country Club-NJ 1:11.63 1:12.34 4
4 Jill Bress 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:09.32 1:13.78 3
5 Amanda D'Amato 12 Spring Run Swim Team-NJ 1:15.61 1:15.63 2
6 Mary Griffin 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:21.36 1:19.09 1
7 Brooke Weber 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.10 1:38.80
Event 24 Boys 11-12 100 Yard Freestyle C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sam Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.38 1:06.18 7
2 Chris Swierczek 11 Willows Wave-NJ 1:11.20 1:12.85 5
3 Tyler Sanders 12 Willows Wave-NJ 1:19.60 1:16.36 4
4 Jack Kinst 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:21.97 1:20.73 3
5 Christian Napolitano 12 Willows Wave-NJ 1:24.55 1:20.84 2
6 Kevin Finch 11 Willows Wave-NJ 1:19.28 1:22.08 1
7 Bijan Saba 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.14 1:23.70
8 Brandon Curtis 12 Coppermine Cudas-NJ 1:34.56 1:26.06
9 Andrew Ackerman 11 Willows Wave-NJ 1:28.97 1:28.72
10 Jake Donofrio 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:26.26 1:32.07
11 Zack Krasnansky 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:39.30 1:37.00
12 Michael Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:37.80 1:39.80
Event 24 Boys 11-12 100 Yard Freestyle D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rhys Hanley 11 Spring Run Swim Team-NJ 1:10.19 1:10.48 7
2 Michael Degraw 11 Gran Centurions-NJ 1:14.66 1:12.68 5
3 Luke Hess 11 Somerset Hills Swim Club 1:20.17 1:16.86 4
4 Thomas DeLauro 11 Somerset Hills Swim Club 1:20.56 1:17.59 3
Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Allison Riddell 8 Brookhill Dolphins-NJ 22.78 20.92 7
2 Olivia Lontai 8 Round Top-NJ 21.67 22.15 5
3 Jessie Walsh 8 Willows Wave-NJ 21.77 23.95 4
4 Nicole Mnych 7 Willows Wave-NJ 25.45 24.44 3
5 Jordyn Lippitt 7 Jcc Summer Tide-NJ 25.46 25.86 2
6 Divya Gandhi 8 Jcc Summer Tide-NJ 25.97 26.24 1
7 Julia Yoon 8 Hillsborough YMCA-NJ 25.65 26.86
8 Mia Sidlowski 8 Round Top-NJ 26.17 28.27
9 Emily Morris 7 Brookhill Dolphins-NJ 35.16 28.33
10 Kristy Chen 7 Hillsborough YMCA-NJ 28.85 28.81
11 Caroline Maloney 7 Coppermine Cudas-NJ 35.99 29.39
*12 Erin Tan 6 North Brunswick Rapids-NJ 30.32 29.72
*12 Mary-Kate Gresco 6 Mhca Swim Team-US 34.67 29.72
14 Shannon Josephs 8 Mhca Swim Team-US 31.42 31.90
15 Ellie Lopa 7 Coppermine Cudas-NJ 41.34 32.39
16 Melanie Nunn 7 Brookhill Dolphins-NJ 30.93 32.74
17 Jessica Linder 6 Mhca Swim Team-US 34.50 34.39
18 Megan Mcgee 7 Round Top-NJ 29.84 35.25
19 Caitlin Hochman 5 Willows Wave-NJ 43.73 37.16
20 Julia Linder 6 Mhca Swim Team-US 44.35 39.88
Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sarah Jeney 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 21.68 21.60 7
2 Jacqueline Ruhnke 7 Raritan Valley Country Club-NJ 23.87 23.59 5
3 Elizabeth Lackland 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 25.49 24.07 4
4 Olivia DeStefano 7 Somerset Hills Swim Club 23.77 24.18 3
5 Anna DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club 25.49 24.92 2
6 Annie Hamilton 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 28.17 26.28 1
7 Reagan Waters 8 Raritan Valley Country Club-NJ 28.50 26.33
8 Emily Sweeney 7 Gran Centurions-NJ 28.93 26.37
9 Thalia Melendez 8 Lakeridge Lightning-NJ 28.84 27.13
10 Victoria Piniella 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 31.97 28.01
11 Gianna Moscetti 7 Somerset Hills Swim Club 37.89 30.20
12 Elisa D'Amato 8 Spring Run Swim Team-NJ 28.02 31.82
13 Lily Zimmerman 8 Somerset Hills Swim Club 38.69 35.03
14 Ella Hanley 7 Spring Run Swim Team-NJ 36.06 36.80
15 Rylie Foley 6 Raritan Valley Country Club-NJ 40.22 38.11
16 Danielle Aller 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 36.65 38.40
17 Laura Fagan 6 Somerset Hills Swim Club 34.03 38.77
18 Zoey Ferrailolo 7 Gran Centurions-NJ 44.46 39.18
19 Carrie Eriksen 6 Gran Centurions-NJ 1:00.94 44.99
Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Derek Fenton 8 Jcc Summer Tide-NJ 21.80 20.91 7
2 Oliver Li 6 North Brunswick Rapids-NJ 24.42 24.97 5
3 Tommy McDade 8 Mhca Swim Team-US 26.46 26.22 4
4 Alen Chen 7 Jcc Summer Tide-NJ 25.28 26.27 3
5 Ethan Mao 7 Hillsborough YMCA-NJ 26.83 26.91 2
6 Eric Peterson 7 Round Top-NJ 28.75 27.95 1
7 Andrew Bosco 8 Round Top-NJ 29.72 28.71
8 Lucas Albaladejo 8 Mhca Swim Team-US 26.94 29.03
9 Noah Youssef 7 Jcc Summer Tide-NJ 29.26 29.15
10 Ryan Purcell 7 Brookhill Dolphins-NJ 30.40 30.33
11 Sam Senzon 8 Jcc Summer Tide-NJ 28.84 31.43
12 Gautam Agarwal 8 Hillsborough YMCA-NJ 27.64 31.51
13 Michael Lyne 6 Coppermine Cudas-NJ 40.67 31.97
14 Malachy Morehead 7 Jcc Summer Tide-NJ 32.18 33.61
15 Danny Ross 7 Mhca Swim Team-US 33.07 34.19
16 Austin Johns 6 North Brunswick Rapids-NJ 34.03 35.30
17 Krish Jethani 7 North Brunswick Rapids-NJ 32.54 35.57
18 Daniel Doss 7 North Brunswick Rapids-NJ 38.21 42.00
19 Charles Moorhead 6 Jcc Summer Tide-NJ 42.35 42.19
20 Chuckie Armour 7 North Brunswick Rapids-NJ 41.84 44.74
21 Robert Young 5 Round Top-NJ 1:04.26 51.23
Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Robert Racey 8 Gran Centurions-NJ 30.25 28.06 7
2 Luca Moscetti 8 Somerset Hills Swim Club 33.34 28.42 5
3 Jason Aller 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 29.87 29.14 4
4 Tommy Pennimpede 6 Raritan Valley Country Club-NJ 29.08 29.96 3
5 Keith Kaminskas 7 Gran Centurions-NJ 30.69 34.75 2
(Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke D League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
6 Josh Gold 8 Somerset Hills Swim Club 41.66 34.87 1
7 Phillip Siana 6 Somerset Hills Swim Club 33.49 34.98
8 Gabe Lodato 6 Lakeridge Lightning-NJ 36.09 39.29
9 Nicholas Carvalho 7 Somerset Hills Swim Club 1:01.72 40.65
10 Andrew Simone 6 Lakeridge Lightning-NJ 49.81 42.65
11 Nathan Daniels 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 52.78 43.52
12 Alex Hall 8 Somerset Hills Swim Club 49.68 50.85
Event 27 Girls 9-10 50 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kelsy Purcell 10 Brookhill Dolphins-NJ 45.46 41.92 7
2 Kristen Sardis 9 Round Top-NJ 42.76 42.13 5
3 Chloe Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 45.54 43.25 4
4 Bhavya Yalamanchili 9 Jcc Summer Tide-NJ 44.70 44.18 3
5 Morgan Jennings 9 Hillsborough YMCA-NJ 47.41 44.82 2
6 Nina Trach 10 Willows Wave-NJ 42.97 45.19 1
7 Emily Heo 10 North Brunswick Rapids-NJ 43.59 45.62
8 Samara Friedman 10 Jcc Summer Tide-NJ 47.98 45.92
9 Jillian LoGiudice 9 Round Top-NJ 48.96 46.39
10 Rebecca Dry 10 Hillsborough YMCA-NJ 50.94 46.83
11 Elizabeth Askin 9 Brookhill Dolphins-NJ 50.32 47.86
12 Corey Moon 9 Hillsborough YMCA-NJ 50.80 48.62
13 Megan Wojnar 10 Coppermine Cudas-NJ 55.69 48.66
14 Shruti Ravikumar 9 Jcc Summer Tide-NJ 48.76 48.95
15 Emily Pan 10 Jcc Summer Tide-NJ 41.47 49.09
16 Melanie Lytle 9 Coppermine Cudas-NJ 48.48 49.12
17 Kaitlyn Timari 9 Jcc Summer Tide-NJ 45.48 49.48
18 Ginyha Brown 9 Hillsborough YMCA-NJ 56.38 52.01
19 Amanda Nunes 9 Coppermine Cudas-NJ 57.17 52.25
20 Elisabeth Morris 9 Brookhill Dolphins-NJ 58.13 53.63
21 Amulya Ankem 9 Hillsborough YMCA-NJ 57.23 54.25
22 Nia Phillips 9 Hillsborough YMCA-NJ 51.95 54.90
23 Jessie Wereszczak 10 Willows Wave-NJ 50.10 55.44
24 Chelsea Li 9 North Brunswick Rapids-NJ 55.98 55.82
25 Emily Hicks 9 Mhca Swim Team-US 59.41 57.43
26 Gabriella Sanches 9 Jcc Summer Tide-NJ 55.67 58.32
27 Megha Madhusuden 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:03.60 59.60
28 Kalol Jha 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:01.96 59.94
29 Michelle Zhu 9 Jcc Summer Tide-NJ 58.78 1:00.06
30 Lauren Suero 9 Willows Wave-NJ 1:06.61 1:01.40
31 Amanda Ring 9 Coppermine Cudas-NJ 56.70 1:02.60
--- Morgan Tremper 10 Hillsborough YMCA-NJ 46.23 DQ
--- Eva Hayek 10 Jcc Summer Tide-NJ 46.67 DQ
Event 27 Girls 9-10 50 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sierra Stevenson 10 Lakeridge Lightning-NJ 48.01 44.21 7
2 Brianna Stavrakis 10 Somerset Hills Swim Club 48.00 46.96 5
3 Colleen Simonson 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 57.86 59.46 4
4 Anna Schuler 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:16.75 1:00.45 3
5 Madelyn Lodato 9 Lakeridge Lightning-NJ 55.65 1:00.53 2
6 Sophia Porcelli 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:15.53 1:16.17 1
(Event 27 Girls 9-10 50 Yard Backstroke D League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
--- Lucie Taunay 9 Somerset Hills Swim Club 59.70 DQ
Event 28 Boys 9-10 50 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Siddharth Shankar 10 Hillsborough YMCA-NJ 41.82 41.45 7
2 Arnav Joshi 9 Hillsborough YMCA-NJ 43.69 43.30 5
3 Joseph Zangara 9 Coppermine Cudas-NJ 47.54 45.51 4
4 Alexander Liu 10 Hillsborough YMCA-NJ 46.87 46.00 3
5 David Zhang 10 Hillsborough YMCA-NJ 47.61 48.43 2
6 Jack Mcgee 9 Round Top-NJ 49.88 51.87 1
7 Jonathan Pedernera 10 Mhca Swim Team-US 53.82 52.38
8 Lee Poirier 9 Hillsborough YMCA-NJ 57.80 53.03
9 Robbie Neumann 9 North Brunswick Rapids-NJ 49.67 54.07
10 Alex Young 10 Round Top-NJ 55.94 54.11
11 Jack DeMatteo 9 Mhca Swim Team-US 54.15 54.62
12 Bladen Lee 9 Willows Wave-NJ 1:01.76 57.69
13 John Liu 10 North Brunswick Rapids-NJ 54.19 57.80
14 Sean Flanagan 9 Round Top-NJ 56.10 57.95
15 John Twill 10 Round Top-NJ 56.86 1:01.88
16 Leo Zhao 10 North Brunswick Rapids-NJ 56.80 1:03.95
17 Humza Khawaja 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.50 1:03.98
18 Peter Bosco 10 Round Top-NJ 1:07.11 1:04.84
Event 28 Boys 9-10 50 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Paul DeStefano 10 Somerset Hills Swim Club 43.58 41.78 7
2 Sean Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 42.90 42.49 5
3 Nolan Leger 10 Somerset Hills Swim Club 48.64 44.87 4
4 Jack Hogarty 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 46.50 44.95 3
5 Andrew Pao 9 Lakeridge Lightning-NJ 47.69 46.64 2
6 Liam Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 45.26 49.25 1
7 Dylan Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club 1:17.72 1:06.08
--- CJ Hall 10 Somerset Hills Swim Club 53.11 DQ
Event 29 Girls 11-12 50 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Katie Figura 12 Round Top-NJ 36.16 33.08 7
2 Amanda DeMatteo 11 Mhca Swim Team-US 36.66 36.93 5
3 Erin Meyers 12 Mhca Swim Team-US 38.20 38.82 4
4 Rachel Szachara 12 Willows Wave-NJ 38.92 39.57 3
5 Annie Warner 11 Coppermine Cudas-NJ 41.86 40.45 2
6 Lauren Yoon 11 Hillsborough YMCA-NJ 42.40 40.78 1
7 Anna McIntyre 11 Jcc Summer Tide-NJ 41.59 41.22
8 Caitlyn Vega 12 Mhca Swim Team-US 42.06 41.38
9 Kara Bobinski 11 Mhca Swim Team-US 42.11 42.61
10 Kathy Chen 12 Hillsborough YMCA-NJ NT 42.99
11 Brittany Rica 12 Round Top-NJ 43.98 43.13
12 Sara Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 44.58 44.49
13 Sarah Hart 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.27 44.70
14 Imari Perez 12 North Brunswick Rapids-NJ 45.60 45.02
15 Micaela Szot 12 North Brunswick Rapids-NJ 44.51 45.59
16 Jessica Caron 12 North Brunswick Rapids-NJ 49.47 45.81
(Event 29 Girls 11-12 50 Yard Backstroke C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
17 Tricia Gresco 12 Mhca Swim Team-US 45.50 46.28
18 Claudia Craig 11 Mhca Swim Team-US 47.22 46.45
19 Alana Staskiewicz 11 Hillsborough YMCA-NJ 47.57 46.78
20 Jackie Drucker 11 Mhca Swim Team-US 52.99 47.39
21 Melissa Linder 11 Mhca Swim Team-US 45.64 47.41
22 Mary Kate Mcgee 11 Round Top-NJ 48.30 48.25
23 Siobhan Flynn 11 Hillsborough YMCA-NJ 46.01 48.32
24 Katie Dang 11 North Brunswick Rapids-NJ 47.52 48.38
25 Palak Shah 11 Hillsborough YMCA-NJ 50.94 48.74
26 Jackie Kausch 11 Willows Wave-NJ 50.51 49.74
27 Lindsey MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 48.90 50.21
28 Georgia Coriell 11 Coppermine Cudas-NJ 48.24 50.40
29 Grace Carlsen 11 Jcc Summer Tide-NJ 48.80 52.98
30 Gabriella Obregon 11 Coppermine Cudas-NJ 48.53 53.19
31 Elizabeth Ring 11 Coppermine Cudas-NJ 1:07.35 59.53
--- Carrie Durning 12 North Brunswick Rapids-NJ 48.98 DQ
--- Kanika Jethani 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.42 DQ
--- Rae Ana Saenz 11 North Brunswick Rapids-NJ 50.10 DQ
Event 29 Girls 11-12 50 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michelle Frantino 12 Lakeridge Lightning-NJ 38.18 37.64 7
2 Amanda D'Amato 12 Spring Run Swim Team-NJ 38.53 37.67 5
3 Jennifer Fitzula 12 Gran Centurions-NJ 41.44 38.31 4
4 Meghan Doran 11 Raritan Valley Country Club-NJ 38.08 38.86 3
5 Kerry McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 44.54 40.44 2
6 Victoria Pao 12 Lakeridge Lightning-NJ 43.71 41.36 1
7 Suzanne Leger 12 Somerset Hills Swim Club 44.93 44.22
8 Lucia Bergamo 11 Lakeridge Lightning-NJ 47.66 46.74
9 Hayley Daniels 12 Metuchen Golf & Country Club-NJ 48.00 48.24
10 Carolina Gonzalez 12 Lakeridge Lightning-NJ 54.55 48.83
11 Michelle Venditto 12 Gran Centurions-NJ 49.32 51.37
12 Chloe Gillespie 11 Lakeridge Lightning-NJ 52.75 52.74
13 Veronica Lenox 11 Somerset Hills Swim Club 55.45 52.79
14 Sydney Yakawenko 11 Metuchen Municipal Pool-NJ 57.40 58.07
Event 30 Boys 11-12 50 Yard Backstroke C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Evan Riddell 12 Brookhill Dolphins-NJ 32.05 32.61 7
2 Nicholas Perel 12 Willows Wave-NJ 37.50 39.40 5
3 Chris Swierczek 11 Willows Wave-NJ 38.48 40.14 4
4 Jack Kinst 11 Hillsborough YMCA-NJ 42.02 43.37 3
5 Matthew Linder 11 Mhca Swim Team-US 45.74 44.75 2
6 Michael Napoli 11 Willows Wave-NJ 45.47 44.80 1
7 Joshua Pica 12 Coppermine Cudas-NJ 48.19 44.81
8 Michael Ku 12 Jcc Summer Tide-NJ 49.06 45.23
9 Brad Escobar 12 Mhca Swim Team-US 47.12 45.31
10 Alan Du 12 Jcc Summer Tide-NJ 45.71 47.13
11 Joseph Caputo 11 Willows Wave-NJ 54.03 50.17
Event 30 Boys 11-12 50 Yard Backstroke D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Liam Idell 11 Spring Run Swim Team-NJ 41.64 39.62 7
2 Andrew Lackland 11 Metuchen Golf & Country Club-NJ 41.73 41.59 5
3 Alex Triguero 12 Gran Centurions-NJ 35.74 42.66 4
4 Luke Hess 11 Somerset Hills Swim Club 47.73 47.30 3
5 Joey McCann 12 Lakeridge Lightning-NJ 56.36 50.25 2
6 Griffin Pendergraph 11 Somerset Hills Swim Club 52.03 53.95 1
Event 31 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Olivia Lontai 8 Round Top-NJ 18.29 18.46 7
2 Allison Riddell 8 Brookhill Dolphins-NJ 20.34 19.23 5
3 Mae Kinst 8 Hillsborough YMCA-NJ 21.60 22.44 4
4 Nicole Mnych 7 Willows Wave-NJ 23.16 25.44 3
5 Barbara Mora 6 Mhca Swim Team-US 27.94 26.40 2
6 Jessica Linder 6 Mhca Swim Team-US 28.65 27.13 1
7 Natalia Youseff 8 Jcc Summer Tide-NJ 25.24 27.28
8 Jessie Walsh 8 Willows Wave-NJ 23.91 27.49
9 Melanie Nunn 7 Brookhill Dolphins-NJ 35.14 28.97
10 Samantha Toma 8 Willows Wave-NJ 27.34 29.64
11 Karley Lyne 8 Coppermine Cudas-NJ NT 30.96
12 Kristy Chen 7 Hillsborough YMCA-NJ 29.79 31.19
13 Jessica Young 7 Round Top-NJ 26.73 31.67
14 Shreya Ravikumar 7 Jcc Summer Tide-NJ 34.99 38.72
--- Lodie Elmarry 8 North Brunswick Rapids-NJ 38.34 DQ
Event 31 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kathleen McClaughry 8 Raritan Valley Country Club-NJ 18.40 18.77 7
2 Sarah Jeney 8 Metuchen Golf & Country Club-NJ 18.25 20.79 5
3 Abigail Digiorgio 6 Gran Centurions-NJ 23.56 23.90 4
4 Olivia DeStefano 7 Somerset Hills Swim Club 24.40 25.42 3
5 Anna DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club 27.52 27.74 2
6 Katie Hussey 8 Lakeridge Lightning-NJ 27.28 28.10 1
7 Elisa D'Amato 8 Spring Run Swim Team-NJ 30.32 30.47
8 Reagan Waters 8 Raritan Valley Country Club-NJ 33.38 32.52
9 Thalia Melendez 8 Lakeridge Lightning-NJ 32.95 34.27
10 Victoria Piniella 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 37.73 36.97
--- Elizabeth Lackland 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 23.45 DQ
--- Danielle Aller 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 39.67 DQ
--- Rylie Foley 6 Raritan Valley Country Club-NJ 52.61 DQ
Event 32 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Derek Fenton 8 Jcc Summer Tide-NJ 19.60 19.90 7
2 Brian Hochman 8 Willows Wave-NJ 24.90 21.28 5
3 Joey Mazza 7 Mhca Swim Team-US 22.40 22.91 4
4 Christopher Gannon 8 Brookhill Dolphins-NJ 24.08 23.61 3
5 Erik Bobinski 7 Mhca Swim Team-US 25.85 25.02 2
6 Charles Hu 7 Jcc Summer Tide-NJ 24.30 27.36 1
7 Eric Ackerman 8 Willows Wave-NJ 23.86 27.94
8 Oliver Li 6 North Brunswick Rapids-NJ 28.40 28.12
9 Daniel Badawy 6 Willows Wave-NJ 25.17 28.40
(Event 32 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
10 Jacob Simon 8 Hillsborough YMCA-NJ 23.17 29.95
11 Aidan Sidlowski 8 Round Top-NJ 33.96 33.62
12 Jordan Woller 8 Willows Wave-NJ 40.79 36.27
--- Krish Jethani 7 North Brunswick Rapids-NJ 39.58 DQ
--- Daniel Doss 7 North Brunswick Rapids-NJ 43.92 DQ
Event 32 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Christopher Halada 7 Somerset Hills Swim Club 21.36 21.16 7
2 Kevin Surette 8 Spring Run Swim Team-NJ 20.84 21.30 5
3 Griffin Leger 8 Somerset Hills Swim Club 21.12 22.92 4
4 Matthew Frantino 7 Lakeridge Lightning-NJ 28.33 26.97 3
5 Ryan Beenders 7 Gran Centurions-NJ 32.09 28.23 2
6 Kevin Simonson 7 Metuchen Golf & Country Club-NJ 33.13 28.87 1
7 Jack Foley 8 Raritan Valley Country Club-NJ 29.01 28.94
8 Phillip Siana 6 Somerset Hills Swim Club 37.61 34.93
9 Gabe Lodato 6 Lakeridge Lightning-NJ 37.57 42.00
--- Andrew Simone 6 Lakeridge Lightning-NJ 44.22 DQ
--- Liam Quinn 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 28.77 DQ
--- Luke Morrison 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 37.02 DQ
--- Tommy Pennimpede 6 Raritan Valley Country Club-NJ 44.28 DQ
--- Nathan Daniels 6 Metuchen Golf & Country Club-NJ 42.00 DQ
Event 33 Girls 9-10 50 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Julia Lytle 10 Coppermine Cudas-NJ 39.07 36.34 7
2 Katelyn Chen 10 Hillsborough YMCA-NJ 44.60 39.56 5
3 Maile Mora 9 Mhca Swim Team-US 42.18 40.89 4
4 Rachael Carrion 9 North Brunswick Rapids-NJ 41.63 41.47 3
5 Sophie Weaver 9 Brookhill Dolphins-NJ 43.20 42.02 2
6 Nicole Salk 9 Round Top-NJ 43.68 42.31 1
7 Kristen Sardis 9 Round Top-NJ 41.31 43.03
8 Nina Trach 10 Willows Wave-NJ 42.93 43.43
9 Anna Zujkowski 10 Jcc Summer Tide-NJ 51.72 47.55
10 Juliana Capro 10 Coppermine Cudas-NJ 50.08 47.57
11 Britney Cheng 10 Jcc Summer Tide-NJ 49.26 48.06
12 Katherine Yoon 9 Hillsborough YMCA-NJ 49.41 48.47
13 Reagan Curtis 10 Coppermine Cudas-NJ 1:01.26 48.80
14 Melanie Lytle 9 Coppermine Cudas-NJ 52.89 48.81
15 Bhavya Yalamanchili 9 Jcc Summer Tide-NJ 51.00 49.03
16 Abby Tan 10 North Brunswick Rapids-NJ 47.61 50.28
17 Morgan Jennings 9 Hillsborough YMCA-NJ 50.81 54.06
18 Emily MyKietyn 10 North Brunswick Rapids-NJ 52.77 54.33
19 Kelly Shropshire 10 Willows Wave-NJ 56.93 54.36
20 Chelsea Li 9 North Brunswick Rapids-NJ 56.00 55.83
21 Corey Moon 9 Hillsborough YMCA-NJ 55.20 58.72
22 Kallen Mitchell 9 Willows Wave-NJ 59.15 1:01.18
23 MJ Walsh 9 Willows Wave-NJ 1:00.98 1:01.76
24 Shannon Twill 9 Round Top-NJ 1:14.40 1:04.13
--- Claudia Taddeo 9 Jcc Summer Tide-NJ 49.26 DQ
--- Paige Malone 9 Coppermine Cudas-NJ 1:06.35 DQ
Event 33 Girls 9-10 50 Yard Butterfly D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Shaelyn McClaughry 10 Raritan Valley Country Club-NJ 39.14 36.42 7
2 Kaitlyn Bladt 10 Spring Run Swim Team-NJ 41.38 39.11 5
3 Sierra Stevenson 10 Lakeridge Lightning-NJ 45.35 45.38 4
4 Megan Cassiba 9 Gran Centurions-NJ 52.58 49.69 3
5 Brianna Stavrakis 10 Somerset Hills Swim Club 52.30 55.10 2
6 Colleen Simonson 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 1:02.51 1:04.75 1
Event 34 Boys 9-10 50 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 10 North Brunswick Rapids-NJ 36.71 35.72 7
2 Jacob Pica 10 Coppermine Cudas-NJ 36.80 36.90 5
3 Emmanuel Perera 9 Hillsborough YMCA-NJ 41.16 41.05 4
4 C.J. Hewitt 9 Jcc Summer Tide-NJ 41.61 41.77 3
5 Maxwell Sanchez 10 Hillsborough YMCA-NJ 43.98 42.93 2
6 Siddharth Shankar 10 Hillsborough YMCA-NJ 45.57 44.05 1
7 Karl Conrad 10 Hillsborough YMCA-NJ 46.57 45.63
8 Andy Wang 9 Hillsborough YMCA-NJ 50.94 51.31
9 Joseph Zangara 9 Coppermine Cudas-NJ 50.52 55.42
10 Robbie Neumann 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.91 1:00.59
11 Jack DeMatteo 9 Mhca Swim Team-US 59.03 1:00.82
12 Rijul Shinde 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.97 1:07.56
Event 34 Boys 9-10 50 Yard Butterfly D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jack Hogarty 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 41.29 40.40 7
2 Liam Doran 9 Raritan Valley Country Club-NJ 47.20 47.72 5
3 Rick Hoffman 9 Metuchen Golf & Country Club-NJ 48.07 48.20 4
4 Nolan Leger 10 Somerset Hills Swim Club 47.84 49.98 3
5 Paul DeStefano 10 Somerset Hills Swim Club 46.11 52.81 2
6 Tommy Sweeeney 9 Gran Centurions-NJ 1:13.24 1:04.61 1
7 Owen Quinn 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:11.34 1:12.34
8 Brandon Simone 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:22.72 1:24.80
--- Griffin Keat 9 Gran Centurions-NJ 1:12.79 DQ
Event 35 Girls 11-12 50 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kayla Purcell 11 Brookhill Dolphins-NJ 33.25 31.19 7
2 Shannon McDade 12 Mhca Swim Team-US 31.98 31.30 5
3 Danielle Hoffner 12 Jcc Summer Tide-NJ 35.11 32.84 4
4 Sandy Glenn 12 Coppermine Cudas-NJ 35.59 33.23 3
5 Sarah Arrighi 12 Round Top-NJ 35.24 34.36 2
6 Elisabeth Weaver 11 Brookhill Dolphins-NJ 37.36 34.38 1
7 Christine Arcoleo 12 Jcc Summer Tide-NJ 36.50 35.39
8 Melanie Fosko 11 North Brunswick Rapids-NJ 35.87 36.18
9 Cassandra Cipriano 12 Willows Wave-NJ 36.14 37.92
10 Sara Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 39.25 39.23
11 Kara Bobinski 11 Mhca Swim Team-US 40.11 39.64
12 Amanda DeMatteo 11 Mhca Swim Team-US 37.36 39.65
13 Brittany Rica 12 Round Top-NJ 37.83 40.71
14 Caitlyn Vega 12 Mhca Swim Team-US 43.05 42.57
15 Emily Gresco 12 Mhca Swim Team-US 45.90 45.91
16 Megan Pelszynski 11 North Brunswick Rapids-NJ 45.43 46.84
(Event 35 Girls 11-12 50 Yard Butterfly C League)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
17 Amanda Simon 11 Hillsborough YMCA-NJ 48.66 51.18
18 Padmini Yerramasu 12 North Brunswick Rapids-NJ 56.39 58.53
19 Andreia Nunes 11 Coppermine Cudas-NJ 1:04.50 59.01
20 Elizabeth Ring 11 Coppermine Cudas-NJ 1:04.24 1:05.62
--- Lauren Yoon 11 Hillsborough YMCA-NJ 47.35 DQ
Event 35 Girls 11-12 50 Yard Butterfly D League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rebecca Hawkins 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.73 33.42 7
<
2 Victoria Isidron 12 Gran Centurions-NJ 35.09 33.74 5
3 Michelle Frantino 12 Lakeridge Lightning-NJ 37.63 37.16 4
4 Mary Griffin 12 Lakeridge Lightning-NJ 43.71 39.77 3
5 Suzanne Leger 12 Somerset Hills Swim Club 42.58 43.15 2
6 Carolina Gonzalez 12 Lakeridge Lightning-NJ 48.20 46.48 1
7 Lucia Bergamo 11 Lakeridge Lightning-NJ 45.45 47.18
8 Stephanie Kontra 11 Metuchen Golf & Country Club-NJ 52.59 54.41
9 Chloe Gillespie 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:01.05 1:01.90
Event 36 Boys 11-12 50 Yard Butterfly C League
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jordan Leonardo 11 North Brunswick Rapids-NJ 34.78 34.22 7
2 Ray Diorio 12 Round Top-NJ 37.20 34.69 5
3 Philippe Hayek 12 Jcc Summer Tide-NJ 36.60 35.69 4
4 Seth Weingarten 11 Willows Wave-NJ 42.73 38.42 3
5 Josh Lontai 11 Round Top-NJ 37.32 39.30 2
6 Collin Smith 11 Round Top-NJ 46.64 39.59 1