North Brunswick Rapids ST Hy-Tek's MEET MANAGER 3:57 PM 7/28/2012 Page 1
2012 C League Championships - 7/28/2012
Results - C League Champs
Event 1 Girls 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Juliana Ward 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.67 1:20.12 7
2 Allie Riddell 10 Brook Hill Dolphins-NJ 1:27.28 1:22.25 5
3 Sophie Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:33.56 1:31.93 4
4 Shirley Pang 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:35.69 1:34.15 3
5 Emily Morris 9 Brook Hill Dolphins-NJ 1:56.60 1:40.81 2
6 Ella Hanley 9 Spring Run Swim Team-NJ 1:46.89 1:41.93 1
7 Elizabeth Jurcsek 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:39.45 1:43.13
8 Sophie Glod 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:43.40 1:43.15
9 Julia Hess 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:48.33 1:48.55
10 Tara Ryan 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:54.92 1:48.61
11 Katie Hussey 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:53.65 1:50.22
12 Ishita Likhar 10 North Brunswick Rapids-NJ 2:01.16 1:56.90
13 Elisa D'Amato 10 Spring Run Swim Team-NJ 2:02.07 2:04.70
Event 2 Boys 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jack Higgins 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:24.61 1:28.08 7
2 Matthew Valencia 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:39.44 1:35.55 5
3 Ryan Purcell 9 Brook Hill Dolphins-NJ 1:32.25 1:38.60 4
4 Matthew Karlovitch 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:38.64 1:39.53 3
5 Christopher Stanaway 8 North Brunswick Rapids-NJ 1:55.79 2:01.72 2
6 Yash Parikh 10 Hillsborough YMCA-NJ 2:05.63 2:10.35 1
--- Ryan Beenders 9 Gran Centurion-NJ 1:50.63 DQ
--- Joey DeVizio 10 Metuchen Golf and Country Club 2:15.57 DQ
Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.02 1:14.50 7
2 Sarah Pfreundschuh 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.67 1:17.65 5
3 Jenny Chen 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:21.61 1:21.43 4
4 Miranda Yeats 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:20.84 1:22.27 3
5 Rebecca Bintley 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:26.63 1:24.48 2
6 Brianna Stavrakis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:26.09 1:25.15 1
7 Libby Callahan 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:26.34 1:27.43
8 Sierra Stevenson 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:30.81 1:28.16
9 Kaitlyn Muessen 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:30.06 1:28.76
10 Abigail Palfy 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:31.67 1:29.10
11 Meghan Wood 12 Brook Hill Dolphins-NJ 1:28.07 1:29.82
12 Megan Cassiba 11 Gran Centurion-NJ 1:30.72 1:31.28
13 Kerry Ryan 11 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:31.85 1:31.49
14 Emily MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:37.81 1:31.82
15 Chloe Wong 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:40.57 1:34.83
16 Gyniah Brown 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:40.25 1:35.70
17 Grace Sesta 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:39.45 1:36.29
18 Alice Cheng 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:36.36 1:36.83
19 Victoria Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 1:39.64 1:37.98
20 Olivia Kinsella 11 Spring Run Swim Team-NJ 1:45.34 1:40.55
21 Christine Laskowski 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:43.59 1:44.48
Event 4 Boys 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.41 1:10.46 7
2 Nolan Leger 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:23.53 1:21.66 5
3 Lee Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:22.15 1:25.42 4
4 Brady Regan 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:36.85 1:26.15 3
5 Benjamin Ward 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:25.65 1:26.57 2
6 Robbie Neumann 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:28.30 1:27.25 1
7 Mickey Schwartz 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:34.36 1:27.79
8 Chase Weber 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:39.02 1:31.54
9 Jonathan Engler 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:33.72 1:32.82
10 James Cummins 11 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:44.18 1:40.12
11 Andrew Mai 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:48.10 1:45.70
12 Suraj Yerramilli 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:43.82 1:47.16
13 Ishan Bhavsar 11 North Brunswick Rapids-NJ 2:00.95 2:02.24
Event 5 Girls 13-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Melanie Fosko 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:34.20 2:26.81 7
2 Sam Askin 14 Brook Hill Dolphins-NJ 2:32.25 2:31.39 5
3 Mac Wood 18 Brook Hill Dolphins-NJ 2:38.85 2:37.80 4
4 Sarah Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 2:52.55 2:55.76 3
5 Sarah Donofrio 15 North Brunswick Rapids-NJ 2:58.04 2:56.07 2
6 Amanda D'Amato 14 Spring Run Swim Team-NJ 3:02.67 3:00.27 1
7 Emma Muha 16 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 3:02.93 3:03.00
8 Taylor Pestorius 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 3:25.89 3:03.62
9 Madeline Holtz 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 3:14.09 3:08.46
10 Kristen Cummins 14 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 3:09.41 3:11.46
11 Kanika Jethani 13 North Brunswick Rapids-NJ 4:39.35 4:35.37
Event 6 Boys 13-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Morgan Matsuda 15 Brook Hill Dolphins-NJ 2:07.43 2:09.59 7
2 Patrick Simonson 17 Metuchen Golf and Country Club 2:16.38 2:12.77 5
3 Matthew Lu 18 North Brunswick Rapids-NJ 2:22.12 2:15.86 4
4 Matt Isidron 16 Gran Centurion-NJ 2:29.90 2:27.13 3
5 Thomas DeLauro 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 2:33.45 2:30.41 2
6 Jordan Leonardo 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:36.17 2:30.87 1
7 Adam Luk 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:35.80 2:35.44
8 Sebastian Kogler 16 Brook Hill Dolphins-NJ 2:47.03 2:39.68
9 CJ Parker 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 2:46.87 2:47.02
10 Erik Wojcik 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 3:13.01 3:08.94
Event 7 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Brook Hill Dolphins-NJ A 1:44.11 1:41.57 14
1) Francesca Salas 7 2) Mia Lobozzo 8 3) Ava Lobozzo 7 4) Jamie Lippitt 7
2 Juniper Lane Swim Club-NJ A 1:55.45 1:50.70 10
1) Tori Bugianesi 8 2) Lainey Cooper 8 3) Anna DeCone 8 4) Leah Hampson 8
3 Gran Centurion-NJ A 1:39.58 1:51.32 8
1) Keira Kaminskas 6 2) Katelyn Gaulin 7 3) Abby DiGiorgio 8 4) Lily Gaulin 5
4 Hillsborough YMCA-NJ A 1:45.26 1:52.86 6
1) Sahithi Devineni 8 2) Alyssa Chang 8 3) Anagha Sudhir 8 4) Ria Amesur 7
5 North Brunswick Rapids-NJ A 1:51.19 1:57.38 4
1) Madison Carrion 7 2) Karen Morcos 8 3) Ava Leung 7 4) Mary Elgayar 8
6 Metuchen Golf and Country Club A NT 2:17.17 2
1) Nicole Meyrowitz 8 2) Jenna DeVizio 7 3) Catherine Martin 6 4) Emma Smith 7
Event 8 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club-NJ A 1:44.09 1:35.27 14
1) Nicolas DeLauro 8 2) Rowan DiMeo 7 3) Rowan Pendergraph 8 4) Ryan Cooke 8
2 Brook Hill Dolphins-NJ A 1:32.88 1:38.71 10
1) Robert Nunn 7 2) Nick Candiloros 8 3) James Marinello 8 4) Max Lippitt 8
3 Hillsborough YMCA-NJ A 1:48.22 1:46.08 8
1) Zai Yang 7 2) Andrew Zhang 7 3) Jonathan Zhang 8 4) Eric Li 8
Event 9 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:30.06 2:25.95 14
1) Jessica Goldfeder 10 2) Juliana Ward 10 3) Sarah Pfreundschuh 12 4) Libby Callahan 11
2 Brook Hill Dolphins-NJ A 2:41.76 2:37.99 10
1) Allie Riddell 10 2) Kelsy Purcell 12 3) Melanie Nunn 9 4) Liz Askin 11
3 Hillsborough YMCA-NJ A 2:38.66 2:38.89 8
1) Elaine Cui 10 2) Jenny Chen 11 3) Shirley Pang 9 4) Rebecca Dry 12
4 North Brunswick Rapids-NJ A 2:53.47 2:46.77 6
1) Chelsea Li 11 2) Sophie Glod 10 3) Emily Heo 12 4) Shaili Likhar 9
5 Somerset Hills Swim Club-NJ B 2:47.79 3:03.39 4
1) Lucie Taunay 11 2) Paige Malone 11 3) Olivia DeStefano 9 4) Julia Hess 9
6 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ A 3:19.15 3:29.49 2
1) Elizabeth Calello 9 2) Sophia Porcelli 11 3) Toniann Parker 11 4) Isabella Rondinelli 9
7 Metuchen Municipal Pool-NJ A 3:54.62 3:30.03
1) Elizabeth Jurcsek 10 2) Annie Hamilton 10 3) Kaitlin Farrell 10 4) Arielle Benderly 10
--- Gran Centurion-NJ A 2:59.17 DQ
1) Colleen Clarke 11 2) Gianna Muschiatti 9 3) Megan Cassiba 11 4) Kailey Bondarowicz 10
Event 10 Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:30.25 2:34.49 14
1) Nolan Leger 12 2) Benjamin Ward 12 3) Jack Higgins 10 4) Marco Guadagno 9
2 Hillsborough YMCA-NJ A 2:52.37 2:56.14 10
1) Michael Chen 9 2) Mihir Ranade 10 3) Lee Poirier 11 4) Austin Fan 12
3 North Brunswick Rapids-NJ A 3:01.90 3:08.53 8
1) Krish Jethani 9 2) Charles Armour 9 3) Michael Stanaway 12 4) Nate Glod 12
4 Gran Centurion-NJ A 2:52.07 3:13.58 6
1) Ryan Beenders 9 2) Cristopher Pear 11 3) Scott Marcondes 12 4) Adam Clarke 8
5 Juniper Lane Swim Club-NJ A 3:22.99 3:18.95 4
1) Evan DeCone 11 2) Conor Regan 7 3) Brady Regan 12 4) Ryan Regan 10
Event 11 Girls 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Brook Hill Dolphins-NJ A 2:30.00 2:09.51 14
1) Mac Wood 18 2) Sam Askin 14 3) Kaileigh Gannon 15 4) Minna Gannon 14
2 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ A 2:42.10 2:10.01 8
1) Kelly Griffin 18 2) Jillian Bress 14 3) Casey Griffin 17 4) Michelle Frantino 14
3 North Brunswick Rapids-NJ A 2:12.69 2:10.04 10
1) Vivian Li 15 2) Caitlin Durning 16 3) Rachael Carrion 11 4) Sarah Hart 14
4 Gran Centurion-NJ A 2:30.00 2:14.27 6
1) Jen Fitzula 14 2) Katelin Barone 17 3) Megan Sweeney 17 4) Kelly Bracuto 14
5 Hillsborough YMCA-NJ A 2:20.77 2:24.35 4
1) Sompurna Choudhury 13 2) Bertha Wang 16 3) Monica Stamler 13 4) Chitra Parikh 13
6 Juniper Lane Swim Club-NJ A NT 2:28.47 2
1) Morgan Pestorius 16 2) Allison Lam 14 3) Taylor Pestorius 14 4) Nina DiMarco 15
7 North Brunswick Rapids-NJ B 2:51.89 2:33.33
1) Leanne Barnhard 18 2) Megan Pelszynski 13 3) Alexa Molinari 15 4) Micaela Szot 14
8 Gran Centurion-NJ B 2:45.00 2:38.73
1) Victoria Isidron 14 2) Danielle Degraw 15 3) Kristen Williams 16 4) Courtney Clarke 13
9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ B 3:05.77 2:51.85
1) Emily Cohen 13 2) Brooke Weber 14 3) Nicolette Wojcik 14 4) Holly McCann 11
10 Metuchen Municipal Pool-NJ A 3:01.66 2:52.84
1) Lauren Laskowski 17 2) Alanna Benderly 13 3) Sara Karlovitch 14 4) Christine Laskowski 12
Event 12 Boys 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Brook Hill Dolphins-NJ A 2:01.07 2:00.58 14
1) Evan Riddell 14 2) Morgan Matsuda 15 3) Matt Celeste 15 4) Chris Gannon 10
2 North Brunswick Rapids-NJ A 1:57.72 2:01.44 10
1) Jordan Leonardo 13 2) Matthew Lu 18 3) Julian Maceren 13 4) Tim Heo 15
3 North Brunswick Rapids-NJ B 2:32.27 2:22.43 8
1) Neil Durning 15 2) Mathew Herbst 17 3) Jake Donofrio 13 4) John Yanchurak 14
4 Hillsborough YMCA-NJ A 2:20.29 2:25.93 6
1) Michael Poirier 13 2) Eric Zhang 15 3) Erik Skrobot 16 4) Berton Wang 13
5 Somerset Hills Swim Club-NJ A 2:45.77 2:39.16 4
1) Dylan Carvalho 11 2) Griffin Pendergraph 13 3) Luke Hess 13 4) Christian Cooke 12
--- Gran Centurion-NJ A 2:20.00 DQ
1) Michael Degraw 13 2) Anthony Triguero 17 3) Matt Isidron 16 4) Chris Bondarowicz 13
Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Abby DiGiorgio 8 Gran Centurion-NJ 16.69 16.00 7
2 Lena Reilly 8 Spring Run Swim Team-NJ 19.78 18.40 5
3 Mikaila Farrell 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 21.68 18.62 4
4 Amelia Fedechko 7 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 20.63 18.79 3
5 Alyssa Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 20.20 20.17 2
6 Mia Lobozzo 8 Brook Hill Dolphins-NJ 19.86 20.26 1
7 Samantha Emma 8 Spring Run Swim Team-NJ 21.05 20.71
8 Anagha Sudhir 8 Hillsborough YMCA-NJ 20.47 20.83
*9 Ava Lobozzo 7 Brook Hill Dolphins-NJ 20.41 20.85
*9 Catherine Martin 6 Metuchen Golf and Country Club 20.92 20.85
11 Mary Elgayar 8 North Brunswick Rapids-NJ 20.65 20.87
12 Olivia Emma 7 Spring Run Swim Team-NJ 22.48 21.54
13 Sydney Giles 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 26.09 21.69
14 Francesca Salas 7 Brook Hill Dolphins-NJ 23.56 22.08
15 Alyssa Chang 8 Hillsborough YMCA-NJ 21.51 22.16
16 Jamie Lippitt 7 Brook Hill Dolphins-NJ 24.53 22.23
17 Sahithi Devineni 8 Hillsborough YMCA-NJ 24.69 22.38
18 Grace Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 28.58 22.84
19 Leah Hampson 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 21.48 23.15
20 Cassidy Connors 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 22.13 23.35
21 Tori Bugianesi 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 22.33 23.95
22 Andrea Roman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 26.53 24.15
23 Kayla Stasil 7 Spring Run Swim Team-NJ 32.85 25.36
24 Keira Kaminskas 6 Gran Centurion-NJ 26.23 25.95
25 Nicole Fillippei 7 Metuchen Golf and Country Club 25.12 26.27
26 Gianna Porcelli 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 27.44 26.29
27 Madison Carrion 7 North Brunswick Rapids-NJ 27.65 26.35
28 Ava Leung 7 North Brunswick Rapids-NJ 25.57 26.38
29 Kayla Panarella 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 30.78 26.52
30 Maya Saez 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 32.79 26.67
31 Alice Liu 7 Hillsborough YMCA-NJ 26.59 26.75
32 Karen Morcos 8 North Brunswick Rapids-NJ 26.04 27.60
33 Megan Hussey 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 28.24 27.89
34 Emma Smith 7 Metuchen Golf and Country Club 28.36 28.40
35 Sarah Shenouda 7 North Brunswick Rapids-NJ 29.05 29.47
36 Kiley Baxter 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 29.30 29.50
37 Lily Gaulin 5 Gran Centurion-NJ 30.93 30.71
38 Alex Baxter 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.51 30.82
39 Anna DeCone 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 28.50 31.36
40 Ria Amesur 7 Hillsborough YMCA-NJ 34.39 32.36
41 Aaliya Risher 6 Hillsborough YMCA-NJ 27.53 32.70
42 Nicole Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 40.45 32.88
43 Danielle Nunn 5 Brook Hill Dolphins-NJ 31.38 33.55
44 Ashley Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 40.45 34.63
45 Jenna DeVizio 7 Metuchen Golf and Country Club 31.62 35.03
46 Caroline Calello 5 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 55.57 53.32
47 Morgan Moreno 5 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:09.10 1:12.83
Event 14 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Oliver Li 8 North Brunswick Rapids-NJ 15.92 15.43 7
2 Ryan Cooke 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 17.86 17.18 5
3 Nicolas DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 16.76 17.24 4
4 Nick Candiloros 8 Brook Hill Dolphins-NJ 17.50 17.58 3
5 Rowan Pendergraph 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 17.81 17.80 2
6 James Marinello 8 Brook Hill Dolphins-NJ 18.07 18.18 1
7 Nick Martin 8 Metuchen Golf and Country Club 18.02 18.27
8 Conor Regan 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 21.62 18.79
9 Timothy Travisano 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 23.33 19.24
10 Tommy Jurcsek 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 19.68 19.77
11 Tommy Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 23.84 19.91
12 Jonathan Zhang 8 Hillsborough YMCA-NJ 19.22 19.94
13 Brett Jeremiah 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 20.69 20.06
14 Robert Nunn 7 Brook Hill Dolphins-NJ 22.32 20.16
15 Daniel Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 23.74 20.29
16 John Colonias 7 Brook Hill Dolphins-NJ 22.18 20.74
17 Gabriel Pyra 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 32.08 20.78
18 Gabriel DiMeo 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.40 20.84
19 Jay Creegan 8 North Brunswick Rapids-NJ 20.71 20.99
20 Nicolas Azzarello 7 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 24.22 21.56
21 Rowan DiMeo 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 23.80 21.79
22 Andrew Zhang 7 Hillsborough YMCA-NJ 23.02 23.15
23 Max Lippitt 8 Brook Hill Dolphins-NJ 21.51 23.49
24 Eric Li 8 Hillsborough YMCA-NJ 24.79 23.79
25 Adam Clarke 8 Gran Centurion-NJ 26.00 25.07
26 Jack Parrilla 8 North Brunswick Rapids-NJ 25.67 25.84
27 Andrew Simone 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 27.12 26.56
28 Kevin Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 29.58 26.62
29 Zai Yang 7 Hillsborough YMCA-NJ 24.29 27.41
30 Joseph Rueda 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.77 27.72
31 Jake Chinchar 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 28.54 28.61
32 Liam Benderly 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.04 31.50
33 John Risley 6 Metuchen Golf and Country Club 38.42 32.82
34 Chris DeVizio 6 Metuchen Golf and Country Club 40.24 32.97
35 Justin Dyas 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 42.45 32.98
36 James Dyas 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 43.86 33.77
37 Finn Facer 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 44.75 37.41
38 Derek Boxer 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 45.09 42.75
39 Jason Goldfeder 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.28 45.02
Event 15 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Juliana Ward 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 34.44 32.58 7
2 Sophie Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 35.20 32.96 5
3 Melanie Nunn 9 Brook Hill Dolphins-NJ 36.95 35.76 4
4 Olivia DeStefano 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.11 36.35 3
5 Corinne Nickel 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 38.83 37.00 2
6 Emily Tompkins 9 Hillsborough YMCA-NJ 41.64 38.52 1
7 Jordyn Lippitt 9 Brook Hill Dolphins-NJ 41.94 38.59
8 Lily Zimmerman 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.44 38.78
9 Gianna Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.65 40.03
10 Julia Hess 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 39.62 40.65
11 Thalia Melendez 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 42.00 40.79
12 Emily Morris 9 Brook Hill Dolphins-NJ 47.86 40.96
13 Kaitlin Farrell 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 45.13 41.26
14 Kaitlyn Ma 9 Hillsborough YMCA-NJ 44.57 41.70
15 Tatiana Garcia 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.63 41.74
16 Annie Hamilton 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 45.30 42.17
17 Elaine Cui 10 Hillsborough YMCA-NJ 41.53 42.21
18 Dhriti Krishnan 9 Hillsborough YMCA-NJ 46.25 42.86
19 Shaili Likhar 9 North Brunswick Rapids-NJ 44.08 43.47
20 Kathryn Van Pelt 10 Hillsborough YMCA-NJ 43.03 44.03
21 Elizabeth Calello 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 48.49 44.36
22 Gianna Muschiatti 9 Gran Centurion-NJ 51.36 44.75
23 Kya Risher 10 Hillsborough YMCA-NJ 45.98 45.01
24 Elisa D'Amato 10 Spring Run Swim Team-NJ 40.91 45.74
25 Ishita Likhar 10 North Brunswick Rapids-NJ 46.78 48.85
26 Arielle Benderly 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.39 49.39
27 Isabella Rondinelli 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 58.23 51.49
28 Isabel Roman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 57.67 51.62
29 Ella Hanley 9 Spring Run Swim Team-NJ 46.61 52.49
30 Kailey Bondarowicz 10 Gran Centurion-NJ 51.64 52.79
31 Sarah Fedechko 9 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 55.07 53.18
32 Kate Tormey 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:11.70 1:12.23
Event 16 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Marco Guadagno 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 34.01 31.05 7
2 Chris Gannon 10 Brook Hill Dolphins-NJ 35.59 32.61 5
3 Griffin Leger 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.93 36.18 4
4 Matthew Valencia 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 45.50 36.61 3
5 Luca Moscetti 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.42 38.88 2
6 Matthew Karlovitch 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 39.15 39.98 1
7 Ryan Purcell 9 Brook Hill Dolphins-NJ 38.72 41.84
8 Mihir Ranade 10 Hillsborough YMCA-NJ 41.12 42.33
9 Matthew Frantino 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 48.27 43.48
10 Michael Chen 9 Hillsborough YMCA-NJ 43.95 45.39
11 Josh Hyman 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 45.05 46.54
12 Nicholas Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 45.38 50.19
13 Yash Parikh 10 Hillsborough YMCA-NJ 54.88 50.66
14 Matthew Mai 9 North Brunswick Rapids-NJ 55.20 53.97
15 Joey DeVizio 10 Metuchen Golf and Country Club 55.40 55.87
16 Evan Sapirman 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:00.89 56.29
17 Matthew Chinchar 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 55.45 57.10
18 Krish Jethani 9 North Brunswick Rapids-NJ 56.48 57.35
19 Charles Armour 9 North Brunswick Rapids-NJ 59.54 58.53
20 Jeffrey Liu 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:05.75 1:03.30
21 Joseph Jurado 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:11.87 1:23.90
Event 17 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rachael Carrion 11 North Brunswick Rapids-NJ 30.49 29.79 7
2 Rebecca Bintley 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 32.95 31.78 5
3 Sierra Stevenson 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 34.42 32.00 4
4 Kelsy Purcell 12 Brook Hill Dolphins-NJ 33.50 32.38 3
5 Brianna Jeremiah 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.84 32.40 2
6 Brianna Stavrakis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.76 32.77 1
7 Rea Rustagi 12 Hillsborough YMCA-NJ 33.32 32.96
8 Rebecca Dry 12 Hillsborough YMCA-NJ 32.63 32.98
9 Kerry Ryan 11 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 34.65 34.29
10 Libby Callahan 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 35.01 34.30
11 Kaitlyn Muessen 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 35.88 34.53
12 Meghan Wood 12 Brook Hill Dolphins-NJ 34.36 34.87
13 Lily Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 36.22 35.07
14 Michaela Sakitis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.17 35.23
15 Emily MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 38.08 35.65
*16 Bianca Jeremiah 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.60 35.91
*16 Toniann Parker 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 38.72 35.91
18 Gyniah Brown 11 Hillsborough YMCA-NJ 35.58 36.04
19 Abigail Palfy 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 37.05 36.22
20 Elizabeth Leung 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.20 36.34
21 Liz Askin 11 Brook Hill Dolphins-NJ 40.74 36.85
22 Anushka Khanna 12 Hillsborough YMCA-NJ 39.94 37.01
23 Holly McCann 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 42.45 37.11
24 Alice Cheng 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.05 37.31
25 Olivia Kinsella 11 Spring Run Swim Team-NJ 38.44 38.50
26 Catherine Rueda 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 37.19 38.94
27 Victoria Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 37.77 39.41
28 Shayna Stasil 11 Spring Run Swim Team-NJ 44.24 39.86
29 Christine Laskowski 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 40.53 40.40
30 Chloe Wong 12 Hillsborough YMCA-NJ 42.63 40.81
31 Carly MacManus 11 Brook Hill Dolphins-NJ 50.27 42.62
32 Colleen Clarke 11 Gran Centurion-NJ 41.77 42.86
33 Erin Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 45.08 45.15
34 Paige Malone 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.34 45.78
35 Sophia Porcelli 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 56.09 52.66
Event 18 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 12 North Brunswick Rapids-NJ 29.64 28.41 7
2 Robbie Neumann 11 North Brunswick Rapids-NJ 33.82 32.99 5
3 Ethan Lim 11 Hillsborough YMCA-NJ 34.80 33.02 4
4 Brandon Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 36.38 33.10 3
5 Austin Fan 12 Hillsborough YMCA-NJ 34.12 33.70 2
6 Chase Weber 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 34.99 34.42 1
7 Rohit Kumar 12 Hillsborough YMCA-NJ 34.63 34.51
8 Cristopher Pear 11 Gran Centurion-NJ 34.37 34.76
9 Scott Marcondes 12 Gran Centurion-NJ 36.63 34.95
10 Anthony Muschiatti 11 Gran Centurion-NJ 37.00 35.00
11 Jonathan Engler 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 35.45 35.12
12 Humza Khawaja 12 North Brunswick Rapids-NJ 37.74 35.84
13 James Cummins 11 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:03.00 36.78
14 Cody Wong 11 North Brunswick Rapids-NJ 38.80 37.48
15 George Elgayar 11 North Brunswick Rapids-NJ 38.74 37.73
16 Ibrahim Khayanchi 11 North Brunswick Rapids-NJ 37.71 38.71
17 Jonathan Morrone 11 Hillsborough YMCA-NJ 44.54 38.92
18 Dylan Carvalho 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 39.97 39.12
19 Andrew Mai 11 North Brunswick Rapids-NJ 40.19 39.93
20 Christian Cooke 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.85 40.84
21 Suraj Yerramilli 11 North Brunswick Rapids-NJ 41.50 41.02
22 Trevor McNulty 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 46.20 41.49
23 James Nuzzi 12 Brook Hill Dolphins-NJ 39.95 41.79
24 Evan DeCone 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 40.20 41.80
25 Tommy Sweeney 11 Gran Centurion-NJ 42.42 42.66
26 James Maxton 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 49.33 44.19
27 Ishan Bhavsar 11 North Brunswick Rapids-NJ 46.46 44.27
28 Srikar Surapaneni 12 Hillsborough YMCA-NJ 46.44 44.55
29 Matthew Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 56.25 49.42
30 Andrew Dang 11 North Brunswick Rapids-NJ 56.98 50.91
Event 19 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kayla Purcell 13 Brook Hill Dolphins-NJ 58.61 56.77 7
2 Melanie Fosko 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:02.05 59.45 5
3 Michelle Frantino 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:05.71 1:02.63 4
4 Kelly Bracuto 14 Gran Centurion-NJ 1:03.88 1:03.08 3
5 Jillian Bress 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:07.87 1:04.38 2
6 Sompurna Choudhury 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:06.36 1:07.12 1
7 Sarah Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.01 1:07.88
8 Monica Stamler 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:09.71 1:07.96
9 Amanda D'Amato 14 Spring Run Swim Team-NJ 1:09.88 1:08.56
10 Carrie Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.11 1:10.55
11 Jen Fitzula 14 Gran Centurion-NJ 1:13.36 1:11.00
12 Micaela Szot 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:11.09 1:11.12
13 Suzanne Leger 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:16.20 1:12.20
14 Kristen Cummins 14 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:20.30 1:12.56
15 Emily Cohen 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:14.25 1:12.70
16 Grace Sesta 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:22.34 1:13.59
17 Allie Hussey 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:17.87 1:13.96
18 Brooke Weber 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:18.62 1:14.37
19 Mary Griffin 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:19.99 1:15.12
20 Alana Staskiewicz 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:18.27 1:15.15
21 ElizaJane Ryan 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:19.65 1:16.22
22 Nicolette Wojcik 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:20.99 1:16.85
23 Palak Shah 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:15.58 1:18.95
24 Anna Makowski 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:27.36 1:20.19
25 Steph Kontra 13 Metuchen Golf and Country Club 1:15.74 1:20.95
26 Nicole Lee 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:22.44 1:21.71
27 Emma Gitterman 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:40.51 1:24.15
28 Rachel Wong 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.82 1:25.70
29 Debbie Ma 14 Hillsborough YMCA-NJ 1:28.75 1:29.11
30 Megan Pelszynski 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:36.16 1:31.90
31 Chitra Parikh 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:26.04 1:32.46
32 Gabrielle Holtz 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:55.88 1:44.30
33 Kanika Jethani 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:58.26 2:01.41
Event 20 Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Evan Riddell 14 Brook Hill Dolphins-NJ 56.27 54.32 7
2 Sam Liu 14 North Brunswick Rapids-NJ 57.37 55.64 5
3 Thomas DeLauro 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 59.91 58.49 4
4 Adam Luk 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.84 59.87 3
5 Jordan Leonardo 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:01.27 1:01.24 2
6 Max Malone 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:06.72 1:05.94 1
7 Michael Poirier 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:10.72 1:06.19
8 Julian Maceren 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.58 1:07.98
9 Griffin Pendergraph 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:11.75 1:08.38
10 Liam Idell 13 Spring Run Swim Team-NJ 1:15.99 1:08.81
11 John Yanchurak 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.16 1:12.24
12 Joey McCann 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:14.92 1:12.53
13 Michael Degraw 13 Gran Centurion-NJ 1:10.59 1:12.79
*14 Devon Bhavsar 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.04 1:14.76
*14 Berton Wang 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:19.83 1:14.76
16 Aidan Benderly 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:16.55 1:16.03
17 Bijan Saba 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.42 1:17.63
18 Jake Donofrio 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.27 1:18.09
19 Kyle Brady 13 Spring Run Swim Team-NJ 1:23.81 1:18.31
20 Thomas Bugowski 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:29.16 1:21.54
21 Abhi Roperia 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:27.37 1:23.24
22 Ashwath Arasan 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:41.43 1:36.94
23 Romit Nagda 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:44.82 1:40.35
24 Jared Sapirman 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:55.49 1:50.44
Event 21 Girls 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brittany Drigan 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:01.07 58.60 7
2 Mollie Wood 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:01.08 59.45 5
3 Megan Fosko 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.45 1:00.21 4
4 Kelly Griffin 18 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:03.13 1:01.47 3
5 Caitlin Durning 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.09 1:02.34 2
6 Mac Wood 18 Brook Hill Dolphins-NJ 1:05.84 1:03.37 1
7 Jenna DeMato 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.07 1:04.52
8 Nina DiMarco 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:13.81 1:07.01
9 Casey Griffin 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:08.56 1:07.09
10 Alison Hart 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:07.16 1:07.30
11 Elizabeth Dry 15 Hillsborough YMCA-NJ 1:11.01 1:07.49
12 Megan Sweeney 17 Gran Centurion-NJ 1:21.08 1:09.20
13 Stuti Tandon 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.87 1:09.82
14 Sarah Donofrio 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.89 1:11.17
15 Eileen Durma 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:18.04 1:12.31
16 Kristen Williams 16 Gran Centurion-NJ 1:19.32 1:12.96
17 Alexa Molinari 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:11.68 1:13.88
18 Amy Ryan 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:11.36 1:14.46
19 Lauren Laskowski 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:16.52 1:14.87
20 Lauren Cascio 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.06 1:15.20
21 Sara Beenders 16 Gran Centurion-NJ 1:19.25 1:16.87
22 Rachael Terracciano 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.01 1:17.10
23 Danielle Degraw 15 Gran Centurion-NJ 1:22.06 1:19.50
24 Kaileen Campbell 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:20.80 1:22.80
25 Emily Smith 15 Gran Centurion-NJ 1:32.76 1:25.67
26 Kelly Sweeney 15 Gran Centurion-NJ 1:25.81 1:26.65
Event 22 Boys 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Leonardo 15 North Brunswick Rapids-NJ 51.97 50.88 7
2 Patrick Simonson 17 Metuchen Golf and Country Club 52.57 52.64 5
3 Joey Gaston 15 North Brunswick Rapids-NJ 56.51 54.71 4
4 Morgan Matsuda 15 Brook Hill Dolphins-NJ 57.47 56.24 3
5 Steven Rocco 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:01.20 56.72 2
6 Matt Isidron 16 Gran Centurion-NJ 58.48 57.43 1
7 Eric Barr 16 Spring Run Swim Team-NJ 1:01.91 1:01.35
8 Nicholas Sakitis 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:03.70 1:01.59
9 Mathew Herbst 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.95 1:01.84
10 Jayson Perez 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:09.75 1:02.23
11 CJ Parker 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:05.94 1:02.91
12 John Pfreundschuh 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:03.84 1:03.00
13 Neil Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.37 1:03.42
14 Erik Skrobot 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:04.31 1:04.44
15 Matt Gannon 18 Brook Hill Dolphins-NJ 1:06.93 1:06.14
16 Kartik Chaloo 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.97 1:06.55
17 Erik Wojcik 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:16.40 1:12.66
18 Matthew Muzzio 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:15.60 1:13.06
19 Eric Zhang 15 Hillsborough YMCA-NJ 1:24.92 1:17.71
20 Alex Napper 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:27.61 1:24.61
21 Matthew Rizzo 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:26.22 1:24.69
Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Abby DiGiorgio 8 Gran Centurion-NJ 20.00 20.00 7
2 Lena Reilly 8 Spring Run Swim Team-NJ 23.22 24.07 5
3 Lainey Cooper 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 37.03 24.31 4
4 Mikaila Farrell 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 25.12 25.60 3
5 Tori Bugianesi 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 29.33 25.62 2
6 Mia Lobozzo 8 Brook Hill Dolphins-NJ 23.68 26.24 1
7 Ava Lobozzo 7 Brook Hill Dolphins-NJ 24.10 26.49
8 Katelyn Gaulin 7 Gran Centurion-NJ 24.91 26.63
9 Alyssa Chang 8 Hillsborough YMCA-NJ 27.69 26.84
10 Catherine Martin 6 Metuchen Golf and Country Club 26.05 27.29
11 Samantha Emma 8 Spring Run Swim Team-NJ 28.68 27.62
12 Anagha Sudhir 8 Hillsborough YMCA-NJ 34.88 28.02
13 Grace Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 31.73 28.92
14 Leah Hampson 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 30.14 30.19
15 Emma Smith 7 Metuchen Golf and Country Club 30.44 31.29
16 Maya Saez 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 33.78 32.29
17 Andrea Roman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 35.55 32.75
18 Anna DeCone 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 40.33 32.81
19 Kiley Baxter 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.54 33.06
20 Megan Hussey 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 35.56 34.19
21 Nicole Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 35.44 34.54
22 Olivia Emma 7 Spring Run Swim Team-NJ 30.56 34.89
23 Madison Carrion 7 North Brunswick Rapids-NJ 34.80 35.30
24 Alex Baxter 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 37.01 35.35
25 Nicole Fillippei 7 Metuchen Golf and Country Club 35.90 36.97
26 Karen Morcos 8 North Brunswick Rapids-NJ 35.39 38.22
27 Jenna DeVizio 7 Metuchen Golf and Country Club 29.28 41.97
28 Francesca Salas 7 Brook Hill Dolphins-NJ 35.30 42.88
29 Sarah Shenouda 7 North Brunswick Rapids-NJ 45.47 47.85
--- Ashley Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 44.75 DQ
--- Danielle Nunn 5 Brook Hill Dolphins-NJ 35.00 DQ
Event 24 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Oliver Li 8 North Brunswick Rapids-NJ 20.84 21.58 7
2 Daniel Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 24.57 24.91 5
3 Nick Candiloros 8 Brook Hill Dolphins-NJ 24.54 25.07 4
4 Rowan Pendergraph 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 25.92 25.43 3
5 Ryan Cooke 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 26.47 25.50 2
6 James Marinello 8 Brook Hill Dolphins-NJ 27.59 27.07 1
7 Joseph Rueda 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.48 27.28
8 Nick Martin 8 Metuchen Golf and Country Club 27.13 27.78
9 Tommy Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 32.60 28.84
10 Conor Regan 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 28.71 29.87
11 Tommy Jurcsek 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 33.56 30.30
12 Brett Jeremiah 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 32.36 30.98
13 Andrew Zhang 7 Hillsborough YMCA-NJ 27.60 32.02
14 John Colonias 7 Brook Hill Dolphins-NJ 31.80 33.13
15 Rowan DiMeo 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.31 33.19
16 Adam Clarke 8 Gran Centurion-NJ 33.53 33.38
17 Zai Yang 7 Hillsborough YMCA-NJ 35.67 34.38
18 Gabriel DiMeo 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 38.02 34.41
--- Gabriel Pyra 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 34.73 DQ
--- Liam Benderly 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 34.10 DQ
--- Jake Chinchar 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.54 DQ
--- John Risley 6 Metuchen Golf and Country Club 40.96 DQ
--- Jason Goldfeder 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 57.27 DQ
--- Derek Boxer 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.74 DQ
Event 25 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sarah Jeney 10 Metuchen Golf and Country Club 45.68 43.97 7
2 Anna DeLauro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.18 48.50 5
3 Emily Morris 9 Brook Hill Dolphins-NJ 49.86 49.87 4
4 Ella Hanley 9 Spring Run Swim Team-NJ 50.83 49.91 3
5 Annie Hamilton 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 53.31 50.55 2
6 Katie Hussey 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 53.28 50.64 1
7 Sophie Glod 10 North Brunswick Rapids-NJ 52.29 51.42
8 Shirley Pang 9 Hillsborough YMCA-NJ 52.81 52.35
9 Arielle Benderly 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 54.67 54.41
10 Kaitlin Farrell 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:03.86 57.79
11 Kailey Bondarowicz 10 Gran Centurion-NJ 56.53 57.93
12 Bianca Villadolid 9 North Brunswick Rapids-NJ 59.00 59.63
13 Tatiana Garcia 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:03.34 1:00.33
14 Julia Hess 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.51 1:00.48
15 Isabel Roman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:13.59 1:05.91
16 Isabella Rondinelli 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:19.60 1:12.45
--- Shaili Likhar 9 North Brunswick Rapids-NJ 59.45 DQ
--- Emily Tompkins 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:00.67 DQ
--- Kate Tormey 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:28.10 DQ
--- Gianna Muschiatti 9 Gran Centurion-NJ 1:03.63 DQ
Event 26 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jack Higgins 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.62 42.93 7
2 Matthew Karlovitch 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 50.45 49.14 5
3 Josh Gold 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 50.07 49.56 4
4 Ryan Purcell 9 Brook Hill Dolphins-NJ 49.54 49.75 3
5 Mihir Ranade 10 Hillsborough YMCA-NJ 51.23 51.74 2
6 Ryan Beenders 9 Gran Centurion-NJ 57.49 53.36 1
7 Yash Parikh 10 Hillsborough YMCA-NJ 54.88 54.68
8 Krish Jethani 9 North Brunswick Rapids-NJ 59.55 57.95
9 Nicholas Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:08.07 1:03.34
10 Josh Hyman 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:08.70 1:09.52
--- Charles Armour 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.93 DQ
--- Evan Sapirman 10 Somerset Hills Swim Club-NJ NT DQ
--- William Maxton 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:02.47 DQ
--- Matthew Chinchar 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:10.35 DQ
--- Joey DeVizio 10 Metuchen Golf and Country Club 1:00.46 DQ
Event 27 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nicole DeMato 11 North Brunswick Rapids-NJ 39.15 39.51 7
2 Jenny Chen 11 Hillsborough YMCA-NJ 41.53 40.44 5
3 Emily Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 42.10 42.47 4
4 Rebecca Bintley 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:00.00 43.20 3
5 Catherine Rueda 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.48 43.40 2
6 Lucie Taunay 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.95 43.58 1
7 Kelsy Purcell 12 Brook Hill Dolphins-NJ 45.58 45.85
8 Brianna Jeremiah 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 46.78 47.29
9 Elizabeth Leung 12 North Brunswick Rapids-NJ 48.69 47.56
10 Toniann Parker 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 47.04 47.74
11 Victoria Forlenza 11 Spring Run Swim Team-NJ 46.93 49.03
12 Christine Laskowski 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 50.51 49.80
*13 Michaela Sakitis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 52.15 49.97
*13 Holly McCann 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 50.70 49.97
15 Colleen Clarke 11 Gran Centurion-NJ 48.90 50.50
16 Erin Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 51.70 50.83
17 Liz Askin 11 Brook Hill Dolphins-NJ 47.43 50.95
18 Bianca Jeremiah 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:04.05 53.99
19 Paige Malone 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 55.11 54.65
20 Sophia Porcelli 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:16.29 1:02.08
21 Carly MacManus 11 Brook Hill Dolphins-NJ 1:28.24 1:19.13
Event 28 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Benjamin Ward 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.07 41.12 7
2 Rohit Kumar 12 Hillsborough YMCA-NJ 41.87 41.41 5
3 Nolan Leger 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.11 42.01 4
4 Chase Weber 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 46.31 42.72 3
5 Mickey Schwartz 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 46.47 42.76 2
6 John Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 43.50 43.06 1
7 Jonathan Engler 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 47.59 44.52
8 Nate Glod 12 North Brunswick Rapids-NJ 45.33 44.68
9 James Nuzzi 12 Brook Hill Dolphins-NJ 47.10 45.83
10 Lee Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 46.63 46.93
11 Brandon Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 52.88 51.83
12 Andrew Mai 11 North Brunswick Rapids-NJ 55.56 51.87
13 Srikar Surapaneni 12 Hillsborough YMCA-NJ 53.72 52.36
14 Andrew Dang 11 North Brunswick Rapids-NJ 52.53 52.37
15 Suraj Yerramilli 11 North Brunswick Rapids-NJ 59.26 54.77
16 Dylan Carvalho 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.85 55.59
17 Christian Cooke 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 58.95 1:00.51
--- Jonathan Morrone 11 Hillsborough YMCA-NJ 53.45 DQ
--- Cody Wong 11 North Brunswick Rapids-NJ 51.67 DQ
Event 29 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sam Askin 14 Brook Hill Dolphins-NJ 1:16.43 1:17.64 7
2 Jillian Bress 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:25.65 1:24.37 5
3 Kelly Bracuto 14 Gran Centurion-NJ 1:26.98 1:24.73 4
4 Nicolette Wojcik 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:30.05 1:28.77 3
5 Rae Ana Saenz 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.11 1:29.36 2
6 Minna Gannon 14 Brook Hill Dolphins-NJ 1:28.92 1:29.37 1
7 Taylor Pestorius 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:42.55 1:32.71
8 Carrie Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.23 1:33.21
9 Allie Hussey 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:33.72 1:35.03
10 ElizaJane Ryan 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:40.79 1:37.15
11 Sara Karlovitch 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:37.49 1:37.41
12 Marina Forlenza 13 Spring Run Swim Team-NJ 1:33.16 1:37.57
13 Alanna Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:40.89 1:38.77
14 Palak Shah 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:40.68 1:40.77
15 Sara Heo 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:43.78 1:40.85
16 Debbie Ma 14 Hillsborough YMCA-NJ 1:43.43 1:43.38
17 Brooke Weber 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:42.98 1:45.37
18 Steph Kontra 13 Metuchen Golf and Country Club 1:41.74 1:45.76
19 Courtney Clarke 13 Gran Centurion-NJ 1:46.79 1:45.82
20 Megan Pelszynski 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:00.92 1:54.04
Event 30 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Poirier 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:19.64 1:18.84 7
2 Chris Bondarowicz 13 Gran Centurion-NJ 1:25.95 1:23.66 5
3 Max Malone 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:35.46 1:25.81 4
4 Aidan Benderly 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:33.28 1:28.92 3
5 Griffin Pendergraph 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:33.03 1:29.76 2
6 Berton Wang 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:31.99 1:30.04 1
7 Julian Maceren 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.01 1:32.05
8 Joey McCann 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:35.53 1:33.43
9 Kyle Brady 13 Spring Run Swim Team-NJ 1:34.89 1:35.56
10 Michael Degraw 13 Gran Centurion-NJ 1:37.81 1:38.95
11 Bijan Saba 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:37.47 1:39.36
12 Devon Bhavsar 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:38.53 1:39.74
13 Jake Donofrio 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:42.02 1:51.34
14 Thomas Bugowski 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:33.57 1:57.97
15 Jared Sapirman 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 2:22.40 2:06.08
Event 31 Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Katelin Barone 17 Gran Centurion-NJ 1:19.50 1:16.22 7
2 Mollie Wood 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:20.38 1:16.43 5
3 Caitlin Durning 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.87 1:17.19 4
4 Jenna DeMato 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.81 1:19.80 3
5 Megan Fosko 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.29 1:20.20 2
6 Bertha Wang 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:25.22 1:25.20 1
7 Emma Muha 16 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:30.11 1:27.56
8 Alison Hart 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.11 1:29.11
9 Kaileigh Gannon 15 Brook Hill Dolphins-NJ 1:30.00 1:29.43
10 Morgan Pestorius 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:42.17 1:32.58
11 Danielle Degraw 15 Gran Centurion-NJ 1:38.57 1:34.61
12 Sarah Donofrio 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.26 1:35.38
13 Eileen Durma 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:37.15 1:37.38
14 Sophie Ghizzone 16 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:40.23 1:38.79
15 Lauren Cascio 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:42.51 1:46.04
16 Emily Smith 15 Gran Centurion-NJ 1:51.75 1:49.16
17 Abigail Hunnewell 15 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 2:10.00 2:03.05
Event 32 Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Matthew Lu 18 North Brunswick Rapids-NJ 1:07.62 1:05.39 7
2 Morgan Matsuda 15 Brook Hill Dolphins-NJ 1:07.83 1:05.76 5
3 Anthony Triguero 17 Gran Centurion-NJ 1:13.59 1:10.89 4
4 Tim Heo 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.67 1:15.28 3
5 CJ Parker 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:18.18 1:16.24 2
6 Mathew Herbst 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:20.23 1:19.39 1
7 Sebastian Kogler 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:24.03 1:19.60
8 Neil Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:20.70 1:20.25
9 Erik Wojcik 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:25.41 1:24.56
10 John Pfreundschuh 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:28.45 1:30.02
11 Alex Napper 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:37.16 1:35.50
12 Eric Zhang 15 Hillsborough YMCA-NJ 1:40.95 1:38.39
13 Matthew Rizzo 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:51.49 1:41.17
Event 33 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Anna DeLauro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:13.75 1:19.38 7
2 Olivia DeStefano 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:28.13 1:20.61 5
3 Melanie Nunn 9 Brook Hill Dolphins-NJ 1:21.57 1:21.55 4
4 Lily Zimmerman 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:26.36 1:29.71 3
5 Thalia Melendez 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:42.16 1:30.44 2
6 Tara Ryan 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:39.47 1:32.57 1
7 Elaine Cui 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:34.82 1:33.83
8 Elizabeth Jurcsek 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:26.81 1:34.96
9 Jordyn Lippitt 9 Brook Hill Dolphins-NJ 1:28.60 1:35.17
10 Kathryn Van Pelt 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:45.88 1:37.93
11 Dhriti Krishnan 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:44.77 1:39.49
12 Katie Hussey 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:36.96 1:45.13
13 Elizabeth Calello 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 2:14.95 1:49.30
Event 34 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Marco Guadagno 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:10.63 1:11.26 7
2 Chris Gannon 10 Brook Hill Dolphins-NJ 1:16.77 1:16.02 5
3 Ryan Regan 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:24.64 1:21.40 4
4 Griffin Leger 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:21.84 1:21.71 3
5 Josh Gold 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:21.11 1:21.95 2
6 Matthew Frantino 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:36.63 1:41.51 1
7 Joseph Jurado 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 2:50.15 3:00.69
Event 35 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sarah Pfreundschuh 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:11.03 1:06.56 7
2 Rachael Carrion 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:07.30 1:06.73 5
3 Miranda Yeats 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:07.65 1:07.92 4
4 Chelsea Li 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.14 1:08.33 3
5 Rea Rustagi 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:14.15 1:13.17 2
6 Libby Callahan 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:18.26 1:13.34 1
7 Kelsy Purcell 12 Brook Hill Dolphins-NJ 1:12.01 1:15.31
8 Brianna Jeremiah 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:16.11 1:16.41
9 Lily Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:24.39 1:19.85
10 Elizabeth Leung 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.32 1:22.20
11 Toniann Parker 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:32.15 1:26.99
12 Anushka Khanna 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:33.88 1:29.19
13 Sophia Porcelli 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ NT 1:57.61
Event 36 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nolan Leger 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:11.46 1:08.63 7
2 John Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.58 1:13.11 5
3 Anthony Muschiatti 11 Gran Centurion-NJ 1:19.88 1:13.57 4
4 Nate Glod 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.00 1:13.85 3
5 Robbie Neumann 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.00 1:14.24 2
6 Benjamin Ward 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:18.55 1:16.09 1
7 Ethan Lim 11 Hillsborough YMCA-NJ 1:21.06 1:17.16
8 Brandon Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:24.40 1:18.25
9 Humza Khawaja 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:29.04 1:30.99
10 Ibrahim Khayanchi 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.31 1:34.00
11 Srikar Surapaneni 12 Hillsborough YMCA-NJ 1:45.28 1:39.73
12 Matthew Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 2:07.47 1:57.92
Event 37 Girls 13-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kayla Purcell 13 Brook Hill Dolphins-NJ 25.79 25.97 7
2 Katelin Barone 17 Gran Centurion-NJ 26.60 26.41 5
3 Brittany Drigan 16 Brook Hill Dolphins-NJ 27.18 26.70 4
4 Kelly Griffin 18 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 27.27 27.48 3
5 Michelle Frantino 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 27.65 27.56 2
6 Melanie Fosko 13 North Brunswick Rapids-NJ 28.82 27.87 1
7 Megan Fosko 17 North Brunswick Rapids-NJ 28.58 27.92
8 Vivian Li 15 North Brunswick Rapids-NJ 29.20 28.27
9 Minna Gannon 14 Brook Hill Dolphins-NJ 28.86 28.68
10 Jenna DeMato 15 North Brunswick Rapids-NJ 28.74 29.09
11 Caitlin Durning 16 North Brunswick Rapids-NJ 30.55 29.32
12 Kaileigh Gannon 15 Brook Hill Dolphins-NJ 28.86 29.62
13 Elizabeth Dry 15 Hillsborough YMCA-NJ 31.31 29.63
14 Casey Griffin 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 29.18 29.93
15 Nina DiMarco 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 33.88 30.04
16 Sam Askin 14 Brook Hill Dolphins-NJ 27.50 30.14
17 Bertha Wang 16 Hillsborough YMCA-NJ 30.65 30.31
18 Morgan Pestorius 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 32.52 30.42
19 Alison Hart 15 North Brunswick Rapids-NJ 30.16 30.99
20 Victoria Isidron 14 Gran Centurion-NJ 33.74 31.04
21 Sarah Hart 14 North Brunswick Rapids-NJ 31.75 31.31
22 Stuti Tandon 15 North Brunswick Rapids-NJ 32.63 31.48
23 Micaela Szot 14 North Brunswick Rapids-NJ 32.05 31.57
24 Maddie Campbell 16 Metuchen Golf and Country Club 32.39 31.67
25 Emily Cohen 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 31.62 31.89
26 Alexa Molinari 15 North Brunswick Rapids-NJ 33.00 32.11
*27 Eileen Durma 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 31.46 32.24
*27 Brooke Weber 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 33.90 32.24
29 Emma Muha 16 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 36.26 32.43
30 Lauren Laskowski 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 32.57 32.72
31 Carrie Durning 14 North Brunswick Rapids-NJ 32.33 32.78
32 ElizaJane Ryan 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 32.63 32.97
33 Steph Kontra 13 Metuchen Golf and Country Club 33.76 33.01
34 Amy Ryan 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 32.74 33.12
35 Nicolette Wojcik 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 34.95 33.96
36 Rae Ana Saenz 13 North Brunswick Rapids-NJ 33.40 34.06
37 Rachael Terracciano 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 34.15 34.13
38 Sara Beenders 16 Gran Centurion-NJ 35.00 34.57
39 Kaileen Campbell 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.25 35.06
40 Danielle Degraw 15 Gran Centurion-NJ 33.41 35.24
41 Anna Makowski 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 35.26 35.66
42 Sophie Ghizzone 16 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 36.09 35.72
43 Sara Karlovitch 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 34.63 36.55
44 Kelly Sweeney 15 Gran Centurion-NJ 35.00 36.93
45 Alanna Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 41.39 37.29
46 Nicole Lee 13 Hillsborough YMCA-NJ 41.50 37.36
47 Rachel Wong 13 North Brunswick Rapids-NJ 37.06 38.27
48 Abigail Hunnewell 15 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 41.46 38.56
49 Emily Smith 15 Gran Centurion-NJ 39.04 39.18
50 Megan Pelszynski 13 North Brunswick Rapids-NJ 38.74 40.07
51 Swetcha Ananthu 14 North Brunswick Rapids-NJ 41.30 40.68
(Event 37 Girls 13-18 50 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
52 Gabrielle Holtz 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 42.00 44.35
53 Kanika Jethani 13 North Brunswick Rapids-NJ 49.50 53.36
Event 38 Boys 13-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Leonardo 15 North Brunswick Rapids-NJ 24.32 23.10 7
2 Joey Gaston 15 North Brunswick Rapids-NJ 24.41 23.96 5
3 Patrick Simonson 17 Metuchen Golf and Country Club 23.56 24.13 4
4 Steven Rocco 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 25.54 25.08 3
5 Sam Liu 14 North Brunswick Rapids-NJ 25.42 25.34 2
6 Anthony Triguero 17 Gran Centurion-NJ 25.84 25.81 1
7 Tim Heo 15 North Brunswick Rapids-NJ 26.00 25.82
8 Logan Stevenson 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 26.59 26.19
9 Matt Celeste 15 Brook Hill Dolphins-NJ 26.07 26.20
10 Jayson Perez 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 26.99 26.52
11 Sebastian Kogler 16 Brook Hill Dolphins-NJ 28.14 26.65
12 Nicholas Sakitis 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 27.56 27.67
13 Jordan Leonardo 13 North Brunswick Rapids-NJ 27.45 27.90
14 Matt Gannon 18 Brook Hill Dolphins-NJ 28.60 28.19
15 Neil Durning 15 North Brunswick Rapids-NJ 28.69 28.24
16 Mathew Herbst 17 North Brunswick Rapids-NJ 28.27 28.38
17 Erik Skrobot 16 Hillsborough YMCA-NJ 27.73 28.51
18 Julian Maceren 13 North Brunswick Rapids-NJ 30.69 28.75
19 Luke Hess 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.28 28.84
20 Max Malone 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 29.62 29.73
21 Liam Idell 13 Spring Run Swim Team-NJ 30.77 30.06
22 John Yanchurak 14 North Brunswick Rapids-NJ 32.29 30.99
23 Kartik Chaloo 16 North Brunswick Rapids-NJ 30.81 31.14
24 Matthew Muzzio 16 Hillsborough YMCA-NJ 31.00 31.76
25 Devon Bhavsar 13 North Brunswick Rapids-NJ 32.63 33.29
26 Jake Donofrio 13 North Brunswick Rapids-NJ 34.00 33.33
27 Bijan Saba 14 North Brunswick Rapids-NJ 33.49 33.41
28 Eric Zhang 15 Hillsborough YMCA-NJ 33.54 34.29
29 Abhi Roperia 13 North Brunswick Rapids-NJ 33.95 34.57
30 Aidan Benderly 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.10 35.33
31 Kyle Brady 13 Spring Run Swim Team-NJ 34.36 35.38
32 Alex Napper 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 35.74 36.73
33 Thomas Bugowski 13 North Brunswick Rapids-NJ 38.49 36.82
34 Mark Basilone 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 39.14 37.52
35 Matthew Rizzo 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 38.19 39.60
36 Ashwath Arasan 13 North Brunswick Rapids-NJ 43.14 39.91
37 Romit Nagda 14 North Brunswick Rapids-NJ 44.92 43.42
38 Jared Sapirman 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 48.96 43.56
Event 39 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Catherine Martin 6 Metuchen Golf and Country Club 24.22 22.13 7
2 Samantha Emma 8 Spring Run Swim Team-NJ 23.73 23.74 5
3 Ava Leung 7 North Brunswick Rapids-NJ 23.90 23.94 4
4 Mary Elgayar 8 North Brunswick Rapids-NJ 23.78 24.01 3
5 Francesca Salas 7 Brook Hill Dolphins-NJ 25.11 24.56 2
6 Sahithi Devineni 8 Hillsborough YMCA-NJ 27.40 24.83 1
7 Amelia Fedechko 7 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 25.20 26.93
8 Alice Liu 7 Hillsborough YMCA-NJ 27.00 27.48
9 Alyssa Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 24.97 27.59
10 Sydney Giles 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 27.65 27.67
11 Madison Carrion 7 North Brunswick Rapids-NJ 27.88 28.08
12 Grace Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 32.77 29.62
13 Ria Amesur 7 Hillsborough YMCA-NJ 35.22 30.77
14 Kiley Baxter 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.73 30.91
15 Andrea Roman 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.68 31.13
16 Aaliya Risher 6 Hillsborough YMCA-NJ 36.21 31.78
17 Cassidy Connors 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 26.98 32.15
18 Lily Gaulin 5 Gran Centurion-NJ 35.33 32.43
19 Keira Kaminskas 6 Gran Centurion-NJ 35.61 32.70
20 Jamie Lippitt 7 Brook Hill Dolphins-NJ 32.12 33.38
21 Kayla Panarella 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 31.16 33.47
22 Gianna Porcelli 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 29.92 33.72
23 Sarah Shenouda 7 North Brunswick Rapids-NJ 35.00 33.76
24 Jenna DeVizio 7 Metuchen Golf and Country Club 37.93 33.77
25 Danielle Nunn 5 Brook Hill Dolphins-NJ 33.09 34.63
26 Kayla Stasil 7 Spring Run Swim Team-NJ 38.46 35.41
27 Alex Baxter 6 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.24 35.50
28 Megan Hussey 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 34.84 35.71
29 Nicole Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 46.95 39.54
Event 40 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Oliver Li 8 North Brunswick Rapids-NJ 18.02 19.16 7
2 Christopher Stanaway 8 North Brunswick Rapids-NJ 22.03 21.46 5
3 Nicolas DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 20.14 21.80 4
4 Nick Martin 8 Metuchen Golf and Country Club 21.91 22.45 3
5 Jay Creegan 8 North Brunswick Rapids-NJ 24.50 23.55 2
6 Timothy Travisano 7 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.33 23.62 1
7 Andrew Zhang 7 Hillsborough YMCA-NJ 25.52 24.98
8 Nicolas Azzarello 7 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 26.90 25.96
9 Jonathan Zhang 8 Hillsborough YMCA-NJ 25.26 26.45
10 Tommy Jurcsek 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 25.02 26.57
11 Eric Li 8 Hillsborough YMCA-NJ 30.85 27.16
12 Max Lippitt 8 Brook Hill Dolphins-NJ 30.45 27.71
13 Gabe Lodato 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 28.72 28.07
14 Robert Nunn 7 Brook Hill Dolphins-NJ 26.96 28.74
15 Zai Yang 7 Hillsborough YMCA-NJ 27.07 29.05
16 John Colonias 7 Brook Hill Dolphins-NJ 27.62 29.22
17 Kevin Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 29.70 29.28
18 Andrew Simone 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 40.01 29.40
19 Gabriel DiMeo 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.55 29.41
20 Jack Parrilla 8 North Brunswick Rapids-NJ 32.20 29.97
21 James Dyas 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 33.01 30.47
22 Brett Jeremiah 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.41 30.53
23 Tommy Morris 7 Brook Hill Dolphins-NJ 47.65 31.01
24 Rowan DiMeo 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 30.44 33.22
25 John Risley 6 Metuchen Golf and Country Club 50.96 33.49
26 Gabriel Pyra 7 Somerset Hills Swim Club-NJ 41.03 35.79
27 Jake Chinchar 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 35.29 37.90
28 Liam Benderly 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 40.14 39.41
29 Derek Boxer 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.45 40.50
30 Chris DeVizio 6 Metuchen Golf and Country Club 49.17 40.63
Event 41 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Allie Riddell 10 Brook Hill Dolphins-NJ 40.04 36.48 7
2 Anna DeLauro 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 42.72 39.65 5
3 Sarah Jeney 10 Metuchen Golf and Country Club 43.12 41.20 4
4 Elaine Cui 10 Hillsborough YMCA-NJ 43.87 43.48 3
5 Corinne Nickel 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 48.33 43.99 2
6 Sophie Glod 10 North Brunswick Rapids-NJ 46.63 46.47 1
7 Gianna Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 52.46 47.34
8 Annie Hamilton 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 52.95 47.39
9 Jordyn Lippitt 9 Brook Hill Dolphins-NJ 46.77 47.77
10 Elizabeth Jurcsek 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 47.81 48.65
11 Kaitlyn Ma 9 Hillsborough YMCA-NJ 50.76 48.86
12 Kathryn Van Pelt 10 Hillsborough YMCA-NJ 50.32 49.69
13 Bianca Villadolid 9 North Brunswick Rapids-NJ 55.12 52.61
14 Kya Risher 10 Hillsborough YMCA-NJ 1:01.38 52.85
15 Tara Ryan 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:00.00 53.12
16 Dhriti Krishnan 9 Hillsborough YMCA-NJ 53.07 53.48
17 Elizabeth Calello 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 57.85 54.03
18 Arielle Benderly 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:08.31 59.49
19 Elisa D'Amato 10 Spring Run Swim Team-NJ 59.07 1:01.40
20 Isabel Roman 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:10.78 1:02.08
21 Isabella Rondinelli 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 58.95 1:05.55
22 Kate Tormey 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:49.37 1:35.82
Event 42 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jack Higgins 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 41.82 42.33 7
2 Ryan Regan 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 48.26 45.28 5
3 Luca Moscetti 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 53.36 48.84 4
4 William Maxton 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:04.45 1:00.63 3
5 Krish Jethani 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.91 1:03.66 2
6 Jeffrey Liu 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:07.59 1:07.20 1
7 Charles Armour 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.30 1:07.25
8 Nicholas Carvalho 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:02.32 1:12.75
9 Matthew Chinchar 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:09.41 1:12.82
10 Matthew Mai 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.41 1:13.97
Event 43 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Chelsea Li 11 North Brunswick Rapids-NJ 35.59 34.57 7
2 Nicole DeMato 11 North Brunswick Rapids-NJ 34.33 34.69 5
3 Sierra Stevenson 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 40.95 37.03 4
4 Rebecca Dry 12 Hillsborough YMCA-NJ 40.05 37.98 3
5 Rea Rustagi 12 Hillsborough YMCA-NJ 39.18 38.98 2
6 Emily Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 40.19 39.32 1
7 Meghan Wood 12 Brook Hill Dolphins-NJ 40.92 41.06
8 Lucie Taunay 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 39.37 41.49
9 Kerry Ryan 11 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 44.07 44.28
10 Grace Maxton 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 52.53 44.44
11 Liz Askin 11 Brook Hill Dolphins-NJ 46.57 44.80
12 Emily MyKietyn 12 North Brunswick Rapids-NJ 46.61 45.55
13 Gyniah Brown 11 Hillsborough YMCA-NJ 47.52 46.35
14 Olivia Kinsella 11 Spring Run Swim Team-NJ 49.73 47.22
15 Holly McCann 11 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 49.21 48.46
16 Bianca Jeremiah 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.30 49.50
17 Carly MacManus 11 Brook Hill Dolphins-NJ 1:03.98 52.33
18 Paige Malone 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:02.47 1:03.79
Event 44 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 John Liu 12 North Brunswick Rapids-NJ 41.34 38.70 7
2 Austin Fan 12 Hillsborough YMCA-NJ 38.59 39.92 5
3 Rohit Kumar 12 Hillsborough YMCA-NJ 41.29 41.47 4
4 Scott Marcondes 12 Gran Centurion-NJ 42.96 41.56 3
5 Brady Regan 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.01 41.97 2
6 George Elgayar 11 North Brunswick Rapids-NJ 42.73 43.38 1
7 Ethan Lim 11 Hillsborough YMCA-NJ 43.11 43.92
8 Anthony Muschiatti 11 Gran Centurion-NJ 49.63 49.09
9 Evan DeCone 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 51.61 50.91
10 Trevor McNulty 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 58.06 51.46
11 Dylan Carvalho 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.85 52.08
12 Jonathan Morrone 11 Hillsborough YMCA-NJ 54.85 53.33
13 James Maxton 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:00.31 55.95
14 Ernest Wong 11 North Brunswick Rapids-NJ 58.59 56.41
15 Andrew Dang 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:01.85 59.68
16 Tommy Sweeney 11 Gran Centurion-NJ 1:00.37 1:04.17
--- Christian Cooke 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 53.10 DQ
Event 45 Girls 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sompurna Choudhury 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:11.84 1:11.87 7
2 Michelle Frantino 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:22.15 1:14.20 5
3 Allison Lam 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:19.88 1:15.24 4
4 Amanda D'Amato 14 Spring Run Swim Team-NJ 1:22.69 1:19.04 3
5 Jillian Bress 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:22.20 1:19.21 2
6 Monica Stamler 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:20.09 1:19.22 1
7 Rae Ana Saenz 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.22 1:22.31
8 Micaela Szot 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.84 1:23.99
9 Jen Fitzula 14 Gran Centurion-NJ 1:25.68 1:24.67
10 Kristen Cummins 14 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 1:25.63 1:25.40
11 Sara Karlovitch 14 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:23.87 1:25.86
12 Suzanne Leger 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:29.38 1:29.20
13 Sara Heo 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.66 1:29.37
14 Alana Staskiewicz 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:32.45 1:29.64
15 Allie Hussey 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:30.84 1:29.68
16 Palak Shah 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:28.41 1:30.17
17 Emma Gitterman 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:33.03 1:31.08
18 Emily Cohen 13 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:32.52 1:31.40
19 Anna Makowski 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:33.49 1:31.93
20 Nicole Lee 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:44.88 1:32.74
21 Debbie Ma 14 Hillsborough YMCA-NJ 1:46.10 1:45.49
22 Mary Griffin 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:37.47 1:48.99
23 Courtney Clarke 13 Gran Centurion-NJ 1:58.06 1:50.72
24 Swetcha Ananthu 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:52.46 1:53.56
Event 46 Boys 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Evan Riddell 14 Brook Hill Dolphins-NJ 1:01.86 1:00.30 7
2 Luke Hess 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:18.20 1:15.76 5
3 Michael Poirier 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:20.87 1:15.89 4
4 Chris Bondarowicz 13 Gran Centurion-NJ 1:23.62 1:22.98 3
5 Griffin Pendergraph 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:23.64 1:23.87 2
6 Berton Wang 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:30.27 1:28.06 1
7 John Yanchurak 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:41.05 1:37.77
8 Abhi Roperia 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.48 1:39.50
9 Joey McCann 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:40.34 1:41.42
Event 47 Girls 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Brittany Drigan 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:12.03 1:08.78 7
2 Vivian Li 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:11.24 1:11.77 5
3 Mac Wood 18 Brook Hill Dolphins-NJ 1:15.07 1:14.86 4
4 Leanne Barnhard 18 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.11 1:17.97 3
5 Maddie Campbell 16 Metuchen Golf and Country Club 1:19.92 1:18.03 2
6 Stuti Tandon 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.50 1:21.14 1
7 Elizabeth Dry 15 Hillsborough YMCA-NJ 1:20.49 1:21.30
8 Madeline Holtz 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:30.89 1:22.35
9 Nina DiMarco 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:24.04 1:23.18
10 Amy Ryan 15 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:33.69 1:32.13
11 Sara Beenders 16 Gran Centurion-NJ 1:25.00 1:37.08
12 Kelly Sweeney 15 Gran Centurion-NJ 1:40.42 1:37.20
13 Kaileen Campbell 18 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:44.58 1:45.71
14 Rachael Terracciano 15 Somerset Hills Swim Club-NJ 2:00.70 1:48.99
Event 48 Boys 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Joey Gaston 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:09.39 1:07.39 7
2 Matt Celeste 15 Brook Hill Dolphins-NJ 1:08.93 1:09.37 5
3 Eric Barr 16 Spring Run Swim Team-NJ 1:13.42 1:12.16 4
4 Tim Heo 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.68 1:12.91 3
5 Logan Stevenson 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:15.01 1:13.88 2
6 Matt Gannon 18 Brook Hill Dolphins-NJ 1:20.98 1:16.23 1
7 Jayson Perez 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:17.65 1:17.48
8 Erik Skrobot 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:19.61 1:18.90
9 Nicholas Sakitis 17 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:21.58 1:20.18
10 Kartik Chaloo 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.14 1:28.06
Event 49 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Lainey Cooper 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 25.05 21.35 7
2 Mikaila Farrell 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 23.10 22.32 5
3 Lena Reilly 8 Spring Run Swim Team-NJ 23.14 23.06 4
4 Alyssa Chang 8 Hillsborough YMCA-NJ 25.38 24.91 3
5 Mia Lobozzo 8 Brook Hill Dolphins-NJ 24.47 25.59 2
6 Mary Elgayar 8 North Brunswick Rapids-NJ 24.10 26.13 1
7 Katelyn Gaulin 7 Gran Centurion-NJ 29.29 26.95
8 Ava Lobozzo 7 Brook Hill Dolphins-NJ 23.13 27.42
9 Anagha Sudhir 8 Hillsborough YMCA-NJ 23.87 27.45
10 Ava Leung 7 North Brunswick Rapids-NJ 27.27 27.85
11 Alyssa Carvalho 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 27.27 29.13
12 Sydney Giles 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 38.14 29.16
13 Jamie Lippitt 7 Brook Hill Dolphins-NJ 29.73 30.08
14 Kayla Stasil 7 Spring Run Swim Team-NJ 32.63 30.51
15 Sahithi Devineni 8 Hillsborough YMCA-NJ 38.05 31.35
16 Cassidy Connors 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 31.82 31.50
17 Emma Smith 7 Metuchen Golf and Country Club 30.07 31.52
18 Karen Morcos 8 North Brunswick Rapids-NJ 33.71 33.63
19 Alice Liu 7 Hillsborough YMCA-NJ 35.06 34.58
20 Gianna Porcelli 7 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 45.53 36.81
21 Ashley Meyrowitz 8 Metuchen Golf and Country Club 46.73 41.70
22 Ria Amesur 7 Hillsborough YMCA-NJ 44.17 43.56
--- Olivia Emma 7 Spring Run Swim Team-NJ 25.18 DQ
--- Aaliya Risher 6 Hillsborough YMCA-NJ 42.50 DQ
--- Nicole Fillippei 7 Metuchen Golf and Country Club 33.81 DQ
Event 50 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rowan Pendergraph 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 19.45 19.86 7
2 James Marinello 8 Brook Hill Dolphins-NJ 19.87 19.91 5
3 Christopher Stanaway 8 North Brunswick Rapids-NJ 21.75 20.20 4
4 Nick Candiloros 8 Brook Hill Dolphins-NJ 19.00 21.29 3
5 Nicolas DeLauro 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 19.25 22.68 2
6 Ryan Cooke 8 Somerset Hills Swim Club-NJ 20.59 26.19 1
7 Jonathan Zhang 8 Hillsborough YMCA-NJ 26.76 26.89
8 Daniel Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 33.28 27.58
9 Jay Creegan 8 North Brunswick Rapids-NJ 33.22 28.38
10 Gabe Lodato 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 30.59 29.60
11 Max Lippitt 8 Brook Hill Dolphins-NJ 25.45 30.49
12 Robert Nunn 7 Brook Hill Dolphins-NJ 25.63 31.15
13 Kevin Ryan 8 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 34.18 31.81
14 Eric Li 8 Hillsborough YMCA-NJ 36.89 33.15
15 Jack Parrilla 8 North Brunswick Rapids-NJ 35.17 35.71
16 Andrew Simone 8 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 34.40 37.42
--- Chris DeVizio 6 Metuchen Golf and Country Club 43.58 DQ
Event 51 Girls 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Allie Riddell 10 Brook Hill Dolphins-NJ 39.01 36.17 7
2 Sophie Callahan 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 41.48 38.31 5
3 Sarah Jeney 10 Metuchen Golf and Country Club 41.61 38.86 4
4 Melanie Nunn 9 Brook Hill Dolphins-NJ 41.78 41.00 3
5 Olivia DeStefano 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 44.26 41.42 2
6 Shirley Pang 9 Hillsborough YMCA-NJ 42.63 43.18 1
7 Lily Zimmerman 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 49.58 48.77
8 Thalia Melendez 10 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 53.06 50.32
9 Ishita Likhar 10 North Brunswick Rapids-NJ 53.27 51.17
10 Emily Tompkins 9 Hillsborough YMCA-NJ 53.25 52.53
11 Kaitlyn Ma 9 Hillsborough YMCA-NJ 50.47 53.21
12 Gianna Moscetti 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 52.66 54.16
13 Bianca Villadolid 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:00.20 54.23
14 Kya Risher 10 Hillsborough YMCA-NJ 59.67 58.24
15 Kaitlin Farrell 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 57.65 59.63
16 Shaili Likhar 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.00 1:06.75
--- Tatiana Garcia 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 54.32 DQ
Event 52 Boys 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Chris Gannon 10 Brook Hill Dolphins-NJ 38.12 37.27 7
2 Marco Guadagno 9 Somerset Hills Swim Club-NJ 40.86 37.68 5
3 Griffin Leger 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.95 42.91 4
4 Matthew Valencia 10 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 49.26 45.19 3
5 Josh Gold 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 43.81 45.49 2
6 Luca Moscetti 10 Somerset Hills Swim Club-NJ 47.65 48.20 1
7 Josh Hyman 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 55.47 55.91
8 Matthew Frantino 9 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 56.46 56.77
9 Jeffrey Liu 9 Hillsborough YMCA-NJ 1:22.18 1:26.89
Event 53 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sarah Pfreundschuh 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 33.34 32.20 7
2 Rachael Carrion 11 North Brunswick Rapids-NJ 33.27 33.17 5
3 Chelsea Li 11 North Brunswick Rapids-NJ 34.72 35.08 4
4 Emily Heo 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.78 35.38 3
5 Jenny Chen 11 Hillsborough YMCA-NJ 35.47 35.57 2
6 Brianna Stavrakis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 36.77 36.94 1
7 Miranda Yeats 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 38.32 38.36
8 Megan Cassiba 11 Gran Centurion-NJ 41.07 38.64
9 Rebecca Dry 12 Hillsborough YMCA-NJ 37.24 38.83
10 Alice Cheng 11 Hillsborough YMCA-NJ 44.86 40.67
11 Lucie Taunay 11 Somerset Hills Swim Club-NJ 46.03 42.11
12 Lily Chang 12 Hillsborough YMCA-NJ 44.71 42.30
13 Abigail Palfy 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 42.90 42.39
14 Grace Maxton 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 46.15 45.11
15 Chloe Wong 12 Hillsborough YMCA-NJ 44.70 45.20
16 Michaela Sakitis 12 Somerset Hills Swim Club-NJ 46.00 45.44
17 Anushka Khanna 12 Hillsborough YMCA-NJ 46.23 47.26
18 Shayna Stasil 11 Spring Run Swim Team-NJ 54.84 53.48
Event 54 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Michael Stanaway 12 North Brunswick Rapids-NJ 29.86 30.52 7
2 Austin Fan 12 Hillsborough YMCA-NJ 41.05 37.06 5
*3 Lee Poirier 11 Hillsborough YMCA-NJ 37.71 37.22 3 . 50
*3 Nate Glod 12 North Brunswick Rapids-NJ 38.90 37.22 3 . 50
5 Mickey Schwartz 12 Greenbrook Swim Club Gators-NJ 42.28 38.28 2
6 Cristopher Pear 11 Gran Centurion-NJ 43.69 39.75 1
7 George Elgayar 11 North Brunswick Rapids-NJ 43.34 46.58
8 Humza Khawaja 12 North Brunswick Rapids-NJ 48.54 46.85
9 Tommy Sweeney 11 Gran Centurion-NJ 54.19 55.74
10 Ishan Bhavsar 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:01.22 57.10
--- Matthew Simone 12 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 57.78 DQ
Event 55 Girls 13-14 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Kayla Purcell 13 Brook Hill Dolphins-NJ 1:07.10 1:05.74 7
2 Victoria Isidron 14 Gran Centurion-NJ 1:26.49 1:18.33 5
3 Monica Stamler 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:19.96 1:20.26 4
4 Sara Heo 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.31 1:22.59 3
5 Sompurna Choudhury 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:21.45 1:26.67 2
6 Allison Lam 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:25.79 1:27.60 1
7 Mary Griffin 14 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:30.94 1:27.75
8 Alana Staskiewicz 13 Hillsborough YMCA-NJ 1:27.16 1:30.17
9 Suzanne Leger 14 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:29.51 1:30.62
10 Alanna Benderly 13 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:34.75 1:33.79
Event 56 Boys 13-14 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Evan Riddell 14 Brook Hill Dolphins-NJ 1:04.16 1:00.28 7
2 Sam Liu 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:03.57 1:01.23 5
3 Adam Luk 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.27 1:07.11 4
4 Thomas DeLauro 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:15.76 1:09.53 3
5 Luke Hess 13 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:19.10 1:19.59 2
6 Mark Basilone 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:49.33 1:30.02 1
7 Ashwath Arasan 13 North Brunswick Rapids-NJ 2:05.85 2:00.35
Event 57 Girls 15-18 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Mollie Wood 16 Brook Hill Dolphins-NJ 1:09.56 1:07.99 7
2 Megan Sweeney 17 Gran Centurion-NJ 1:14.04 1:16.16 5
3 Vivian Li 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.80 1:18.20 4
4 Bertha Wang 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:21.61 1:18.45 3
5 Leanne Barnhard 18 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.35 1:19.43 2
6 Alexa Molinari 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.90 1:19.62 1
7 Casey Griffin 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:25.39 1:23.76
8 Kristen Williams 16 Gran Centurion-NJ 1:30.23 1:24.22
9 Maddie Campbell 16 Metuchen Golf and Country Club 1:22.62 1:24.71
10 Lauren Laskowski 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:19.68 1:27.67
Event 58 Boys 15-18 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jonathan Leonardo 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:02.77 1:00.11 7
2 Matt Celeste 15 Brook Hill Dolphins-NJ 1:06.23 1:06.52 5
3 Logan Stevenson 17 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:09.35 1:09.75 4
4 Steven Rocco 16 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ 1:18.82 1:14.59 3
5 John Pfreundschuh 16 Somerset Hills Swim Club-NJ 1:20.49 1:14.77 2
6 Matthew Muzzio 16 Hillsborough YMCA-NJ 1:25.62 1:26.40 1
Event 59 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Gran Centurion-NJ A 1:29.79 1:40.47 14
1) Katelyn Gaulin 7 2) Lily Gaulin 5 3) Keira Kaminskas 6 4) Abby DiGiorgio 8
2 Lakeridge Lightning Swim Team-NJ A 1:52.78 1:47.40 10
1) Gianna Porcelli 7 2) Megan Hussey 8 3) Kayla Panarella 8 4) Sydney Giles 7
3 Somerset Hills Swim Club-NJ A 1:29.91 1:52.78 8
1) Kiley Baxter 8 2) Andrea Roman 6 3) Ashley Hall 8 4) Alyssa Carvalho 8
Event 60 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 1:21.49 1:23.61 14
1) Christopher Stanaway 8 2) Jay Creegan 8 3) Oliver Li 8 4) Jack Parrilla 8
2 Somerset Hills Swim Club-NJ A 1:23.37