North Brunswick Rapids ST Hy-Tek's MEET MANAGER 5:47 PM 7/30/2011 Page 1
C League Champ 2011 - 7/30/2011
Results - C League Champs
Event 1 Girls 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:18.61 1:17.95 7
2 Meryl C Coriell 10 Coppermine Cudas-NJ 1:24.72 1:22.66 5
3 Rachael Carrion 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.70 1:24.10 4
4 Juliana Ward 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:32.37 1:32.50 3
5 Kathleen McClaughry 9 Raritan Valley Country Club-NJ 1:28.29 1:32.52 2
6 Jennifer Brady 10 Spring Run Swim Team-NJ 1:40.57 1:32.73 1
7 Sarah Jeney 9 Metuchen Golf and Country Club 1:32.87 1:33.64
8 Hannah l Lesser 10 Jcc Summer Tide 1:33.27 1:37.47
9 Toniann Parker 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:39.28 1:37.94
10 Megan Cassiba 10 Gran Centurion-NJ 1:44.24 1:38.14
11 Alexa Marsh 10 Raritan Valley Country Club-NJ 1:33.53 1:44.26
12 Victoria Forlenza 10 Spring Run Swim Team-NJ 1:53.63 1:46.30
13 Madelyn Lodato 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:51.14 1:50.91
14 Olivia Kinsella 10 Spring Run Swim Team-NJ 1:57.58 1:54.15
15 Karley Lyne 9 Coppermine Cudas-NJ 2:02.18 1:54.99
16 Katie Hussey 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:54.63 1:55.01
17 Erin Tan 7 North Brunswick Rapids-NJ NT 2:13.09
18 Reagan Waters 9 Raritan Valley Country Club-NJ 2:13.14 2:16.91
Event 2 Boys 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Andrew Pao 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:25.49 1:25.54 7
2 Rick Hoffmen 10 Metuchen Golf and Country Club 1:19.12 1:31.78 5
3 Jack Foley 9 Raritan Valley Country Club-NJ 1:35.42 1:32.72 4
4 Robbie Neumann 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:35.61 1:35.40 3
5 Ishan Bhavsar 10 North Brunswick Rapids-NJ 2:06.43 2:07.31 2
6 Andrew Dang 10 North Brunswick Rapids-NJ 2:11.98 2:13.21 1
--- William Maxton 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 2:46.32 DQ
--- Chuckie Armour 8 North Brunswick Rapids-NJ 2:37.22 DQ
Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Melanie Fosko 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.00 1:12.43 7
2 Meghan Doran 12 Raritan Valley Country Club-NJ 1:17.05 1:14.47 5
3 Kaitlyn Bladt 11 Spring Run Swim Team-NJ 1:17.52 1:15.23 4
4 Miranda Yeats 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:23.00 1:23.22 3
5 Reagan Curtis 11 Coppermine Cudas-NJ 1:23.24 1:25.37 2
6 Allie Hussey 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:29.80 1:27.91 1
7 Sara Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.51 1:27.96
8 Cynthia Liang 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.59 1:30.34
9 Steph Kontra 12 Metuchen Golf and Country Club 1:32.91 1:32.13
10 Emily Cohen 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:36.36 1:32.56
11 Kaitlin Muessen 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:35.37 1:32.65
12 Georgia Coriell 12 Coppermine Cudas-NJ 1:34.81 1:33.60
13 Megan Wojnar 11 Coppermine Cudas-NJ 1:34.48 1:34.94
14 Marina Forlenza 12 Spring Run Swim Team-NJ 1:37.25 1:35.57
15 Juliana Capro 11 Coppermine Cudas-NJ 1:34.64 1:37.28
16 Heather Flesch 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:52.86 1:45.71
17 Grace Maxton 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:58.13 1:46.40
18 Courtney Clarke 12 Gran Centurion-NJ 2:08.01 2:01.19
Event 4 Boys 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jordan Leonardo 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.12 1:14.23 7
2 Adam Luk 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:18.47 1:20.14 5
3 Jake Pica 11 Coppermine Cudas-NJ 1:19.67 1:20.53 4
4 Paul DeStefano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.62 1:21.03 3
5 Liam Idell 12 Spring Run Swim Team-NJ 1:23.84 1:23.91 2
6 Chris Bondarowicz 12 Gran Centurion-NJ 1:29.61 1:24.05 1
7 Luke Hess 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:28.04 1:27.94
8 Danny Petrillo 12 Coppermine Cudas-NJ 1:35.72 1:34.98
9 Benjamin Ward 11 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 1:36.40
10 Kyle Brady 12 Spring Run Swim Team-NJ 1:40.63 1:39.21
11 Scott Marcondes 11 Gran Centurion-NJ 1:46.99 1:39.54
12 Jake Donofrio 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:44.80 1:40.79
13 Chase Weber 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:50.88 1:42.76
Event 5 Girls 13-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Paige Agnello 17 Coppermine Cudas-NJ 2:24.59 2:21.75 7
2 Molly Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 2:25.17 2:24.38 5
3 Megan Fosko 16 North Brunswick Rapids-NJ 2:30.00 2:32.37 4
4 Noelle P Buckley 15 Jcc Summer Tide 2:29.99 2:35.41 3
5 Danielle P Hoffner 13 Jcc Summer Tide 2:40.38 2:38.27 2
6 Amanda N Kilgallon 13 Jcc Summer Tide 2:39.50 2:39.64 1
7 Rachael Hoffmen 13 Metuchen Golf and Country Club 2:47.60 2:48.59
8 Maddie Campbell 15 Metuchen Golf and Country Club 2:51.99 2:56.96
9 Witney Xu 13 Metuchen Municipal Pool-NJ NT 2:57.91
10 Caitlin Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 3:03.26 2:58.86
11 Jill Bress 13 Lakeridge Lightning-NJ 3:00.91 2:59.16
12 Lisa Allgauer 15 Metuchen Municipal Pool-NJ 3:04.91 3:06.31
13 Sarah Donofrio 14 North Brunswick Rapids-NJ 3:11.28 3:14.35
14 Alexa Molinari 14 North Brunswick Rapids-NJ NT 3:27.23
15 Mary Griffin 13 Lakeridge Lightning-NJ 3:34.37 3:27.81
--- Sarah Hart 13 North Brunswick Rapids-NJ 3:11.00 DQ
Event 6 Boys 13-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Matt Kendall 18 Coppermine Cudas-NJ 2:09.00 2:04.12 7
2 Brian Barr 18 Spring Run Swim Team-NJ 2:12.36 2:09.48 5
3 Kyle Surette 17 Spring Run Swim Team-NJ 2:13.10 2:09.64 4
4 Nick Agnello 16 Coppermine Cudas-NJ 2:12.48 2:10.07 3
5 Matthew Lu 17 North Brunswick Rapids-NJ 2:11.28 2:13.52 2
6 Brian Perez 18 Lakeridge Lightning-NJ 2:18.15 2:16.27 1
7 Billy LaPorta 18 Metuchen Golf and Country Club 2:30.41 2:17.94
8 Nicolas Estevez 17 North Brunswick Rapids-NJ 2:18.21 2:20.42
9 Kyle T Ruiterman 16 Jcc Summer Tide 2:13.07 2:23.39
10 JT Stefan 18 North Brunswick Rapids-NJ 2:31.94 2:24.61
11 Patrick Simonson 16 Metuchen Golf and Country Club 2:28.67 2:25.44
12 Matt Isidron 15 Gran Centurion-NJ 2:33.21 2:28.86
13 Jayson Perez 15 Lakeridge Lightning-NJ 3:13.66 3:10.08
Event 7 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Raritan Valley Country Club-NJ A 1:43.82 1:47.16 14
1) Audrey Pennimpede 6 2) Jacqueline Ruhnke 8 3) Rylie Foley 7 4) Elizabeth Sabol 8
2 Jcc Summer Tide A 1:51.92 1:51.50 10
1) Jordyn Lippitt 8 2) Ava Romanelli 7 3) Lael Keller 8 4) Avantika Srinivasan 8
--- Coppermine Cudas-NJ A 1:25.02 DQ
1) Jacqueline Maloney 6 2) Nicasia Santos 6 3) Caroline Maloney 8 4) Mya Sharkey 7
Event 8 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Raritan Valley Country Club-NJ A 1:37.16 1:39.35 14
1) Tommy Pennimpede 7 2) Christopher DeRogatis 7 3) Jack Slomka 8 4) Chase Polito 8
2 Somerset Hills Swim Club-NJ A 1:52.53 1:48.56 10
1) Rowan Pendergraph 7 2) Philip Siana 7 3) Ryan Cooke 7 4) Shay Zimmerman 6
3 Jcc Summer Tide A 1:45.80 1:52.83 8
1) Timothy Tang 8 2) Noah Youseff 8 3) Malachy Morehead 8 4) Patrick Jaio 8
Event 9 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 2:32.25 2:32.25 14
1) Chelsea Li 10 2) Cynthia Liang 12 3) Sara Heo 12 4) Rachael Carrion 10
2 Jcc Summer Tide A 2:40.62 2:34.59 10
1) Bhavya Yalamanchili 10 2) Rayna A Klugherz 10 3) Abbey L Kilgallon 11 4) Erika Ruiterman 12
3 Coppermine Cudas-NJ A 2:21.22 2:45.11 8
1) Karley Lyne 9 2) Meryl C Coriell 10 3) Annie Warner 12 4) Reagan Curtis 11
4 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:47.82 2:48.79 6
1) Lucie Taunay 10 2) Juliana Ward 9 3) Sarah Pfreundschuh 11 4) Anna DeLauro 9
5 Spring Run Swim Team-NJ A 2:59.31 2:51.58 4
1) Victoria Forlenza 10 2) Jennifer Brady 10 3) Kaitlyn Bladt 11 4) Marina Forlenza 12
6 Juniper Lane Swim Club-NJ A 3:13.74 2:58.89 2
1) Emma Gitterman 12 2) Danielle White 12 3) Kaitlin Muessen 11 4) Grace Maxton 11
7 Raritan Valley Country Club-NJ A 2:45.41 3:09.78
1) Alexa Marsh 10 2) Shaelyn McClaughry 11 3) Brittany DeRogatis 10 4) Reagan Waters 9
8 Lakeridge Lightning-NJ A 2:40.14 3:12.00
1) Emily Cohen 12 2) Holly McCann 10 3) Katie Hussey 9 4) Annalisa Porcelli 12
9 Lakeridge Lightning-NJ B 2:49.31 3:22.42
1) Thalia Melendez 9 2) Lucia Bergamo 12 3) Sierra Stevenson 11 4) Anna Schuler 10
10 Gran Centurion-NJ A NT 3:26.83
1) Courtney Clarke 12 2) Colleen Clarke 10 3) Megan Cassiba 10 4) Amanda Badillo 11
Event 10 Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Jcc Summer Tide A 2:40.66 2:35.64 14
1) Daniel Hold 11 2) Armaan Narasimhan 11 3) Derek Fenton 9 4) C.J. Hewitt 10
2 Coppermine Cudas-NJ A 2:28.37 2:47.49 10
1) Joseph Zangara 10 2) Danny Petrillo 12 3) Jake Pica 11 4) Michael Lyne 7
3 North Brunswick Rapids-NJ A 2:40.68 2:59.08 8
1) Ishan Bhavsar 10 2) Julian Maceren 12 3) Michael Stanaway 11 4) Oliver Li 7
4 Gran Centurion-NJ A NT 3:01.54 6
1) Anthony Muschiatti 10 2) Chris Bondarowicz 12 3) Michael Degraw 12 4) Cristopher Pear 10
5 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:57.60 3:05.91 4
1) Jay Lisk 10 2) Benjamin Ward 11 3) Thomas DeLauro 12 4) Jack Higgins 9
Event 11 Girls 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Jcc Summer Tide A 2:26.99 2:07.22 14
1) Caitlyn Louie 17 2) Noelle P Buckley 15 3) Danielle P Hoffner 13 4) Christine G Arcoleo 13
2 North Brunswick Rapids-NJ A 2:08.64 2:08.48 10
1) Dana Park 13 2) Megan Fosko 16 3) Vivian Li 14 4) Jenna DeMato 14
3 Coppermine Cudas-NJ A 2:05.07 2:12.41 8
1) Sandy Glenn 13 2) Paige Agnello 17 3) Amy Glenn 18 4) Juliana Capro 11
4 Gran Centurion-NJ A NT 2:20.59 6
1) Kristen Williams 15 2) Katelin Barone 16 3) Victoria Isidron 13 4) Kelly Bracuto 13
5 Somerset Hills Swim Club-NJ A NT 2:31.56 4
1) Suzanne Leger 13 2) Kaylee Sugot 14 3) Amy Leger 18 4) Eileen Durma 16
6 Gran Centurion-NJ B NT 2:35.78 2
1) Jen Fitzula 13 2) Danielle Degraw 14 3) Megan Sweeney 16 4) Kelly Sweeney 14
7 North Brunswick Rapids-NJ B 2:44.92 2:36.80
1) Kendall Beckles 15 2) Jessica Caron 13 3) Micaela Szot 13 4) Sarah Donofrio 14
8 Lakeridge Lightning-NJ A 2:30.80 2:39.86
1) Victoria Pao 13 2) Nicolette Wojcik 13 3) Mary Griffin 13 4) Marcella Bergamo 14
Event 12 Boys 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 1:53.67 1:55.25 14
1) JT Stefan 18 2) Matthew Lu 17 3) Tim Heo 14 4) Joey Gaston 14
2 Coppermine Cudas-NJ A 1:52.73 1:56.02 10
1) Will Lathrop 16 2) Matt Kendall 18 3) Brendan O'Neill 13 4) Josh Pica 13
3 Spring Run Swim Team-NJ A 2:07.23 2:11.97 8
1) Kyle Surette 17 2) Kyle Brady 12 3) Brian Barr 18 4) Liam Idell 12
4 North Brunswick Rapids-NJ B 2:11.56 2:16.97 6
1) Kartik Chaloo 15 2) Neil Durning 14 3) Andrew Tsygan 14 4) Benjamin J Park 17
5 Somerset Hills Swim Club-NJ A NT 2:57.02 4
1) Griffin Pendergraph 12 2) Josh Gold 9 3) Joseph Sakitis 18 4) Christian Cooke 11
Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Olivia DeStefano 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 17.31 16.94 7
2 Abby DiGiorgio 7 Gran Centurion-NJ 17.72 17.03 5
3 Caroline Maloney 8 Coppermine Cudas-NJ 21.23 18.77 4
4 Julia Hess 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 18.06 19.03 3
5 Gianna Moscetti 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 19.63 19.19 2
6 Rylie Foley 7 Raritan Valley Country Club-NJ 21.76 19.81 1
7 Ava Romanelli 7 Jcc Summer Tide 20.04 19.92
8 Jordyn Lippitt 8 Jcc Summer Tide 18.80 20.05
9 Corinne Nickel 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 25.26 20.95
10 Julia Senzon 6 Jcc Summer Tide 29.10 21.83
11 Gianna Muschiatti 8 Gran Centurion-NJ 27.63 21.85
12 Avantika Srinivasan 8 Jcc Summer Tide 21.78 22.00
13 Alyssa Carvalho 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.60 22.27
14 Danielle Aller 7 Metuchen Golf and Country Club NT 22.89
15 Elizabeth Calello 8 Lakeridge Lightning-NJ 24.00 23.23
16 Mary Elgayar 7 North Brunswick Rapids-NJ 22.32 23.40
17 Mya Sharkey 7 Coppermine Cudas-NJ 25.11 23.52
18 Victoria Piniella 8 Metuchen Golf and Country Club NT 23.66
19 Dara Klugherz 6 Jcc Summer Tide 25.51 24.52
20 Emma Higgins 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.43 24.81
21 Ellie Pan 8 Jcc Summer Tide 28.92 24.91
22 Olivia Emma 6 Spring Run Swim Team-NJ 26.60 26.06
23 Kylie DiEsso 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 35.22 26.10
24 Rachel Ou 7 Jcc Summer Tide 29.02 26.37
25 Elizabeth Sabol 8 Raritan Valley Country Club-NJ 28.74 26.68
26 Lael Keller 8 Jcc Summer Tide 26.16 27.28
27 Elle Romanelli 5 Jcc Summer Tide 26.35 27.35
28 Zoey Ferraiolo 8 Gran Centurion-NJ 26.90 27.99
29 Katelyn Gaulin 6 Gran Centurion-NJ 25.68 28.43
30 Gianna Galiano 7 Metuchen Golf and Country Club 35.96 28.76
31 Colleen Kelly 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 30.21 28.96
32 Ella Hanley 8 Spring Run Swim Team-NJ 27.11 30.16
33 Marley Dolan 6 Coppermine Cudas-NJ 28.84 30.49
34 Victoria Halkias 7 Gran Centurion-NJ 32.09 30.60
35 Audrey Pennimpede 6 Raritan Valley Country Club-NJ 31.86 30.64
36 Sarah Shao 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 31.89 31.09
37 Brigitte Racey 7 Gran Centurion-NJ 33.25 31.42
38 Katie Pestrichelli 5 Coppermine Cudas-NJ 34.87 32.35
39 Megan Hussey 7 Lakeridge Lightning-NJ 30.34 32.54
40 Kaitlyn Trebino 6 Jcc Summer Tide 33.29 32.80
41 Catherine Martin 5 Metuchen Golf and Country Club 31.18 33.39
42 Jacqueline Maloney 6 Coppermine Cudas-NJ 28.98 33.87
43 Karen Morcos 7 North Brunswick Rapids-NJ 31.86 34.24
44 Gianna Porcelli 6 Lakeridge Lightning-NJ 37.55 35.01
45 Nicasia Santos 6 Coppermine Cudas-NJ 30.37 35.32
Event 14 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Christopher Halada 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 15.86 15.60 7
2 Marco Guadagno 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 17.15 15.78 5
3 Oliver Li 7 North Brunswick Rapids-NJ 17.10 17.45 4
4 Jack Slomka 8 Raritan Valley Country Club-NJ 21.43 19.00 3
5 Nicolas DeLauro 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 18.69 19.07 2
6 Kevin Simonson 8 Metuchen Golf and Country Club 23.11 19.55 1
7 Alexander Lisenko 8 Jcc Summer Tide 21.92 19.65
8 Chase Polito 8 Raritan Valley Country Club-NJ 20.78 19.99
9 Jonathan Travisano 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 27.39 20.65
10 Ryan Beenders 8 Gran Centurion-NJ 21.10 21.03
11 Noah Youseff 8 Jcc Summer Tide 20.88 21.08
*12 Matthew Frantino 8 Lakeridge Lightning-NJ 20.75 21.14
*12 Christopher J Stanaway 7 North Brunswick Rapids-NJ 22.66 21.14
14 Michael Lyne 7 Coppermine Cudas-NJ 23.61 21.19
15 Rowan Pendergraph 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 22.83 22.15
16 Keith Kaminskas 8 Gran Centurion-NJ 23.12 22.28
17 Patrick Feng 8 Jcc Summer Tide 23.95 22.34
18 Timothy Travisano 6 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.99 22.87
19 Patrick Jaio 8 Jcc Summer Tide 21.46 23.02
20 Krish Jethani 8 North Brunswick Rapids-NJ 27.76 23.10
21 Ryan Cooke 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 21.85 23.53
22 Philip Siana 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 22.57 23.88
23 Nabhay Prashad 8 Jcc Summer Tide 28.36 25.13
24 Nicholas Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 22.79 25.21
25 Shay Zimmerman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.48 25.66
26 Nick Martin 7 Metuchen Golf and Country Club 25.17 25.72
27 Timothy Tang 8 Jcc Summer Tide 25.60 25.76
28 Malachy Morehead 8 Jcc Summer Tide 24.75 26.49
29 Andrew Simone 7 Lakeridge Lightning-NJ 29.87 27.46
30 Gabe Lodato 7 Lakeridge Lightning-NJ 24.87 27.75
31 Matthew Lyne 5 Coppermine Cudas-NJ 33.60 27.89
32 Charles Morehead 7 Jcc Summer Tide 29.22 28.19
33 Christopher DeRogatis 7 Raritan Valley Country Club-NJ 28.32 29.16
34 Louie Halkias 7 Gran Centurion-NJ 32.45 29.39
35 Chuckie Armour 8 North Brunswick Rapids-NJ 26.89 29.75
36 Niko Halkias 7 Gran Centurion-NJ 45.71 33.33
37 Adam Clarke 7 Gran Centurion-NJ 45.02 37.41
Event 15 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Meryl C Coriell 10 Coppermine Cudas-NJ 33.80 32.89 7
2 Bhavya Yalamanchili 10 Jcc Summer Tide 35.77 34.71 5
3 Kathleen McClaughry 9 Raritan Valley Country Club-NJ 36.18 35.00 4
4 Rayna A Klugherz 10 Jcc Summer Tide 36.75 36.92 3
5 Toniann Parker 10 Lakeridge Lightning-NJ 38.38 37.05 2
6 Megan Cassiba 10 Gran Centurion-NJ 40.47 37.51 1
7 Jennifer Brady 10 Spring Run Swim Team-NJ 38.41 37.52
8 Jessica Goldfeder 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.22 37.60
9 Mallika Negi 10 Jcc Summer Tide 43.48 38.23
10 Zoe Bender 9 Jcc Summer Tide 37.56 38.52
11 Anna DeLauro 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.05 38.60
12 Libby Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 41.32 39.59
13 Jillian Castoro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.91 40.16
14 Natalia N Youseff 9 Jcc Summer Tide 39.97 40.86
15 Colleen Clarke 10 Gran Centurion-NJ 43.23 41.22
16 Madelyn Lodato 10 Lakeridge Lightning-NJ 41.54 42.06
17 Ashley Jiao 9 Jcc Summer Tide 43.20 42.53
18 Victoria Forlenza 10 Spring Run Swim Team-NJ 43.09 42.72
19 Olivia Kinsella 10 Spring Run Swim Team-NJ 43.94 42.78
20 Holly McCann 10 Lakeridge Lightning-NJ 43.19 42.99
21 Lily Zimmerman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.63 43.92
22 Karley Lyne 9 Coppermine Cudas-NJ 44.63 44.72
23 Anna Schuler 10 Lakeridge Lightning-NJ 46.05 45.06
24 Brittany DeRogatis 10 Raritan Valley Country Club-NJ 46.82 45.56
25 Sophie Callahan 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 45.57 46.53
26 Shayna Stasil 10 Spring Run Swim Team-NJ 49.25 46.61
27 Thalia Melendez 9 Lakeridge Lightning-NJ 51.76 48.97
28 Reagan Waters 9 Raritan Valley Country Club-NJ 50.16 49.21
29 Kailey Bondarowicz 9 Gran Centurion-NJ 58.10 54.86
30 Paige Malone 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 57.78 55.33
31 Alissa Badillo 9 Gran Centurion-NJ 1:06.93 57.04
32 Sophia Porcelli 10 Lakeridge Lightning-NJ 58.21 58.77
Event 16 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Liam Doran 10 Raritan Valley Country Club-NJ 33.36 31.88 7
2 Andrew Pao 10 Lakeridge Lightning-NJ 33.69 32.04 5
3 C.J. Hewitt 10 Jcc Summer Tide 32.94 33.21 4
4 Andrew Castellon 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 39.97 34.40 3
5 Anthony Muschiatti 10 Gran Centurion-NJ 40.32 34.71 2
6 Robbie Neumann 10 North Brunswick Rapids-NJ 43.41 35.45 1
7 Rick Hoffmen 10 Metuchen Golf and Country Club 35.69 35.76
8 Jack Foley 9 Raritan Valley Country Club-NJ 38.43 37.15
9 Kevin Surette 9 Spring Run Swim Team-NJ 37.30 37.47
10 Griffin Leger 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.87 38.55
11 George Elgayar 10 North Brunswick Rapids-NJ 38.38 39.92
12 Cody Downing 10 Gran Centurion-NJ 40.92 40.99
13 Dylan Carvalho 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.20 41.17
14 Cristopher Pear 10 Gran Centurion-NJ 44.15 42.12
15 Tommy Sweeney 10 Gran Centurion-NJ 45.78 42.68
16 Luca Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.25 43.59
17 Jay Lisk 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.22 44.54
18 Jonathan Engler 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.70 44.74
19 Jack Higgins 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.56 45.67
20 Robert Racey 9 Gran Centurion-NJ 53.20 46.29
21 Ishan Bhavsar 10 North Brunswick Rapids-NJ 51.58 47.31
22 J.T. Sabol 9 Raritan Valley Country Club-NJ 57.70 50.58
23 Sam Senzon 9 Jcc Summer Tide 53.96 52.32
24 Pacey Keller 9 Jcc Summer Tide 1:01.30 52.55
25 Andrew Cherry 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:00.97 52.67
26 Jeffrey Hilongos 9 Gran Centurion-NJ 56.00 53.94
27 Ernest Y Wong 10 North Brunswick Rapids-NJ 52.19 55.52
28 Justin Hilongos 9 Gran Centurion-NJ 58.57 56.30
29 Andrew Dang 10 North Brunswick Rapids-NJ 55.57 56.64
30 James Feng 10 Jcc Summer Tide 50.98 57.72
31 Andrew Mai 10 North Brunswick Rapids-NJ 56.20 58.37
32 William Maxton 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:06.02 58.58
33 David Castoro 9 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 1:00.73
34 Thomas Cruz 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.77 1:02.49
Event 17 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Melanie Fosko 12 North Brunswick Rapids-NJ 29.84 28.76 7
2 Kerry McClaughry 12 Raritan Valley Country Club-NJ 31.73 30.69 5
3 Annie Warner 12 Coppermine Cudas-NJ 31.61 30.86 4
4 Allie Hussey 12 Lakeridge Lightning-NJ 32.75 33.10 3
5 Reagan Curtis 11 Coppermine Cudas-NJ 34.79 33.43 2
6 Juliana Capro 11 Coppermine Cudas-NJ 34.92 33.56 1
7 Emily Cohen 12 Lakeridge Lightning-NJ 34.56 33.79
8 Rae Ana Saenz 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.10 34.85
9 Annalisa Porcelli 12 Lakeridge Lightning-NJ 34.72 34.99
10 Anna Zujkowski 11 Jcc Summer Tide 36.59 35.25
11 Georgia Coriell 12 Coppermine Cudas-NJ 37.25 35.28
12 Erika Ruiterman 12 Jcc Summer Tide 35.54 35.57
13 Danielle White 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.38 35.64
14 Lucia Bergamo 12 Lakeridge Lightning-NJ 34.78 35.87
15 Steph Kontra 12 Metuchen Golf and Country Club 36.11 36.29
16 Kaitlin Muessen 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 41.76 36.68
17 Michaela Sakitis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.17 36.93
18 Emma Gitterman 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 40.06 37.13
19 Megan Wojnar 11 Coppermine Cudas-NJ 36.99 37.28
20 Marina Forlenza 12 Spring Run Swim Team-NJ 40.32 37.85
21 Abby Tan 11 North Brunswick Rapids-NJ 38.31 38.26
22 Briana Stavrakis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.88 38.87
23 Heather Flesch 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 39.18 39.02
24 Rachel Wong 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.12 39.46
25 Megan Pelszynski 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.59 39.84
26 Grace Maxton 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 41.02 40.06
27 Emily MyKietyn 11 North Brunswick Rapids-NJ 41.60 40.93
28 Catherine Rueda 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 50.09 42.73
29 Taylor Kelly 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 51.35 45.10
30 Courtney Clarke 12 Gran Centurion-NJ 1:03.84 47.09
31 Komal Grover 12 North Brunswick Rapids-NJ 46.77 47.24
32 Caroline Ou 11 Jcc Summer Tide 48.45 47.53
33 Elizabeth Leung 11 North Brunswick Rapids-NJ 43.00 47.89
34 Amanda Badillo 11 Gran Centurion-NJ 58.16 52.52
Event 18 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jordan Leonardo 12 North Brunswick Rapids-NJ 28.65 28.84 7
2 Michael Stanaway 11 North Brunswick Rapids-NJ 31.22 30.17 5
3 Liam Idell 12 Spring Run Swim Team-NJ 27.58 30.75 4
4 Max Malone 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 32.86 31.04 3
5 Jake Pica 11 Coppermine Cudas-NJ NT 31.14 2
6 Paul DeStefano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.81 31.21 1
7 Thomas DeLauro 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 32.59 31.42
8 Daniel Hold 11 Jcc Summer Tide 34.94 31.91
9 Michael Degraw 12 Gran Centurion-NJ 32.90 32.33
10 Jack Hanley 12 Spring Run Swim Team-NJ 32.76 32.74
11 Nolan Leger 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 35.95 33.23
12 Chris Bondarowicz 12 Gran Centurion-NJ 35.16 34.10
13 Griffin Pendergraph 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.02 35.58
14 Scott Marcondes 11 Gran Centurion-NJ 39.14 37.09
15 Will Hughes 11 Coppermine Cudas-NJ 36.50 37.39
16 Samanvit Vijapur 12 Jcc Summer Tide 37.32 37.41
17 Jake Donofrio 12 North Brunswick Rapids-NJ 37.70 37.47
18 AJ Paturu 12 Jcc Summer Tide 45.00 37.70
19 Armaan Narasimhan 11 Jcc Summer Tide 38.02 37.99
20 Kyle Brady 12 Spring Run Swim Team-NJ 38.22 38.40
21 Chase Weber 11 Lakeridge Lightning-NJ 39.85 38.44
22 Christian Cooke 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.04 39.95
23 Humza Khawaja 11 North Brunswick Rapids-NJ 44.11 40.38
24 Brandon Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 46.43 40.79
25 Robert Terracciano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 47.69 50.48
26 Matthew Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:06.17 56.01
Event 19 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Dana Park 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.00 59.44 7
2 Vivian Li 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.25 1:02.66 5
3 Christine G Arcoleo 13 Jcc Summer Tide 1:04.06 1:02.67 4
4 Amanda N Kilgallon 13 Jcc Summer Tide 1:03.20 1:03.82 3
5 Jenna DeMato 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.44 1:03.94 2
6 Michelle Frantino 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:07.00 1:03.95 1
7 Kelly Bracuto 13 Gran Centurion-NJ 1:05.66 1:04.54
8 Alison Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.73 1:05.06
9 Jennifer M Doorly 13 Jcc Summer Tide 1:05.94 1:05.98
10 Sandy Glenn 13 Coppermine Cudas-NJ 1:04.10 1:06.62
11 Jill Bress 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:10.15 1:09.22
12 Sarah Hart 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.00 1:09.38
13 Stuti Tandon 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.24 1:09.79
14 Nina DiMarco 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:18.52 1:10.32
15 Allison Lam 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:24.14 1:12.47
16 Lauren Delmonaco 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:16.02 1:13.01
17 Emilie Barbosa 14 Jcc Summer Tide 1:12.23 1:14.71
18 Carrie Durning 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.73 1:14.75
19 Sarah Donofrio 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.54 1:15.15
20 Victoria Pao 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:18.82 1:15.42
21 Suzanne Leger 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:18.84 1:16.14
22 Jessica Caron 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.68 1:17.10
23 Alexa Molinari 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.00 1:18.88
24 Imari Perez 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:20.52 1:19.27
25 Marcella Bergamo 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:25.45 1:20.59
26 Brooke Weber 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:23.21 1:21.18
27 Rachael Terracciano 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.01 1:21.53
28 Nicolette Wojcik 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:30.26 1:21.63
29 Sam Lisk 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.67 1:22.14
30 Cristina Boeckel 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:25.79 1:24.09
31 Roshani Pise 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:26.98 1:24.39
32 Kaylee Sugot 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:29.12 1:30.13
Event 20 Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Leonardo 14 North Brunswick Rapids-NJ 58.79 55.56 7
2 Brendan O'Neill 13 Coppermine Cudas-NJ 1:01.07 57.89 5
3 Joey Gaston 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.37 58.41 4
4 Philippe M Hayek 13 Jcc Summer Tide 1:03.18 1:01.51 3
5 Scott Kirshner 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:06.44 1:02.07 2
6 Josh Pica 13 Coppermine Cudas-NJ 1:11.97 1:08.76 1
7 Neil Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.47 1:09.17
8 Dylan Santos 14 Coppermine Cudas-NJ 1:09.77 1:10.64
9 Liam Kelly 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:19.35 1:15.19
10 Alan Du 13 Jcc Summer Tide 1:23.59 1:17.13
11 Brandon Curtis 13 Coppermine Cudas-NJ 1:23.39 1:18.07
12 Jake Cherry 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:22.37 1:19.47
13 Bijan Saba 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.14 1:20.90
14 Joey McCann 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:24.40 1:21.24
15 Andrew J Duffer 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.68 1:21.51
Event 21 Girls 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Megan Fosko 16 North Brunswick Rapids-NJ 59.26 59.52 7
2 Kelly Griffin 17 Lakeridge Lightning-NJ 1:00.00 1:00.13 5
3 Amy Glenn 18 Coppermine Cudas-NJ 1:00.01 1:01.72 4
4 Ryan Hughes 17 Coppermine Cudas-NJ 1:05.35 1:03.39 3
5 Casey Griffin 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:08.00 1:07.39 2
6 Kendall Beckles 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.00 1:07.40 1
7 Maddie Campbell 15 Metuchen Golf and Country Club 1:10.37 1:07.46
8 Megan Sweeney 16 Gran Centurion-NJ 1:17.29 1:08.97
9 Caitlin Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.74 1:10.07
10 Amy Leger 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:13.42 1:11.28
11 Lisa Allgauer 15 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:17.11 1:11.86
12 Kristen Williams 15 Gran Centurion-NJ 1:17.77 1:12.01
13 Summer Barton 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.18 1:13.42
14 Eileen Durma 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:20.02 1:15.59
15 Kaileen Campbell 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:20.80 1:20.44
16 Allison Catalano 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.53 1:23.37
17 Anya Pendergraph 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:30.01 1:29.01
18 Ayushi Chauhn 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:52.26 1:47.89
Event 22 Boys 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nick Agnello 16 Coppermine Cudas-NJ 52.35 50.74 7
2 Brian Perez 18 Lakeridge Lightning-NJ 51.80 51.23 5
3 Kyle Surette 17 Spring Run Swim Team-NJ 53.61 51.93 4
4 Nicolas Estevez 17 North Brunswick Rapids-NJ 53.37 53.04 3
5 Will Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 55.75 53.19 2
6 Patrick Simonson 16 Metuchen Golf and Country Club 54.94 54.83 1
7 Chris Rattray 18 Raritan Valley Country Club-NJ 55.35 54.92
8 Kyle Connors 18 Lakeridge Lightning-NJ 54.55 55.19
9 Joey Stefan 16 North Brunswick Rapids-NJ 57.39 57.47
10 Matt Isidron 15 Gran Centurion-NJ 59.67 58.46
11 Anthony Triguero 16 Gran Centurion-NJ 59.87 59.31
12 Zachary Tiano 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:08.02 1:00.92
13 Nicholas Sakitis 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:03.70 1:01.87
14 Eric Barr 15 Spring Run Swim Team-NJ 1:08.25 1:03.84
15 CJ Parker 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:09.98 1:05.41
16 Benjamin J Park 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.71 1:05.87
17 Joseph Sakitis 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:10.45 1:06.09
18 John Pfreundschuh 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:05.26 1:06.17
19 Kartik Chaloo 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.25 1:10.93
20 Mathew Herbst 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.28 1:12.53
21 Alex Napper 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:32.35 1:24.00
Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Abby DiGiorgio 7 Gran Centurion-NJ 25.90 23.40 7
2 Jacqueline Ruhnke 8 Raritan Valley Country Club-NJ 23.28 24.80 5
3 Olivia DeStefano 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.60 24.83 4
4 Emily Sweeney 8 Gran Centurion-NJ 27.33 25.46 3
5 Lena Reilly 7 Spring Run Swim Team-NJ 26.69 26.70 2
6 Ella Hanley 8 Spring Run Swim Team-NJ 30.86 30.05 1
7 Erin Tan 7 North Brunswick Rapids-NJ 29.64 30.64
8 Katelyn Gaulin 6 Gran Centurion-NJ 31.67 30.65
9 Victoria Piniella 8 Metuchen Golf and Country Club 31.30 31.75
10 Tatiana Garcia 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.97 31.92
11 Emma Higgins 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 33.08 33.16
12 Ellie Pan 8 Jcc Summer Tide 34.57 34.23
13 Gianna Galiano 7 Metuchen Golf and Country Club 37.09 36.75
14 Nicasia Santos 6 Coppermine Cudas-NJ 35.99 36.81
15 Danielle Aller 7 Metuchen Golf and Country Club 38.39 37.39
16 Catherine Martin 5 Metuchen Golf and Country Club 44.02 38.26
17 Elle Romanelli 5 Jcc Summer Tide 52.09 41.57
--- Rachel Ou 7 Jcc Summer Tide 33.20 DQ
--- Lael Keller 8 Jcc Summer Tide 35.45 DQ
--- Corinne Nickel 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 33.00 DQ
--- Jacqueline Maloney 6 Coppermine Cudas-NJ NT DQ
--- Caroline Maloney 8 Coppermine Cudas-NJ 29.60 DQ
--- Sarah Shao 7 Metuchen Municipal Pool-NJ NT DQ
--- Julia Senzon 6 Jcc Summer Tide 35.31 DQ
--- Olivia Emma 6 Spring Run Swim Team-NJ 38.99 DQ
Event 24 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Marco Guadagno 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.45 22.71 7
2 Ryan Beenders 8 Gran Centurion-NJ 26.29 23.15 5
3 Alexander Lisenko 8 Jcc Summer Tide 28.62 25.19 4
4 Tommy Pennimpede 7 Raritan Valley Country Club-NJ 25.95 25.33 3
5 Jonathan Travisano 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 35.76 26.16 2
6 Ryan Cooke 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 29.43 30.10 1
7 Nicholas Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.35 30.75
8 Christopher DeRogatis 7 Raritan Valley Country Club-NJ 29.35 31.47
9 Kevin Simonson 8 Metuchen Golf and Country Club 30.37 33.86
10 Nabhay Prashad 8 Jcc Summer Tide 38.36 35.89
11 Nick Martin 7 Metuchen Golf and Country Club 34.53 36.33
12 Shay Zimmerman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 39.89 37.24
13 Liam Benderly 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 40.81 37.78
14 Louie Halkias 7 Gran Centurion-NJ 45.26 40.56
--- Krish Jethani 8 North Brunswick Rapids-NJ 30.00 DQ
--- Philip Siana 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 27.25 DQ
--- Keith Kaminskas 8 Gran Centurion-NJ 33.01 DQ
Event 25 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 10 North Brunswick Rapids-NJ 39.44 39.27 7
2 Meryl C Coriell 10 Coppermine Cudas-NJ 40.46 41.42 5
3 Jennifer Brady 10 Spring Run Swim Team-NJ 44.38 43.96 4
4 Zoe Bender 9 Jcc Summer Tide 45.92 44.78 3
5 Rayna A Klugherz 10 Jcc Summer Tide 43.96 45.27 2
6 Toniann Parker 10 Lakeridge Lightning-NJ 45.78 46.23 1
7 Juliana Ward 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 46.78 48.60
8 Lucie Taunay 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 52.32 50.28
9 Natalia N Youseff 9 Jcc Summer Tide 50.29 50.48
10 Madelyn Lodato 10 Lakeridge Lightning-NJ 51.98 51.35
11 Colleen Clarke 10 Gran Centurion-NJ 52.67 52.19
12 Katie Hussey 9 Lakeridge Lightning-NJ 53.49 54.84
13 Olivia Kinsella 10 Spring Run Swim Team-NJ 57.50 57.55
14 Mallika Negi 10 Jcc Summer Tide 1:11.33 1:00.86
15 Kailey Bondarowicz 9 Gran Centurion-NJ 1:10.77 1:01.36
16 Paige Malone 10 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 1:04.59
Event 26 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rick Hoffmen 10 Metuchen Golf and Country Club 45.12 44.96 7
2 Joseph Zangara 10 Coppermine Cudas-NJ 53.08 48.91 5
3 Jack Foley 9 Raritan Valley Country Club-NJ 46.24 48.92 4
4 Kevin Surette 9 Spring Run Swim Team-NJ 53.01 53.40 3
5 Josh Gold 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 57.18 55.84 2
6 Robert Racey 9 Gran Centurion-NJ 1:06.18 58.82 1
7 Jonathan Engler 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 59.98 58.90
8 Andrew Dang 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.60 59.04
9 Ernest Y Wong 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.12 1:05.00
10 Thomas Cruz 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.04 1:07.03
11 James Feng 10 Jcc Summer Tide 1:01.94 1:07.95
--- Andrew Mai 10 North Brunswick Rapids-NJ 59.32 DQ
--- J.T. Sabol 9 Raritan Valley Country Club-NJ 1:10.04 DQ
--- William Maxton 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:13.91 DQ
--- Pacey Keller 9 Jcc Summer Tide 1:18.95 DQ
Event 27 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Shaelyn McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 40.03 38.53 7
2 Kaitlyn Bladt 11 Spring Run Swim Team-NJ 39.56 39.03 5
3 Kerry McClaughry 12 Raritan Valley Country Club-NJ 41.44 39.96 4
4 Cynthia Liang 12 North Brunswick Rapids-NJ 42.46 42.16 3
5 Allie Hussey 12 Lakeridge Lightning-NJ 43.44 42.28 2
6 Emily Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 45.23 43.79 1
7 Rae Ana Saenz 12 North Brunswick Rapids-NJ 43.80 43.98
8 Marina Forlenza 12 Spring Run Swim Team-NJ 43.81 44.11
9 Katie Dang 12 North Brunswick Rapids-NJ 47.13 44.86
10 Reagan Curtis 11 Coppermine Cudas-NJ 43.83 45.12
11 Steph Kontra 12 Metuchen Golf and Country Club 45.98 45.69
12 Lucia Bergamo 12 Lakeridge Lightning-NJ 47.67 46.09
13 Courtney Clarke 12 Gran Centurion-NJ 46.98 48.31
14 Heather Flesch 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.57 48.33
15 Abby Tan 11 North Brunswick Rapids-NJ 47.66 48.54
16 Danielle White 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 53.94 48.80
17 Catherine Rueda 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 55.18 50.36
18 Emily Cohen 12 Lakeridge Lightning-NJ 53.97 51.38
19 Emma Gitterman 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 55.77 52.17
20 Taylor Kelly 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 58.11 52.92
21 Kanika Jethani 12 North Brunswick Rapids-NJ 56.06 54.19
22 Emily MyKietyn 11 North Brunswick Rapids-NJ 56.71 58.04
--- Elizabeth Leung 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.00 DQ
--- Komal Grover 12 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
--- Caroline Ou 11 Jcc Summer Tide 1:14.81 DQ
Event 28 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Chris Bondarowicz 12 Gran Centurion-NJ 42.11 40.03 7
2 Max Malone 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.41 41.17 5
3 Jack Hanley 12 Spring Run Swim Team-NJ 47.89 42.39 4
4 Danny Petrillo 12 Coppermine Cudas-NJ 32.64 43.88 3
5 Benjamin Ward 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 47.66 45.64 2
6 Kyle Brady 12 Spring Run Swim Team-NJ 46.56 46.41 1
7 Chase Weber 11 Lakeridge Lightning-NJ 50.67 49.19
8 Will Hughes 11 Coppermine Cudas-NJ 54.00 51.90
9 AJ Paturu 12 Jcc Summer Tide 55.56 53.88
10 Brandon Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 58.53 58.21
11 Christian Cooke 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.95 1:01.04
12 Robert Terracciano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:03.18 1:02.16
Event 29 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Reeve Lanigan 14 Raritan Valley Country Club-NJ 1:17.31 1:14.69 7
2 Dana Park 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.13 1:15.08 5
3 Jenna DeMato 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.41 1:19.50 4
4 Christine G Arcoleo 13 Jcc Summer Tide 1:21.30 1:21.30 3
5 Rachael Hoffmen 13 Metuchen Golf and Country Club 1:23.74 1:23.04 2
6 Sandy Glenn 13 Coppermine Cudas-NJ 1:25.69 1:26.96 1
7 Nicolette Wojcik 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:29.09 1:29.41
8 Jill Bress 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:28.35 1:31.21
9 Nina DiMarco 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:35.03 1:34.90
10 Danielle Degraw 14 Gran Centurion-NJ 1:39.05 1:36.29
11 Kaylee Sugot 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:37.98 1:37.41
12 Jessica Caron 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:40.04 1:38.51
13 Micaela Szot 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:43.28 1:39.69
14 Marcella Bergamo 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:40.73 1:40.27
15 Roshani Pise 14 North Brunswick Rapids-NJ NT 1:41.64
16 Brooke Weber 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:44.30 1:43.86
Event 30 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Leonardo 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.00 1:16.14 7
2 Tim Heo 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.90 1:19.18 5
3 Scott Kirshner 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:24.94 1:22.13 4
4 Neil Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.85 1:24.75 3
5 Joey Gaston 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.72 1:24.82 2
6 Andrew Tsygan 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.24 1:25.60 1
7 Brandon Curtis 13 Coppermine Cudas-NJ 1:33.95 1:30.06
8 Alan Du 13 Jcc Summer Tide 1:28.30 1:35.37
9 Joey McCann 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:43.64 1:37.16
10 Liam Kelly 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:28.95 1:37.19
11 Bijan Saba 13 North Brunswick Rapids-NJ NT 1:40.09
12 Aidan Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:39.09 1:41.30
13 Alex Triguero 13 Gran Centurion-NJ 1:47.04 1:41.42
14 Anirudh Kulkarni 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:09.67 2:03.75
--- Andrew J Duffer 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:38.42 DQ
--- Andrew Allgauer 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 2:20.00 DQ
Event 31 Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Paige Agnello 17 Coppermine Cudas-NJ 1:12.95 1:12.37 7
2 Molly Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 1:13.66 1:13.63 5
3 Noelle P Buckley 15 Jcc Summer Tide 1:13.57 1:16.08 4
4 Megan Fosko 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.32 1:17.02 3
5 Katelin Barone 16 Gran Centurion-NJ 1:24.75 1:19.03 2
6 Caitlin Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.43 1:22.49 1
7 Reid Maglione 16 Coppermine Cudas-NJ 1:31.88 1:26.43
8 Meredith Timko 17 Metuchen Golf and Country Club 1:35.41 1:32.36
9 Eileen Durma 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:38.41 1:36.36
10 Summer Barton 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:45.04 1:43.15
--- Sarah White 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:58.68 DQ
Event 32 Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Matt Kendall 18 Coppermine Cudas-NJ 1:05.23 1:02.83 7
2 Matthew Lu 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.00 1:04.34 5
3 Billy LaPorta 18 Metuchen Golf and Country Club 1:12.62 1:06.65 4
4 Will Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 1:13.91 1:08.82 3
5 Anthony Triguero 16 Gran Centurion-NJ 1:16.00 1:15.94 2
6 Kyle T Ruiterman 16 Jcc Summer Tide 1:15.24 1:17.21 1
7 Matt Isidron 15 Gran Centurion-NJ 1:18.17 1:18.76
8 CJ Parker 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:20.69 1:21.00
9 Mathew Herbst 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:27.83 1:26.01
10 John Pfreundschuh 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:29.91 1:30.34
--- Alex Napper 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:39.54 DQ
Event 33 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rachael Carrion 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.00 1:12.76 7
2 Bhavya Yalamanchili 10 Jcc Summer Tide 1:18.94 1:18.41 5
3 Kathleen McClaughry 9 Raritan Valley Country Club-NJ 1:15.68 1:20.12 4
4 Lucie Taunay 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.57 1:23.65 3
5 Anna DeLauro 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:21.13 1:24.63 2
6 Hannah l Lesser 10 Jcc Summer Tide 1:18.00 1:24.77 1
7 Rayna A Klugherz 10 Jcc Summer Tide 1:28.27 1:28.72
8 Emily Sweeney 8 Gran Centurion-NJ 1:42.27 1:30.51
9 Jillian Castoro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:39.27 1:33.19
10 Libby Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:33.47 1:34.96
11 Ashley Jiao 9 Jcc Summer Tide 1:23.45 1:38.17
12 Anna Schuler 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:47.40 1:52.79
Event 34 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Liam Doran 10 Raritan Valley Country Club-NJ 1:13.50 1:10.16 7
2 Derek Fenton 9 Jcc Summer Tide 1:15.85 1:14.66 5
3 Anthony Muschiatti 10 Gran Centurion-NJ 1:26.73 1:20.10 4
4 Robbie Neumann 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.86 1:20.32 3
5 Kevin Surette 9 Spring Run Swim Team-NJ 1:29.77 1:24.87 2
6 Andrew Castellon 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:47.04 1:25.51 1
7 Griffin Leger 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.98 1:26.46
8 George Elgayar 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.68 1:30.13
9 Jay Lisk 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:34.78 1:36.00
10 Dylan Carvalho 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:36.69 1:40.26
11 Josh Gold 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:51.37 1:40.96
12 J.T. Sabol 9 Raritan Valley Country Club-NJ 2:01.09 1:55.43
13 Andrew Cherry 10 Lakeridge Lightning-NJ 2:19.06 2:10.31
14 Thomas Cruz 9 North Brunswick Rapids-NJ 2:41.45 2:11.49
Event 35 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Melanie Fosko 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.34 1:02.47 7
2 Abbey L Kilgallon 11 Jcc Summer Tide 1:03.08 1:02.49 5
3 Kerry McClaughry 12 Raritan Valley Country Club-NJ 1:09.62 1:08.93 4
4 Miranda Yeats 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:09.95 1:11.16 3
5 Juliana Capro 11 Coppermine Cudas-NJ 1:15.80 1:15.90 2
6 Sarah Pfreundschuh 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:16.70 1:16.17 1
7 Sara Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.32 1:16.32
8 Erika Ruiterman 12 Jcc Summer Tide 1:20.63 1:18.10
9 Annalisa Porcelli 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:19.08 1:20.74
10 Sierra Stevenson 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:26.44 1:25.77
11 Katie Dang 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:27.87 1:26.65
12 Lucia Bergamo 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:25.48 1:29.88
13 Rachel Wong 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.60 1:32.91
Event 36 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.48 1:07.84 7
2 Thomas DeLauro 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:09.75 1:08.92 5
3 Adam Luk 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.05 1:09.90 4
4 Max Malone 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:09.93 1:10.34 3
5 Julian Maceren 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:18.77 1:14.03 2
6 Benjamin Ward 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.67 1:22.92 1
7 Will Hughes 11 Coppermine Cudas-NJ 1:24.94 1:25.65
8 Jake Donofrio 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.38 1:26.56
9 Brandon Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:46.34 1:43.09
10 Matthew Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 2:24.52 2:23.51
Event 37 Girls 13-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Katelin Barone 16 Gran Centurion-NJ 28.26 26.86 7
2 Dana Park 13 North Brunswick Rapids-NJ 27.25 27.15 5
3 Kelly Griffin 17 Lakeridge Lightning-NJ 26.84 27.18 4
4 Amy Glenn 18 Coppermine Cudas-NJ 26.75 27.44 3
5 Michelle Frantino 13 Lakeridge Lightning-NJ 28.65 28.01 2
6 Reeve Lanigan 14 Raritan Valley Country Club-NJ 27.93 28.02 1
7 Ryan Hughes 17 Coppermine Cudas-NJ 28.95 29.09
8 Rachael Hoffmen 13 Metuchen Golf and Country Club 29.26 29.15
9 Casey Griffin 16 Lakeridge Lightning-NJ 29.07 29.40
10 Jenna DeMato 14 North Brunswick Rapids-NJ 29.20 29.55
11 Kendall Beckles 15 North Brunswick Rapids-NJ 30.00 29.73
12 Alison Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 30.00 30.32
13 Kelly Bracuto 13 Gran Centurion-NJ 29.38 30.41
14 Allison Lam 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 33.92 30.61
15 Reid Maglione 16 Coppermine Cudas-NJ 38.32 30.68
*16 Nina DiMarco 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 34.05 30.79
*16 Stuti Tandon 14 North Brunswick Rapids-NJ 29.73 30.79
18 Summer Barton 16 North Brunswick Rapids-NJ 32.86 31.95
19 Lauren Delmonaco 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 38.65 32.02
20 Sarah Hart 13 North Brunswick Rapids-NJ 32.87 32.25
21 Victoria Pao 13 Lakeridge Lightning-NJ 31.95 32.70
22 Jen Fitzula 13 Gran Centurion-NJ 33.49 32.80
23 Jessica Caron 13 North Brunswick Rapids-NJ 33.61 32.84
24 Eileen Durma 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.69 33.01
25 Imari Perez 13 North Brunswick Rapids-NJ 33.41 33.02
26 Carrie Durning 13 North Brunswick Rapids-NJ 35.11 33.12
27 Alexa Molinari 14 North Brunswick Rapids-NJ 33.34 33.42
28 Kelly Sweeney 14 Gran Centurion-NJ 36.02 34.07
29 Kaileen Campbell 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.25 34.26
30 Allison Catalano 16 North Brunswick Rapids-NJ 35.67 34.41
31 Cristina Boeckel 14 Lakeridge Lightning-NJ 36.02 34.71
32 Danielle Degraw 14 Gran Centurion-NJ 36.26 34.81
33 Marcella Bergamo 14 Lakeridge Lightning-NJ 34.81 34.91
34 Brooke Weber 13 Lakeridge Lightning-NJ 36.95 35.63
35 Sarah White 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 38.26 35.94
36 Rachael Terracciano 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 34.15 36.00
37 Nicolette Wojcik 13 Lakeridge Lightning-NJ 35.46 36.49
38 Roshani Pise 14 North Brunswick Rapids-NJ 38.10 38.49
39 Anya Pendergraph 18 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 39.10
40 Ayushi Chauhn 15 North Brunswick Rapids-NJ 42.64 46.73
Event 38 Boys 13-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brian Barr 18 Spring Run Swim Team-NJ 23.19 23.01 7
2 Nick Agnello 16 Coppermine Cudas-NJ 24.33 23.24 5
3 Kyle Connors 18 Lakeridge Lightning-NJ 23.92 23.73 4
4 Nicolas Estevez 17 North Brunswick Rapids-NJ 24.10 23.81 3
5 Patrick Simonson 16 Metuchen Golf and Country Club 24.86 25.07 2
6 Nick Venditto 16 Gran Centurion-NJ 25.55 25.32 1
7 Chris Rattray 18 Raritan Valley Country Club-NJ 24.92 25.36
8 Joey Stefan 16 North Brunswick Rapids-NJ 27.55 25.84
9 Zachary Tiano 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 27.81 26.94
10 Eric Barr 15 Spring Run Swim Team-NJ 27.80 27.31
11 Anthony Triguero 16 Gran Centurion-NJ 27.69 27.39
12 Nicholas Sakitis 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 28.85 27.59
13 Scott Kirshner 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 27.76 27.76
14 Jayson Perez 15 Lakeridge Lightning-NJ 29.39 27.95
15 Andrew Tsygan 14 North Brunswick Rapids-NJ 27.99 28.15
16 John Pfreundschuh 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 28.48 28.37
17 Benjamin J Park 17 North Brunswick Rapids-NJ 28.00 28.76
18 CJ Parker 15 Lakeridge Lightning-NJ 28.84 29.02
19 Joseph Sakitis 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 29.37 29.30
20 Josh Pica 13 Coppermine Cudas-NJ 35.12 29.93
21 Neil Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 33.00 30.96
*22 Kartik Chaloo 15 North Brunswick Rapids-NJ 32.06 31.12
*22 Mathew Herbst 16 North Brunswick Rapids-NJ 32.00 31.12
24 Liam Kelly 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 34.99 32.81
25 Dylan Santos 14 Coppermine Cudas-NJ NT 33.02
26 Alex Triguero 13 Gran Centurion-NJ 31.12 33.12
27 Bijan Saba 13 North Brunswick Rapids-NJ 35.43 33.94
28 Brandon Curtis 13 Coppermine Cudas-NJ 34.60 34.69
29 Andrew J Duffer 13 North Brunswick Rapids-NJ 35.74 35.38
30 Alex Napper 15 Lakeridge Lightning-NJ 38.55 36.31
31 Aidan Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 38.27 39.24
32 Andrew Allgauer 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.47 42.40
33 Anirudh Kulkarni 13 North Brunswick Rapids-NJ 40.46 43.93
Event 39 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Julia Hess 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.44 22.97 7
2 Jacqueline Ruhnke 8 Raritan Valley Country Club-NJ 21.50 23.89 5
3 Jordyn Lippitt 8 Jcc Summer Tide 22.54 24.81 4
4 Elizabeth Calello 8 Lakeridge Lightning-NJ 26.22 24.83 3
5 Avantika Srinivasan 8 Jcc Summer Tide 26.03 25.28 2
6 Emily Sweeney 8 Gran Centurion-NJ 28.96 25.45 1
7 Gianna Moscetti 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 27.23 26.06
8 Tatiana Garcia 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 28.29 26.94
9 Dara Klugherz 6 Jcc Summer Tide 29.44 27.32
10 Victoria Piniella 8 Metuchen Golf and Country Club 25.95 27.71
11 Lena Reilly 7 Spring Run Swim Team-NJ 26.99 28.53
12 Samantha Emma 7 Spring Run Swim Team-NJ 31.15 28.72
13 Mya Sharkey 7 Coppermine Cudas-NJ 27.29 28.87
14 Rachel Ou 7 Jcc Summer Tide 33.94 30.01
15 Mary Elgayar 7 North Brunswick Rapids-NJ 29.67 30.16
16 Gianna Muschiatti 8 Gran Centurion-NJ 41.39 30.22
17 Emma Higgins 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 40.83 30.23
18 Jacqueline Maloney 6 Coppermine Cudas-NJ 28.94 30.49
19 Alyssa Carvalho 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.26 30.72
20 Kylie DiEsso 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 32.92 31.44
21 Julia Senzon 6 Jcc Summer Tide 29.10 31.74
22 Elizabeth Sabol 8 Raritan Valley Country Club-NJ 33.41 32.04
23 Elle Romanelli 5 Jcc Summer Tide 41.68 32.07
24 Zoey Ferraiolo 8 Gran Centurion-NJ 1:30.00 32.29
25 Ellie Pan 8 Jcc Summer Tide 37.01 33.62
26 Olivia Emma 6 Spring Run Swim Team-NJ 29.99 34.24
27 Audrey Pennimpede 6 Raritan Valley Country Club-NJ 32.18 34.75
28 Gianna Porcelli 6 Lakeridge Lightning-NJ 42.05 35.50
29 Victoria Halkias 7 Gran Centurion-NJ 47.29 35.74
30 Karen Morcos 7 North Brunswick Rapids-NJ 35.45 37.97
31 Katie Pestrichelli 5 Coppermine Cudas-NJ 37.88 38.55
32 Kaitlyn Trebino 6 Jcc Summer Tide 37.10 38.73
33 Megan Hussey 7 Lakeridge Lightning-NJ 36.52 40.58
34 Marley Dolan 6 Coppermine Cudas-NJ 43.10 41.49
35 Brigitte Racey 7 Gran Centurion-NJ 1:16.28 44.90
--- Sarah Shao 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 32.65 DQ
Event 40 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Christopher Halada 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 19.95 19.36 7
2 Oliver Li 7 North Brunswick Rapids-NJ 19.78 19.63 5
3 Tommy Pennimpede 7 Raritan Valley Country Club-NJ 22.37 21.70 4
4 Chase Polito 8 Raritan Valley Country Club-NJ 23.59 22.96 3
5 Christopher J Stanaway 7 North Brunswick Rapids-NJ 23.21 23.31 2
6 Jonathan Travisano 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 23.25 24.15 1
7 Nicolas DeLauro 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 24.92 24.83
8 Michael Lyne 7 Coppermine Cudas-NJ 24.62 25.97
9 Rowan Pendergraph 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 26.52 26.23
10 Matthew Frantino 8 Lakeridge Lightning-NJ 28.54 27.06
11 Timothy Travisano 6 Juniper Lane Swim Club-NJ 29.72 27.50
12 Timothy Tang 8 Jcc Summer Tide 27.88 27.56
13 Patrick Feng 8 Jcc Summer Tide 27.92 28.01
14 Philip Siana 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 27.19 28.67
15 Malachy Morehead 8 Jcc Summer Tide 25.69 28.80
16 Keith Kaminskas 8 Gran Centurion-NJ 28.42 29.00
17 Noah Youseff 8 Jcc Summer Tide 23.94 29.60
18 Nick Martin 7 Metuchen Golf and Country Club 35.35 29.64
19 Patrick Jaio 8 Jcc Summer Tide 27.41 30.57
20 Chuckie Armour 8 North Brunswick Rapids-NJ 33.60 31.72
21 Charles Morehead 7 Jcc Summer Tide 32.82 34.32
22 Gabe Lodato 7 Lakeridge Lightning-NJ 35.48 34.37
23 Shay Zimmerman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.61 35.20
24 Louie Halkias 7 Gran Centurion-NJ 41.24 37.63
25 Liam Benderly 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 41.25 40.14
26 Matthew Lyne 5 Coppermine Cudas-NJ 1:15.30 46.16
27 Niko Halkias 7 Gran Centurion-NJ 52.89 49.09
--- Andrew Simone 7 Lakeridge Lightning-NJ 34.73 DQ
--- Adam Clarke 7 Gran Centurion-NJ 46.81 DQ
Event 41 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 10 North Brunswick Rapids-NJ 37.63 37.00 7
2 Chelsea Li 10 North Brunswick Rapids-NJ 40.24 40.46 5
3 Bhavya Yalamanchili 10 Jcc Summer Tide 40.56 40.97 4
4 Sarah Jeney 9 Metuchen Golf and Country Club 42.46 42.23 3
5 Juliana Ward 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.63 42.56 2
6 Anna DeLauro 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 46.22 44.70 1
7 Jessica Goldfeder 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.14 45.69
8 Lucie Taunay 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.16 45.72
9 Megan Cassiba 10 Gran Centurion-NJ 41.27 46.90
10 Mallika Negi 10 Jcc Summer Tide 49.67 46.99
11 Natalia N Youseff 9 Jcc Summer Tide 50.09 49.73
12 Libby Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 47.75 49.86
13 Alexa Marsh 10 Raritan Valley Country Club-NJ 47.42 50.33
14 Sophie Callahan 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.33 51.02
15 Colleen Clarke 10 Gran Centurion-NJ 58.08 51.99
16 Karley Lyne 9 Coppermine Cudas-NJ 51.95 52.27
17 Brittany DeRogatis 10 Raritan Valley Country Club-NJ 54.41 52.98
18 Ashley Jiao 9 Jcc Summer Tide 48.41 53.58
19 Holly McCann 10 Lakeridge Lightning-NJ 55.55 53.92
20 Jillian Castoro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.07 54.09
21 Lily Zimmerman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.22 55.04
22 Shayna Stasil 10 Spring Run Swim Team-NJ 54.71 55.17
23 Victoria Forlenza 10 Spring Run Swim Team-NJ 56.99 55.30
24 Anna Schuler 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:00.36 56.41
25 Kailey Bondarowicz 9 Gran Centurion-NJ 1:06.45 1:05.79
26 Paige Malone 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:08.71 1:07.71
27 Alissa Badillo 9 Gran Centurion-NJ 1:20.92 1:11.77
28 Sophia Porcelli 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:13.30 1:21.72
--- Thalia Melendez 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:00.52 DQ
Event 42 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Andrew Pao 10 Lakeridge Lightning-NJ 39.00 37.50 7
2 Joseph Zangara 10 Coppermine Cudas-NJ 43.50 39.03 5
3 Cody Downing 10 Gran Centurion-NJ 52.98 50.24 4
4 Josh Gold 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 49.04 51.66 3
5 Jay Lisk 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.31 52.39 2
6 Ernest Y Wong 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.34 58.50 1
7 Luca Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.82 58.58
8 Sam Senzon 9 Jcc Summer Tide 59.08 1:00.91
9 Jack Higgins 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:02.78 1:01.47
10 Jonathan Engler 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:04.45 1:01.82
11 Robert Racey 9 Gran Centurion-NJ 1:03.76 1:02.27
12 David Castoro 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:16.72 1:02.89
13 Pacey Keller 9 Jcc Summer Tide 1:10.49 1:04.18
14 Jeffrey Hilongos 9 Gran Centurion-NJ 1:18.41 1:04.43
15 Andrew Mai 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.00 1:05.26
16 James Feng 10 Jcc Summer Tide 55.94 1:08.58
17 Justin Hilongos 9 Gran Centurion-NJ 1:20.30 1:09.69
18 Cristopher Pear 10 Gran Centurion-NJ 1:20.26 1:09.83
Event 43 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Meghan Doran 12 Raritan Valley Country Club-NJ 35.75 33.93 7
2 Shaelyn McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 39.53 36.66 5
3 Annie Warner 12 Coppermine Cudas-NJ 37.06 36.68 4
4 Miranda Yeats 11 Lakeridge Lightning-NJ 39.34 39.94 3
5 Emily Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 42.18 40.21 2
6 Rae Ana Saenz 12 North Brunswick Rapids-NJ 42.66 41.01 1
7 Anna Zujkowski 11 Jcc Summer Tide 42.17 41.13
8 Megan Wojnar 11 Coppermine Cudas-NJ 42.87 41.90
9 Sarah Pfreundschuh 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 41.31 42.09
10 Erika Ruiterman 12 Jcc Summer Tide 42.04 42.13
11 Katie Dang 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.59 42.64
12 Sierra Stevenson 11 Lakeridge Lightning-NJ 44.35 43.17
13 Georgia Coriell 12 Coppermine Cudas-NJ 41.44 44.01
14 Abby Tan 11 North Brunswick Rapids-NJ 47.94 45.77
15 Briana Stavrakis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.33 45.79
16 Emma Gitterman 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 48.73 45.81
17 Michaela Sakitis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.34 48.33
18 Megan Pelszynski 12 North Brunswick Rapids-NJ 51.49 50.00
19 Elizabeth Leung 11 North Brunswick Rapids-NJ 52.81 50.68
20 Caroline Ou 11 Jcc Summer Tide 57.46 57.13
*21 Komal Grover 12 North Brunswick Rapids-NJ NT 58.82
*21 Amanda Badillo 11 Gran Centurion-NJ 59.08 58.82
23 Kanika Jethani 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.42 1:01.62
Event 44 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Paul DeStefano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.15 37.25 7
2 Liam Idell 12 Spring Run Swim Team-NJ 39.69 37.55 5
3 Luke Hess 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 40.14 39.54 4
4 Armaan Narasimhan 11 Jcc Summer Tide 47.85 42.54 3
5 Nolan Leger 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.87 43.23 2
6 Griffin Pendergraph 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 50.39 45.83 1
7 Scott Marcondes 11 Gran Centurion-NJ 47.92 46.86
8 Samanvit Vijapur 12 Jcc Summer Tide 46.03 47.24
9 AJ Paturu 12 Jcc Summer Tide 58.98 51.45
10 Humza Khawaja 11 North Brunswick Rapids-NJ 55.37 57.16
11 Christian Cooke 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 57.48 1:00.69
12 Robert Terracciano 11 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 1:09.37
Event 45 Girls 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Vivian Li 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.30 1:09.86 7
2 Amanda N Kilgallon 13 Jcc Summer Tide 1:13.19 1:11.89 5
3 Jennifer M Doorly 13 Jcc Summer Tide 1:14.16 1:13.55 4
4 Alison Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.06 1:17.17 3
5 Sandy Glenn 13 Coppermine Cudas-NJ 1:17.22 1:18.56 2
6 Stuti Tandon 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.95 1:18.98 1
7 Witney Xu 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:21.16 1:19.41
8 Victoria Isidron 13 Gran Centurion-NJ 1:25.44 1:22.00
9 Lauren Delmonaco 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:29.81 1:28.60
10 Jen Fitzula 13 Gran Centurion-NJ 1:32.01 1:28.96
11 Micaela Szot 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.39 1:29.82
12 Suzanne Leger 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:34.45 1:30.57
13 Victoria Pao 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.84 1:31.06
14 Carrie Durning 13 North Brunswick Rapids-NJ NT 1:32.96
15 Emilie Barbosa 14 Jcc Summer Tide 1:36.77 1:34.82
16 Sam Lisk 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:41.22 1:38.91
17 Kelly Sweeney 14 Gran Centurion-NJ 1:40.33 1:39.17
18 Cristina Boeckel 14 Lakeridge Lightning-NJ 2:00.70 2:00.02
Event 46 Boys 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brendan O'Neill 13 Coppermine Cudas-NJ 1:07.21 1:08.96 7
2 Tim Heo 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.00 1:17.75 5
3 Dylan Santos 14 Coppermine Cudas-NJ 1:24.55 1:25.39 4
4 Josh Pica 13 Coppermine Cudas-NJ 1:26.89 1:28.10 3
5 Aidan Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:35.01 1:37.06 2
6 Joey McCann 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:53.27 1:49.52 1
Event 47 Girls 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Caitlyn Louie 17 Jcc Summer Tide 1:05.80 1:04.92 7
2 Paige Agnello 17 Coppermine Cudas-NJ 1:07.37 1:06.69 5
3 Amy Glenn 18 Coppermine Cudas-NJ 1:08.95 1:11.70 4
4 Ryan Hughes 17 Coppermine Cudas-NJ 1:13.37 1:12.38 3
5 Reid Maglione 16 Coppermine Cudas-NJ 1:14.84 1:13.12 2
6 Kelly Griffin 17 Lakeridge Lightning-NJ 1:13.64 1:13.39 1
7 Kendall Beckles 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.41 1:22.66
8 Lisa Allgauer 15 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:24.74 1:23.77
9 Meredith Timko 17 Metuchen Golf and Country Club 1:29.12 1:24.24
10 Amy Leger 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.98 1:26.97
11 Kaileen Campbell 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:44.58 1:39.69
12 Anya Pendergraph 18 Somerset Hills Swim Club-NJ NT 1:42.68
13 Sarah White 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:43.34 1:42.80
14 Ayushi Chauhn 15 North Brunswick Rapids-NJ 2:01.38 2:02.07
Event 48 Boys 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Matt Kendall 18 Coppermine Cudas-NJ 1:00.06 57.43 7
2 Kyle Surette 17 Spring Run Swim Team-NJ 1:05.35 57.67 5
3 Nick Venditto 16 Gran Centurion-NJ 1:04.98 1:00.83 4
4 JT Stefan 18 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.00 1:04.17 3
5 Kyle Connors 18 Lakeridge Lightning-NJ 1:07.10 1:09.09 2
6 Zachary Tiano 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:08.47 1:09.33 1
7 Joey Stefan 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.00 1:09.97
8 Nicholas Sakitis 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:21.58 1:19.61
9 Jayson Perez 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:27.34 1:25.64
Event 49 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Abby DiGiorgio 7 Gran Centurion-NJ 21.34 19.92 7
2 Olivia DeStefano 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 21.00 21.33 5
3 Ava Romanelli 7 Jcc Summer Tide 24.28 22.71 4
4 Rylie Foley 7 Raritan Valley Country Club-NJ 25.09 23.46 3
5 Julia Hess 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.68 23.78 2
6 Caroline Maloney 8 Coppermine Cudas-NJ 27.21 23.95 1
7 Gianna Moscetti 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.73 24.59
8 Lena Reilly 7 Spring Run Swim Team-NJ 31.66 26.62
9 Erin Tan 7 North Brunswick Rapids-NJ 22.65 27.22
10 Mya Sharkey 7 Coppermine Cudas-NJ 28.11 27.28
11 Danielle Aller 7 Metuchen Golf and Country Club 30.61 28.73
12 Tatiana Garcia 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 28.93 29.54
13 Kylie DiEsso 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 38.84 30.51
14 Dara Klugherz 6 Jcc Summer Tide 30.20 31.88
15 Alyssa Carvalho 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.84 36.05
--- Lael Keller 8 Jcc Summer Tide 29.83 DQ
--- Mary Elgayar 7 North Brunswick Rapids-NJ NT DQ
--- Katie Pestrichelli 5 Coppermine Cudas-NJ 58.33 DQ
--- Nicasia Santos 6 Coppermine Cudas-NJ 41.71 DQ
Event 50 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Christopher Halada 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 19.97 19.25 7
2 Marco Guadagno 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 20.23 21.23 5
3 Ryan Beenders 8 Gran Centurion-NJ 25.68 23.35 4
4 Jack Slomka 8 Raritan Valley Country Club-NJ 24.66 23.38 3
5 Kevin Simonson 8 Metuchen Golf and Country Club 25.18 23.79 2
6 Nicolas DeLauro 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 24.10 24.38 1
7 Matthew Frantino 8 Lakeridge Lightning-NJ 23.78 25.00
8 Rowan Pendergraph 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 25.94 25.76
9 Patrick Feng 8 Jcc Summer Tide 31.27 27.64
10 Ryan Cooke 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 25.28 28.70
11 Christopher J Stanaway 7 North Brunswick Rapids-NJ 30.75 29.27
12 Timothy Travisano 6 Juniper Lane Swim Club-NJ 30.16 31.01
13 Malachy Morehead 8 Jcc Summer Tide 28.87 31.57
14 Nicholas Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 32.78 32.91
15 Gabe Lodato 7 Lakeridge Lightning-NJ 33.69 33.23
16 Nabhay Prashad 8 Jcc Summer Tide 32.73 33.94
17 Andrew Simone 7 Lakeridge Lightning-NJ 37.29 39.04
--- Timothy Tang 8 Jcc Summer Tide 36.37 DQ
--- Charles Morehead 7 Jcc Summer Tide 38.80 DQ
--- Michael Lyne 7 Coppermine Cudas-NJ 26.87 DQ
--- Alexander Lisenko 8 Jcc Summer Tide 27.81 DQ
Event 51 Girls 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rachael Carrion 10 North Brunswick Rapids-NJ 37.74 38.40 7
2 Chelsea Li 10 North Brunswick Rapids-NJ 41.00 38.61 5
3 Sarah Jeney 9 Metuchen Golf and Country Club 42.31 43.14 4
4 Hannah l Lesser 10 Jcc Summer Tide 43.35 43.41 3
5 Jessica Goldfeder 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 53.87 51.00 2
6 Brittany DeRogatis 10 Raritan Valley Country Club-NJ 58.06 53.86 1
7 Holly McCann 10 Lakeridge Lightning-NJ 55.28 53.93
8 Sophie Callahan 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:07.18 55.17
9 Katie Hussey 9 Lakeridge Lightning-NJ 56.85 58.33
10 Shayna Stasil 10 Spring Run Swim Team-NJ 1:09.40 1:01.05
--- Thalia Melendez 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:03.97 DQ
--- Lily Zimmerman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 53.14 DQ
Event 52 Boys 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Derek Fenton 9 Jcc Summer Tide 37.07 36.17 7
2 Liam Doran 10 Raritan Valley Country Club-NJ 38.92 37.22 5
3 C.J. Hewitt 10 Jcc Summer Tide 38.38 38.28 4
4 Joseph Zangara 10 Coppermine Cudas-NJ 43.38 42.19 3
5 Andrew Castellon 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:00.00 42.84 2
6 Griffin Leger 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.95 45.33 1
7 George Elgayar 10 North Brunswick Rapids-NJ 48.03 52.34
8 Dylan Carvalho 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 52.62 55.42
9 Tommy Sweeney 10 Gran Centurion-NJ 1:03.65 56.37
10 Luca Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 59.62 58.40
--- Jack Higgins 9 Somerset Hills Swim Club-NJ NT DQ
--- Ishan Bhavsar 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.87 DQ
--- Sam Senzon 9 Jcc Summer Tide 1:15.00 DQ
Event 53 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Abbey L Kilgallon 11 Jcc Summer Tide 34.14 31.94 7
2 Meghan Doran 12 Raritan Valley Country Club-NJ 34.16 32.90 5
3 Kaitlyn Bladt 11 Spring Run Swim Team-NJ 35.18 33.05 4
4 Shaelyn McClaughry 11 Raritan Valley Country Club-NJ 36.08 34.18 3
5 Sara Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.00 36.59 2
6 Annie Warner 12 Coppermine Cudas-NJ 36.96 37.53 1
7 Emily Heo 11 North Brunswick Rapids-NJ 38.39 38.33
8 Sarah Pfreundschuh 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 39.83 38.53
9 Danielle White 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 54.57 40.26
10 Cynthia Liang 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.19 40.90
11 Annalisa Porcelli 12 Lakeridge Lightning-NJ 43.39 42.97
12 Kaitlin Muessen 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 50.05 44.43
13 Briana Stavrakis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 50.56 44.88
14 Anna Zujkowski 11 Jcc Summer Tide 46.12 45.68
15 Megan Pelszynski 12 North Brunswick Rapids-NJ 45.43 46.21
16 Sierra Stevenson 11 Lakeridge Lightning-NJ 43.94 48.17
17 Grace Maxton 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 49.51 51.27
18 Emily MyKietyn 11 North Brunswick Rapids-NJ 48.90 51.88
19 Michaela Sakitis 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.81 52.32
Event 54 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jordan Leonardo 12 North Brunswick Rapids-NJ 31.67 33.36 7
2 Michael Stanaway 11 North Brunswick Rapids-NJ 34.18 34.94 5
3 Adam Luk 12 North Brunswick Rapids-NJ 35.23 35.54 4
4 Julian Maceren 12 North Brunswick Rapids-NJ 34.82 35.88 3
5 Jake Pica 11 Coppermine Cudas-NJ 35.77 36.37 2
6 Daniel Hold 11 Jcc Summer Tide 40.32 38.19 1
7 Luke Hess 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.12 38.21
8 Thomas DeLauro 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.83 39.07
9 Michael Degraw 12 Gran Centurion-NJ 42.17 41.05
10 Armaan Narasimhan 11 Jcc Summer Tide 42.27 43.11
11 Samanvit Vijapur 12 Jcc Summer Tide 49.36 46.20
12 Griffin Pendergraph 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.80 46.55
13 Danny Petrillo 12 Coppermine Cudas-NJ 45.17 46.79
--- Matthew Simone 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:24.37 DQ
--- Humza Khawaja 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.63 DQ
--- Nolan Leger 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.88 DQ
Event 55 Girls 13-14 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Reeve Lanigan 14 Raritan Valley Country Club-NJ 1:11.40 1:06.03 7
2 Danielle P Hoffner 13 Jcc Summer Tide 1:11.29 1:11.46 5
3 Vivian Li 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.04 1:14.36 4
4 Witney Xu 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:20.17 1:16.26 3
5 Jennifer M Doorly 13 Jcc Summer Tide 1:12.16 1:16.38 2
6 Victoria Isidron 13 Gran Centurion-NJ 1:24.63 1:20.49 1
7 Michelle Frantino 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:24.99 1:20.63
8 Suzanne Leger 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:29.51 1:30.65
9 Emilie Barbosa 14 Jcc Summer Tide 1:30.52 1:31.34
10 Micaela Szot 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.00 1:32.20
11 Mary Griffin 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:28.59 1:32.62
12 Allison Lam 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:45.54 1:33.89
13 Sarah Donofrio 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:38.32 1:34.92
14 Sam Lisk 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:43.31 1:46.55
15 Rachael Terracciano 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:54.84 1:58.64
Event 56 Boys 13-14 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brendan O'Neill 13 Coppermine Cudas-NJ 1:05.13 1:02.55 7
2 Jonathan Leonardo 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.97 1:03.09 5
3 Andrew Tsygan 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.26 1:12.76 4
4 Philippe M Hayek 13 Jcc Summer Tide 1:10.62 1:13.04 3
5 Tim Heo 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.25 1:21.05 2
6 Jake Cherry 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:52.53 1:48.95 1
Event 57 Girls 15-18 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Molly Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 1:06.29 1:04.08 7
2 Caitlyn Louie 17 Jcc Summer Tide 1:07.81 1:07.24 5
3 Noelle P Buckley 15 Jcc Summer Tide 1:18.30 1:16.97 4
4 Casey Griffin 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:22.02 1:21.10 3
5 Megan Sweeney 16 Gran Centurion-NJ 1:24.06 1:23.49 2
6 Amy Leger 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.93 1:24.68 1
7 Kristen Williams 15 Gran Centurion-NJ 1:32.03 1:27.77
Event 58 Boys 15-18 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brian Barr 18 Spring Run Swim Team-NJ 50.74 54.55 7
2 Brian Perez 18 Lakeridge Lightning-NJ 59.13 57.61 5
3 Chris Rattray 18 Raritan Valley Country Club-NJ 58.54 58.68 4
4 Nick Venditto 16 Gran Centurion-NJ 1:02.67 59.21 3
5 Will Lathrop 16 Coppermine Cudas-NJ 1:03.90 1:02.40 2
6 Billy LaPorta 18 Metuchen Golf and Country Club 1:14.23 1:05.24 1
7 JT Stefan 18 North Brunswick Rapids-NJ 1:09.88 1:05.93
8 Kyle T Ruiterman 16 Jcc Summer Tide 1:00.22 1:06.04
9 Eric Barr 15 Spring Run Swim Team-NJ 1:18.16 1:15.09
10 Joseph Sakitis 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:15.63 1:15.89
Event 59 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:16.89 1:23.47 14
1) Julia Hess 8 2) Gianna Moscetti 8 3) Olivia DeStefano 8 4) Tatiana Garcia 8
2 Jcc Summer Tide A 1:34.56 1:34.29 10
1) Ava Romanelli 7 2) Dara Klugherz 6 3) Avantika Srinivasan 8 4) Jordyn Lippitt 8
3 Gran Centurion-NJ A NT 1:39.03 8
1) Emily Sweeney 8 2) Katelyn Gaulin 6 3) Zoey Ferraiolo 8 4) Abby DiGiorgio 7
4 Raritan Valley Country Club-NJ A 1:30.36 1:44.43 6
1) Audrey Pennimpede 6 2) Elizabeth Sabol 8 3) Rylie Foley 7 4) Jacqueline Ruhnke 8
Event 60 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club-NJ A 1:14.49 1:18.22 14
1) Marco Guadagno 8 2) Nicholas Carvalho 8 3) Nicolas DeLauro 7 4) Christopher Halada 8
2 Raritan Valley Country Club-NJ A 1:44.78 1:33.02 10
1) Tommy Pennimpede 7 2) Christopher DeRogatis 7 3) Jack Slomka 8 4) Chase Polito 8
3 North Brunswick Rapids-NJ A 1:15.84 1:35.59 8
1) Christopher J Stanaway 7 2) Krish Jethani 8 3) Oliver Li 7 4) Chuckie Armour 8
4 Gran Centurion-NJ A NT 1:47.22 6
1) Keith Kaminskas 8 2) Louie Halkias 7 3) Niko Halkias 7 4) Ryan Beenders 8
Event 61 Girls 9-12 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 2:08.11 2:09.70 14
1) Chelsea Li 10 2) Emily Heo 11 3) Nicole DeMato 10 4) Melanie Fosko 12
2 Raritan Valley Country Club-NJ A 2:21.21 2:21.20 10
1) Alexa Marsh 10 2) Kathleen McClaughry 9 3) Kerry McClaughry 12 4) Meghan Doran 12
3 Lakeridge Lightning-NJ A 2:14.92 2:30.84 8
1) Allie Hussey 12 2) Madelyn Lodato 10 3) Toniann Parker 10 4) Miranda Yeats 11
4 Somerset Hills Swim Club-NJ A NT 2:39.99 6
1) Briana Stavrakis 11 2) Libby Callahan 10 3) Michaela Sakitis 11 4) Jessica Goldfeder 9
Event 62 Boys 9-12 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 2:17.41 2:14.92 14
1) George Elgayar 10 2) Robbie Neumann 10 3) Adam Luk 12 4) Jordan Leonardo 12
2 Jcc Summer Tide A 2:18.84 2:16.96 10
1) Derek Fenton 9 2) Samanvit Vijapur 12 3) Daniel Hold 11 4) C.J. Hewitt 10
3 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:24.74 2:26.22 8
1) Griffin Leger 9 2) Dylan Carvalho 10 3) Max Malone 12 4) Paul DeStefano 11
4 Lakeridge Lightning-NJ A 3:00.94 2:53.41 6
1) Andrew Pao 10 2) Andrew Cherry 10 3) Brandon Simone 11 4) Chase Weber 11
Event 63 Girls 13-18 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Lakeridge Lightning-NJ A 1:56.51 1:53.70 14
1) Kelly Griffin 17 2) Jill Bress 13 3) Michelle Frantino 13 4) Casey Griffin 16
2 Gran Centurion-NJ A NT 1:59.59 10
1) Kelly Bracuto 13 2) Victoria Isidron 13 3) Megan Sweeney 16 4) Katelin Barone 16
3 North Brunswick Rapids-NJ A 1:52.70 2:02.27 8
1) Leanne Barnhard 17 2) Caitlin Durning 15 3) Stuti Tandon 14 4) Alison Hart 14
4 Coppermine Cudas-NJ A 1:52.06 2:08.63 6
1) Megan Wojnar 11 2) Molly Lathrop 16 3) Georgia Coriell 12 4) Ryan Hughes 17
5 North Brunswick Rapids-NJ B 2:09.55 2:13.45 4
1) Alexa Molinari 14 2) Imari Perez 13 3) Summer Barton 16 4) Sarah Hart 13
6 Gran Centurion-NJ B NT 2:18.79 2
1) Jen Fitzula 13 2) Danielle Degraw 14 3) Kelly Sweeney 14 4) Kristen Williams 15
7 Somerset Hills Swim Club-NJ A NT 2:26.01
1) Rachael Terracciano 14 2) Sam Lisk 14 3) Anya Pendergraph 18 4) Kaileen Campbell 17
Event 64 Boys 13-18 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 1:41.72 1:39.83 14
1) Joey Gaston 14 2) Jonathan Leonardo 14 3) Matthew Lu 17 4) Nicolas Estevez 17
2 Lakeridge Lightning-NJ A 2:00.70 1:54.29 10
1) Brian Perez 18 2) Joey McCann 13 3) Jake Cherry 14 4) Kyle Connors 18
3 Gran Centurion-NJ A NT 2:01.15 8
1) Anthony Triguero 16 2) Michael Degraw 12 3) Alex Triguero 13 4) Nick Venditto 16
4 Somerset Hills Swim Club-NJ A NT 2:03.10 6
1) Luke Hess 12 2) Nolan Leger 11 3) John Pfreundschuh 15 4) Nicholas Sakitis 16
5 North Brunswick Rapids-NJ B 2:09.13 2:05.68 4
1) Bijan Saba 13 2) Andrew J Duffer 13 3) Mathew Herbst 16 4) Joey Stefan 16
6 Coppermine Cudas-NJ A 1:44.46 2:08.27 2
1) Dylan Santos 14 2) Brandon Curtis 13 3) Will Hughes 11 4) Nick Agnello 16
 
Combined Team Scores - Through Event 64
 
1. North Brunswick Rapids 395 2. Coppermine Cudas 234
3. Jcc Summer Tide 211 4. Somerset Hills Swim Club 208
5. Raritan Valley Country Club 186 6. Gran Centurion 122
7. Lakeridge Lightning 115 8. Spring Run Swim Team 86
9. Metuchen Golf and Country Club 32 10. Juniper Lane Swim Club 18
11. Metuchen Municipal Pool 5