North Brunswick Rapids ST Hy-Tek's MEET MANAGER 5:12 PM 7/26/2014 Page 1
2014 C League Championships - 7/26/2014
2014 New Jersey Swimming & Diving Conference
Hosted by: North Brunswick Rapids
Results - C League Champs
Event 1 Girls 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Emma, Samantha 10 Spring Run Swim Team-US 1:28.55 1:24.30 7
2 Viola, Gianna 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:21.40 1:27.42 5
3 Dennison, Amanda 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:28.56 1:30.84 4
4 Reilly, Lena 10 Spring Run Swim Team-US 1:39.27 1:33.88 3
5 Leung, Ava 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.25 1:33.95 2
6 Matson, Emily 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:43.85 1:33.96 1
7 Zayle, Kaitlyn 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:31.36 1:34.97
8 Roe, Mackenzie 10 Edison Community Pool Team-NJ 1:35.29 1:37.69
9 Welsh, Shannon 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:35.63 1:38.26
10 Carrion, Madison 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:42.94 1:43.17
11 Brennan, Molly 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:48.31 1:47.40
12 Hamrah, Abigail 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:50.50 1:49.81
13 Seiffert, Emily 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:52.81 1:50.35
14 Hommas, Anna 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:53.31 1:50.78
15 Catalan, Montana 10 Bridgewater Tide-NJ 1:52.60 1:51.42
16 Giles, Sydney 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:47.05 1:53.00
17 Vargas, Kaylee 9 Middlesex Water Wrats-NJ 2:01.17 1:56.30
18 Frauenheim, Grace 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:57.42 1:58.34
19 Greybek, Nadine 9 Middlesex Water Wrats-NJ 2:07.67 2:04.99
*--- Zeszotarski, Sydney 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:58.30 DQ
*--- Vemuri, Isha 10 Bridgewater Tide-NJ 2:09.14 DQ
*--- Rau, Juliana 9 Middlesex Water Wrats-NJ 2:19.84 DQ
Event 2 Boys 10 & Under 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Askew, Thomas 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:21.83 1:18.81 7
2 Heerema, Ryan 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:21.58 1:19.55 5
3 Pendergraph, Rowan 10 Bridgewater Tide-NJ 1:32.20 1:29.25 4
4 Stanaway, Christopher 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.00 1:32.27 3
5 Schrepfer, Brody 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:36.34 1:34.17 2
6 Nugent, Sean 10 Edison Community Pool Team-NJ 1:28.19 1:34.73 1
7 Timmerman, Leo 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:42.78 1:35.17
8 Azzarello, Nicolas 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:32.99 1:36.57
9 Kaniuka, Julian 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:46.54 1:43.02
10 Tramontin, Carson 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:47.00 1:43.05
11 Martin, Nick 10 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:40.03 1:46.46
12 Rueda, Joseph 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:45.43 1:48.80
13 Matheson, Noah 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:53.53 1:55.48
14 Catalan, Diego 10 Bridgewater Tide-NJ 1:56.99 1:56.17
15 Sullivan, Timmy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 2:13.08 2:08.16
16 Clarke, Adam 10 Gran Centurion-NJ 2:04.33 2:12.24
17 Dyas III, James 9 Lakeridge Lightning-NJ 2:59.48 2:40.55
*--- Whittington, Andrew 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 2:07.27 DQ
*--- Morehead, Charlie 10 Bridgewater Tide-NJ 1:40.59 DQ
Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jeney, Sarah 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:16.86 1:15.05 7
2 Pan, Ellie 11 Bridgewater Tide-NJ 1:20.70 1:18.30 5
(Event 3 Girls 11-12 100 Yard IM)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
3 Hanemann, Elizabeth 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:22.65 1:20.36 4
4 Nemlekar, Sakshi 12 Bridgewater Tide-NJ 1:23.37 1:24.24 3
5 Nickel, Corinne 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:32.09 1:24.76 2
6 Ryan, Tara 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:30.49 1:25.26 1
7 Tomasula, Olivia 12 Edison Community Pool Team-NJ 1:23.02 1:25.54
8 White, Hannah 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:26.62 1:26.93
9 Dipasquale, Juliet 11 Edison Community Pool Team-NJ 1:24.40 1:28.13
10 Sapsa, Gabriella 12 Edison Community Pool Team-NJ 1:24.24 1:28.68
11 Hamilton, Annie 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:34.69 1:31.83
12 Muschiatti, Gianna 11 Gran Centurion-NJ 1:44.75 1:34.28
13 Thiessen, Jenna 11 Middlesex Water Wrats-NJ 1:34.00 1:34.34
14 Hussey, Katie 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:40.17 1:37.09
15 Likhar, Ishita 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:57.43 1:40.52
16 D'Amato, Elisa 12 Spring Run Swim Team-US 1:38.40 1:41.49
17 Brown, Erin 11 Middlesex Water Wrats-NJ 1:48.34 1:41.65
18 Maloney, Caroline 11 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:51.15 1:42.32
Event 4 Boys 11-12 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Lisenko, Alexander 11 Bridgewater Tide-NJ 1:27.48 1:24.53 7
2 Karlovitch, Matthew 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:30.84 1:24.78 5
3 Kabra, Vidit 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:39.68 1:40.08 4
4 Hauser, Ofek 11 Lakeridge Lightning-NJ 2:00.47 1:49.39 3
5 Malladi, Sriharsha 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:50.16 1:51.26 2
Event 5 Girls 13-14 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Mellinger, Marissa 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:16.63 1:11.81 7
2 DeMato, Nicole 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.52 1:12.63 5
3 Wojnar, Megan 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:13.45 1:12.69 4
4 Carrion, Rachael 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.47 1:13.54 3
5 Ryan, Kerry 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:17.96 1:15.23 2
6 Curtis, Reagan 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:15.53 1:15.48 1
7 Welsh, Keira 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.08 1:17.88
8 Howard, Chloe 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:21.07 1:19.18
9 Stasil, Shayna 13 Spring Run Swim Team-US 1:22.09 1:19.29
10 Heo, Emily 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.52 1:19.78
11 Cahill, Erin 13 Edison Community Pool Team-NJ 1:24.41 1:20.31
12 Conway, Logan 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:15.63 1:20.73
13 Palfy, Abigail 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:23.69 1:21.44
14 Fritsche, Jessica 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.41 1:23.19
15 Leung, Elizabeth 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.00 1:26.68
16 Clarke, Colleen 13 Gran Centurion-NJ 1:37.40 1:26.99
17 Gilmore, Heather 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.00 1:27.10
18 McCann, Holly 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.96 1:30.25
19 Schleck, Grace 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:33.53 1:30.48
20 Lodato, Madelyn 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:34.86 1:31.04
21 Parker, Toniann 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:34.09 1:31.22
22 MyKietyn, Emily 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.80 1:31.53
23 Seiffert, Sarah 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:29.51 1:32.98
(Event 5 Girls 13-14 100 Yard IM)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
24 Kinsella, Olivia 13 Spring Run Swim Team-US 1:35.10 1:35.06
25 Smith, Catey 14 Gran Centurion-NJ 1:47.26 1:42.12
Event 6 Boys 13-14 100 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Carlucci, Sean 13 Edison Community Pool Team-NJ 1:07.19 1:05.58 7
2 Damaraju, Kunal 14 Bridgewater Tide-NJ 1:09.58 1:08.48 5
3 Shah, Manav 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:07.65 1:08.62 4
4 Weber, Chase 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:25.88 1:17.89 3
5 Castellon, Andrew 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.87 1:19.13 2
6 Regan, Brady 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:15.87 1:19.41 1
7 Neumann, Robbie 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.72 1:21.58
8 Maxton, James 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:28.00 1:26.11
9 Simone, Brandon 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:38.51 1:26.79
10 Roussey, Nicholas 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:31.30 1:32.84
11 Sweeney, Tommy 13 Gran Centurion-NJ 1:43.90 1:50.38
Event 7 Girls 15-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 O'Connell, Maggie 16 Metuchen Golf and Country Club-NJ 2:29.36 2:25.59 7
2 Breckenridge, Jillian 17 Middlesex Water Wrats-NJ 2:27.67 2:27.76 5
3 Arcoleo, Christine 16 Bridgewater Tide-NJ 2:27.00 2:33.24 4
4 Lam, Allison 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 2:50.33 2:35.69 3
5 Bracuto, Kelly 16 Gran Centurion-NJ 2:40.51 2:42.63 2
6 Donofrio, Sarah 17 North Brunswick Rapids-NJ 3:04.06 2:43.69 1
7 Bress, Jillian 16 Lakeridge Lightning-NJ 2:56.12 2:51.39
8 D'Amato, Amanda 16 Spring Run Swim Team-US 2:55.25 2:51.85
9 Isidron, Victoria 16 Gran Centurion-NJ 3:14.21 3:01.52
10 Forlenza, Marina 15 Spring Run Swim Team-US 3:19.05 3:26.29
11 Nunes, Andreia 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 3:19.44 3:36.81
12 Clarke, Courtney 15 Gran Centurion-NJ 3:59.04 3:53.86
Event 8 Boys 15-18 200 Yard IM
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Terracciano, Kyle 18 Middlesex Water Wrats-NJ 2:21.44 2:20.25 7
2 Leonardo, Jordan 15 North Brunswick Rapids-NJ 2:25.00 2:22.81 5
3 Heo, Tim 17 North Brunswick Rapids-NJ 2:27.03 2:26.13 4
4 Conway, Thomas 17 Edison Community Pool Team-NJ 2:27.02 2:32.36 3
5 Tiu, Ted 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 2:34.67 2:32.38 2
6 Maceren, Julian 15 North Brunswick Rapids-NJ 2:47.22 2:46.26 1
7 Donofrio, Jake 15 North Brunswick Rapids-NJ 2:51.72 2:49.22
Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Bridgewater Tide-NJ A 1:28.48 1:29.04 14
1) Moghe, Sania 8 2) Cialdella, Marina 8 3) Romanelli, Elle 8 4) Driscoll, Emily 8
2 Metuchen Golf and Country Club-NJ A 1:41.44 1:41.27 10
1) Edmondson, Madeline 6 2) Jelleme, Emily 7 3) Martin, Catherine 8 4) Khalil, Eneya 8
3 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 1:42.52 1:49.08 8
1) Schulz, Olivia 8 2) Stowe, Abby 8 3) Pestrichelli, Katie 8 4) Roethke, Gillian 7
(Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay)
Team Relay Seed Time Finals Time Points
4 Edison Community Pool Team-NJ A 1:42.90 1:51.27 6
1) Roe, Kelly 7 2) Mellinger, Elizabeth 8 3) Conway, Mary-Elizabeth 7 4) Sharma, Samiksha 8
5 Middlesex Water Wrats-NJ A 1:47.52 1:59.18 4
1) Greco, Julia 8 2) Thiessen, Sara 8 3) Askew, Katrina 8 4) Sullivan, Kendra 6
Event 10 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 1:42.80 1:31.95 14
1) Matheson, Sam 7 2) Izquierdo, Tres 7 3) Pestrichelli, Will 8 4) Izquierdo, Tyler 6
2 Bridgewater Tide-NJ A 1:29.21 1:33.33 10
1) Fromberg, Harry 7 2) Lisenko, Nicholas 7 3) Pan, Mason 7 4) Tariq, Rahim 8
3 Green Brook Gators Swim Team-NJ A 2:34.87 1:55.11 8
1) Kush, Zack 6 2) Fernandes, Jack 8 3) Robitaille, Michael 7 4) Palfy, Garret 8
--- Metuchen Golf and Country Club-NJ A 1:50.93 DQ
1) DeVizio, Christopher 8 2) Jelleme, Mathew 5 3) Risley, Johnny 8 4) DeJonge, Devin 5
Event 11 Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Juniper Lane Swim Club-NJ A 2:47.00 2:30.79 14
1) Hampson, Leah 10 2) Hanemann, Elizabeth 12 3) Cooper, Lainey 10 4) Nickel, Corinne 11
2 Bridgewater Tide-NJ A 2:30.69 2:35.55 10
1) Catalan, Montana 10 2) Bender, Zoe 12 3) Gandhi, Diya 12 4) Panico, Isabella 9
3 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 2:41.75 2:44.48 8
1) Roethke, Emma 10 2) Schwab, Karissa 12 3) Maloney, Caroline 11 4) English, Maeve 9
4 Middlesex Water Wrats-NJ A 2:40.65 2:45.16 6
1) Zeitler, Amanda 11 2) Greco, Michelle 12 3) Dennison, Amanda 10 4) Zayle, Kaitlyn 10
5 Metuchen Golf and Country Club-NJ A 2:53.40 3:00.29 4
1) Filippelli, Nicole 9 2) DeVizio, Jenna 9 3) Jeney, Sarah 12 4) Schleck, Claire 9
6 North Brunswick Rapids-NJ A 3:11.43 3:01.08 2
1) Elgayar, Mary 10 2) Nechay, Elena 9 3) Rave, Shakthi 12 4) Likhar, Ishita 12
7 Edison Community Pool Team-NJ A 2:32.55 3:12.92
1) Tomasula, Olivia 12 2) Sapsa, Gabriella 12 3) Roe, Mackenzie 10 4) Shun, Lilliel 9
8 Middlesex Water Wrats-NJ B 3:09.61 3:20.37
1) Vargas, Kaylee 9 2) Seiffert, Emily 10 3) Brennan, Molly 9 4) Brown, Erin 11
Event 12 Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 Middlesex Water Wrats-NJ A 2:38.75 2:35.34 14
1) Rivera, Raphael 10 2) Azzarello, Nicolas 9 3) Askew, Thomas 10 4) Heerema, Ryan 10
2 Bridgewater Tide-NJ A 2:36.64 2:41.98 10
1) Pendergraph, Rowan 10 2) Lisenko, Alexander 11 3) Prashad, Nabhay 11 4) Fromberg, Sam 10
3 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 3:21.87 2:56.31 8
1) Schulz, Christian 10 2) Timmerman, Beck 12 3) Timmerman, Leo 9 4) Sleeper, Eddie 10
4 Green Brook Gators Swim Team-NJ A 2:55.86 3:05.59 6
1) Ryan, Daniel 10 2) Ryan, Kevin 10 3) Valencia, Matthew 12 4) Kaniuka, Julian 10
5 Middlesex Water Wrats-NJ B 3:37.09 3:33.44 4
1) Ryan, Jack 10 2) Brown, Connor 11 3) Nee, William 9 4) Demcher, Andrew 10
6 North Brunswick Rapids-NJ A 4:04.71 3:34.07 2
1) Lroy, Rigel 11 2) Fritsche, David 9 3) Jethani, Krish 11 4) Rave, Sreeram 9
7 Lakeridge Lightning-NJ A 3:42.44 3:46.83
1) Dyas III, James 9 2) Hauser, Ofek 11 3) Frantino, Matthew 11 4) Lodato, Gabe 10
Event 13 Girls 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 2:11.00 2:08.54 14
1) DeMato, Nicole 13 2) DeMato, Jenna 17 3) Welsh, Keira 13 4) Hart, Sarah 16
2 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 2:06.48 2:15.33 10
1) Wojnar, Megan 14 2) Curtis, Reagan 14 3) Schwab, Kristin 15 4) Coriell, Georgia 15
3 Gran Centurion-NJ A 2:30.47 2:20.30 8
1) Isidron, Victoria 16 2) Trevino, Caroline 13 3) Bracuto, Kelly 16 4) Cassiba, Megan 13
4 Juniper Lane Swim Club-NJ A 2:15.00 2:24.86 6
1) Viola, Lucia 13 2) Maxton, Grace 14 3) Gitterman, Emma 15 4) Lam, Allison 16
5 Green Brook Gators Swim Team-NJ A 2:31.33 2:26.81 4
1) Palfy, Abigail 14 2) Muha, Emma 18 3) Ryan, Kerry 13 4) Cummins, Kristen 16
6 Lakeridge Lightning-NJ A 2:36.42 2:30.46 2
1) Parker, Toniann 13 2) Bress, Jillian 16 3) Frantino, Michelle 16 4) McCann, Holly 13
7 Metuchen Golf and Country Club-NJ A 2:26.75 2:30.72
1) O'Connell, Maggie 16 2) Simonson, Colleen 13 3) Kontra, Stephanie 15 4) Schleck, Grace 13
8 Gran Centurion-NJ B 2:53.26 2:38.08
1) Fitzula, Jen 16 2) Clarke, Colleen 13 3) Muschiatti, AnaRosa 13 4) Clarke, Courtney 15
--- North Brunswick Rapids-NJ B 2:38.00 DQ
1) Cortez, Mariel 13 2) Fritsche, Jessica 13 3) Heo, Sarah 15 4) Donofrio, Sarah 17
Event 14 Boys 13-18 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Finals Time Points
1 North Brunswick Rapids-NJ A 1:57.18 1:54.40 14
1) Leonardo, Jordan 15 2) Huang, Brian 14 3) Liu, Samuel 16 4) Solopenkov, Alex 14
2 Coppermine Cudas [cudas-Nj] A 2:12.90 1:56.94 10
1) Pica, Josh 16 2) Petrillo, Danny 15 3) Pica, Jake 14 4) Hughes, Will 14
3 Bridgewater Tide-NJ A 2:09.23 2:01.33 8
1) Damaraju, Kunal 14 2) Narasimhan, Armaan 14 3) Pendergraph, Griffin 15 4) Herman, Jake 18
4 Middlesex Water Wrats-NJ A 2:15.25 2:10.79 6
1) Melli, Malachi 13 2) Rudawski, Matthew 15 3) Rudawski, Patrick 15 4) Roussey, Nicholas 13
5 Gran Centurion-NJ A 2:19.34 2:17.32 4
1) Muschiatti, Anthony 13 2) Marcondes, Scott 14 3) Pear, Cristopher 13 4) Degraw, Michael 15
6 Lakeridge Lightning-NJ A 2:34.88 2:17.96 2
1) Weber, Chase 14 2) McCann, Joey 16 3) Rocco, Steven 18 4) Simone, Brandon 14
7 North Brunswick Rapids-NJ B 2:22.13 2:21.85
1) Maceren, Julian 15 2) St. Ange, Johnathan 16 3) Elgayar, George 13 4) Khawaja, Humza 14
Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Martin, Catherine 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 15.83 15.74 7
2 Romanelli, Elle 8 Bridgewater Tide-NJ 15.93 16.19 5
3 Pestrichelli, Katie 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 18.39 17.45 4
4 Khalil, Eneya 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 22.33 20.01 3
5 Roethke, Gillian 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 21.76 20.99 2
6 Sharma, Samiksha 8 Edison Community Pool Team-NJ 21.46 21.58 1
7 Driscoll, Emily 8 Bridgewater Tide-NJ 21.91 21.81
8 Kofman, Tahlia 7 Bridgewater Tide-NJ 24.17 21.97
9 Mellinger, Elizabeth 8 Edison Community Pool Team-NJ 21.30 22.31
10 Wang, Jessie 7 North Brunswick Rapids-NJ 20.88 22.92
11 Greco, Julia 8 Middlesex Water Wrats-NJ 23.50 23.21
12 Jelleme, Emily 7 Metuchen Golf and Country Club-NJ 24.13 23.38
13 Prashad, Neha 8 Bridgewater Tide-NJ 22.57 24.07
(Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
14 Filippelli, Lia 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 23.82 24.43
15 Conway, Mary-Elizabeth 7 Edison Community Pool Team-NJ 23.77 24.80
16 Edmondson, Madeline 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 28.19 25.25
17 Solanki, Nishika 8 Edison Community Pool Team-NJ 24.93 25.26
18 McDonald, Marleigh 6 Gran Centurion-NJ 24.50 25.45
19 Luo, Ashley 8 Bridgewater Tide-NJ 25.19 25.89
20 Dhawale, Tara 8 Bridgewater Tide-NJ 28.32 26.35
21 Roe, Kelly 7 Edison Community Pool Team-NJ 27.06 26.62
22 Reilly, Tara 7 Spring Run Swim Team-US 26.23 26.75
23 Askew, Katrina 8 Middlesex Water Wrats-NJ 25.53 27.17
24 Connors, Kaitlyn 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 28.50 27.34
25 Frauenheim, Erin 7 Middlesex Water Wrats-NJ 28.40 27.66
26 Hopkins, Madelyn 7 Lakeridge Lightning-NJ 32.71 29.04
27 Risley, Jenna 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 33.38 31.48
28 Schulz, Olivia 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 31.10 32.31
29 Hopkins, Emily 8 Lakeridge Lightning-NJ 27.68 33.68
30 Calello, Caroline 7 Lakeridge Lightning-NJ 39.30 36.74
31 Sullivan, Paxton 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 38.76 36.83
32 Cruz, Natalia 5 Juniper Lane Swim Club-NJ 55.60 43.61
33 Cialdella, Gabrielle 6 Bridgewater Tide-NJ 1:01.16 46.63
Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Pan, Mason 7 Bridgewater Tide-NJ 16.98 16.69 7
2 Izquierdo, Tres 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 17.63 17.20 5
3 Yarus, Daniel 8 North Brunswick Rapids-NJ 18.22 18.02 4
4 Nugent, Aiden 7 Edison Community Pool Team-NJ 19.50 18.08 3
5 Matheson, Sam 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 17.51 18.38 2
6 Tariq, Rahim 8 Bridgewater Tide-NJ 17.94 19.08 1
7 Robitaille, Michael 7 Green Brook Gators Swim Team-NJ 23.17 20.34
8 Fromberg, Harry 7 Bridgewater Tide-NJ 19.30 20.43
9 Cruz, Andre 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 21.22 20.54
10 Hauser, Barak 8 Lakeridge Lightning-NJ 21.33 20.88
11 Izquierdo, Tyler 6 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 20.07 21.20
12 Risley, Johnny 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 21.20 21.66
13 DeVizio, Christopher 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 23.35 22.82
14 Morehead, Benjamin 7 Bridgewater Tide-NJ 22.58 22.94
15 Zayle, JP 7 Middlesex Water Wrats-NJ 23.15 23.22
16 Kush, Zack 6 Green Brook Gators Swim Team-NJ 21.73 23.29
17 Jelleme, Mathew 5 Metuchen Golf and Country Club-NJ 24.55 23.66
18 Disko, Lukas 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 24.13 24.16
19 Nguyen, Andre 8 Middlesex Water Wrats-NJ 25.49 24.25
20 Armstrong, Robert 7 North Brunswick Rapids-NJ 24.25 24.44
21 Bingham, Jake 7 Gran Centurion-NJ 28.02 24.82
22 Fernandes, Jack 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 27.72 25.01
23 Joyce, Jack 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 27.43 25.27
24 Kwasnik, Josh 8 Edison Community Pool Team-NJ 29.81 25.79
25 Sciara, Angelo 6 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 34.03 26.13
26 Palfy, Garret 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 31.61 26.84
27 DeWitt, Jack 7 Bridgewater Tide-NJ 27.99 26.98
(Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
28 Lisenko, Nicholas 7 Bridgewater Tide-NJ 23.98 28.46
29 Solopenkov, Arthur 7 North Brunswick Rapids-NJ 28.52 28.57
30 Stanaway, Anthony 7 North Brunswick Rapids-NJ 25.32 29.08
31 Jurado, Alexander 7 Lakeridge Lightning-NJ 37.73 29.97
32 Yarus, Peter 6 North Brunswick Rapids-NJ 26.90 30.23
33 Joyce, Charles 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 31.35 30.88
34 Vankadhara, Manish 7 North Brunswick Rapids-NJ 33.15 31.16
35 DeJonge, Devin 5 Metuchen Golf and Country Club-NJ 35.93 34.83
36 Zeiman, Gavin 6 Bridgewater Tide-NJ 32.12 35.06
37 Nguyen, Ethan 7 Middlesex Water Wrats-NJ 35.19 37.06
38 Bergquist, Paul 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 39.10 37.63
39 Hopkins, Tyler 5 Lakeridge Lightning-NJ 57.34 54.24
Event 17 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Hampson, Leah 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 36.00 34.63 7
2 Zayle, Kaitlyn 10 Middlesex Water Wrats-NJ 35.33 34.86 5
3 Viola, Gianna 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 37.89 35.01 4
4 Matson, Emily 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.76 35.26 3
5 Elgayar, Mary 10 North Brunswick Rapids-NJ 37.99 35.42 2
6 Cooper, Lainey 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 38.23 36.39 1
7 McGarrey, Kaitlyn 9 Lakeridge Lightning-NJ 38.86 36.55
8 Emma, Olivia 9 Spring Run Swim Team-US 37.41 36.67
9 Reilly, Lena 10 Spring Run Swim Team-US 38.21 36.79
10 Welsh, Shannon 10 North Brunswick Rapids-NJ 36.49 37.06
11 English, Maeve 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 38.09 37.07
12 Gandhi, Anushka 10 Bridgewater Tide-NJ 36.77 37.67
13 Sharkey, Mya 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 40.81 37.76
14 Roethke, Emma 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 39.20 37.91
15 Schwarz, Caitlin 10 Middlesex Water Wrats-NJ 39.94 38.02
16 Schwarz, Maureen 10 Middlesex Water Wrats-NJ 38.57 38.09
17 Filippelli, Nicole 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 37.82 38.40
18 Schleck, Claire 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 41.24 39.65
19 Carrion, Madison 9 North Brunswick Rapids-NJ 41.50 40.47
20 Giles, Sydney 9 Lakeridge Lightning-NJ 51.73 40.53
21 Acosta, Jocelyn 9 North Brunswick Rapids-NJ 46.50 41.23
22 Nechay, Elena 9 North Brunswick Rapids-NJ 42.35 41.52
23 Frauenheim, Grace 9 Middlesex Water Wrats-NJ 46.57 41.60
24 Seiffert, Emily 10 Middlesex Water Wrats-NJ 43.63 41.99
25 James, Angela 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 43.79 42.32
26 Hommas, Anna 10 Middlesex Water Wrats-NJ 43.68 42.47
27 Bugianesi, Tori 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 42.78 42.71
28 Hamrah, Abigail 10 Middlesex Water Wrats-NJ 44.45 42.87
29 Kelly, Colleen 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.50 42.92
30 Catalan, Montana 10 Bridgewater Tide-NJ 46.22 43.95
31 Brennan, Molly 9 Middlesex Water Wrats-NJ 45.06 44.31
32 Maloney, Jacqueline 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 55.29 44.71
33 Morcos, Karen 10 North Brunswick Rapids-NJ 47.56 45.77
34 Mu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 42.79 45.86
*35 Rau, Juliana 9 Middlesex Water Wrats-NJ 55.82 46.56
(Event 17 Girls 9-10 50 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
*35 Shenouda, Sarah 9 North Brunswick Rapids-NJ 47.00 46.56
37 Vargas, Kaylee 9 Middlesex Water Wrats-NJ 46.88 46.99
38 Hussey, Megan 10 Lakeridge Lightning-NJ 49.55 49.06
39 DeVizio, Jenna 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 48.23 51.13
40 Stasil, Kayla 9 Spring Run Swim Team-US 1:04.45 53.14
41 Schroeder, Ashley 10 Middlesex Water Wrats-NJ 58.43 54.08
42 Shun, Lilliel 9 Edison Community Pool Team-NJ 58.16 58.34
43 Ravishankar, Sreenidhi 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.00 59.21
Event 18 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Heerema, Ryan 10 Middlesex Water Wrats-NJ 30.80 31.21 7
2 Askew, Thomas 10 Middlesex Water Wrats-NJ 32.23 32.58 5
3 Creegan, James 10 North Brunswick Rapids-NJ 33.77 34.09 4
4 Matheson, Noah 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 40.58 35.16 3
5 Regan, Conor 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 37.85 35.29 2
6 Martin, Nick 10 Metuchen Golf and Country Club-NJ 35.80 36.32 1
7 Rivera, Raphael 10 Middlesex Water Wrats-NJ 36.15 36.40
8 Fromberg, Sam 10 Bridgewater Tide-NJ 39.91 36.47
9 Kaniuka, Julian 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 37.20 36.53
10 Rueda, Wilmer 9 Gran Centurion-NJ 38.40 36.56
11 Azzarello, Nicolas 9 Middlesex Water Wrats-NJ 37.61 37.51
12 Timmerman, Leo 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 37.82 37.82
13 Schrepfer, Brody 9 North Brunswick Rapids-NJ 36.78 38.09
14 Schulz, Christian 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 39.40 38.43
15 Sleeper, Eddie 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 39.54 39.38
16 Vicidomino, Antonio 9 Edison Community Pool Team-NJ 41.67 42.07
17 Tomasula, Ryan 9 Edison Community Pool Team-NJ 46.23 42.12
18 Ren, Andy 10 Bridgewater Tide-NJ 40.14 42.27
19 Sullivan, Timmy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.80 43.95
20 Rueda, Joseph 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.04 44.72
21 Fritsche, David 9 North Brunswick Rapids-NJ 46.68 45.10
22 Whittington, Timothy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 47.89 45.11
23 Lodato, Gabe 10 Lakeridge Lightning-NJ 46.63 45.82
24 Nee, William 9 Middlesex Water Wrats-NJ 46.91 46.52
25 Poulson, Ryan 9 North Brunswick Rapids-NJ 47.98 46.71
26 Clarke, Adam 10 Gran Centurion-NJ 1:04.55 46.75
27 Cummins, Jack 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 53.19 47.87
28 Ryan, Jack 10 Middlesex Water Wrats-NJ 51.25 47.91
29 Whittington, Andrew 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 49.40 48.11
30 Demcher, Andrew 10 Middlesex Water Wrats-NJ 46.20 48.44
31 McGarrey, Casey 9 Lakeridge Lightning-NJ 56.73 49.47
32 Klem, Samuel 9 Bridgewater Tide-NJ 44.63 49.65
33 Rave, Sreeram 9 North Brunswick Rapids-NJ 57.90 57.91
34 Hu, Alexander 9 Bridgewater Tide-NJ 55.54 59.19
35 Yang, Cosner 9 Bridgewater Tide-NJ 1:01.15 1:01.83
36 Dyas, Justin 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:23.59 1:04.55
Event 19 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Schwab, Karissa 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 29.81 29.54 7
2 Ryan, Tara 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 32.23 30.69 5
3 Nickel, Corinne 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 34.15 30.73 4
4 Tiu, Natalie 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 33.05 30.94 3
5 Hanemann, Elizabeth 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 32.78 31.35 2
6 White, Hannah 12 North Brunswick Rapids-NJ 33.39 32.82 1
7 Martinez, Isabel 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 34.63 33.01
8 Hamilton, Annie 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 35.33 33.64
9 Sapsa, Gabriella 12 Edison Community Pool Team-NJ 33.95 33.93
10 D'Souza, Nishika 11 North Brunswick Rapids-NJ 33.89 34.44
11 Dipasquale, Juliet 11 Edison Community Pool Team-NJ 34.42 34.55
12 Fedechko, Sarah 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 37.45 35.12
13 Muschiatti, Gianna 11 Gran Centurion-NJ 39.22 35.82
14 Gilmore, Megan 11 North Brunswick Rapids-NJ 37.61 36.27
15 Zeitler, Amanda 11 Middlesex Water Wrats-NJ 34.71 36.36
16 D'Amato, Elisa 12 Spring Run Swim Team-US 36.71 36.40
17 Calello, Elizabeth 11 Lakeridge Lightning-NJ 41.17 37.03
18 Thiessen, Jenna 11 Middlesex Water Wrats-NJ 36.01 37.26
19 Singh, Ishita 11 Edison Community Pool Team-NJ 40.94 37.68
20 Likhar, Ishita 12 North Brunswick Rapids-NJ 39.00 37.79
21 Rudawski, Annie 12 Middlesex Water Wrats-NJ 37.00 37.86
22 Rondinelli, Isabella 11 Lakeridge Lightning-NJ 46.32 38.88
23 Brown, Erin 11 Middlesex Water Wrats-NJ 37.40 39.14
24 Hussey, Katie 12 Lakeridge Lightning-NJ 41.00 39.32
25 Bastardo, Emily 11 Middlesex Water Wrats-NJ 37.92 40.89
26 Rave, Shakthi 12 North Brunswick Rapids-NJ 43.45 43.55
27 Hagens, Samantha 11 Edison Community Pool Team-NJ 50.18 49.13
28 Taha, Alaya 11 Edison Community Pool Team-NJ 52.27 50.11
Event 20 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Whittington, Christopher 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 30.20 29.05 7
2 Regan, Ryan 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 32.88 31.28 5
3 Khawaja, Harris 12 North Brunswick Rapids-NJ 36.09 34.96 4
4 Prashad, Nabhay 11 Bridgewater Tide-NJ 35.58 36.45 3
5 DeVizio, Joey 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 38.33 36.50 2
6 Griggs, Ryan 12 Bridgewater Tide-NJ 37.66 37.16 1
7 Pradhan, Sunit 12 North Brunswick Rapids-NJ 32.98 37.33
8 Kabra, Vidit 12 North Brunswick Rapids-NJ 39.65 38.28
9 Figliolino, Antonio 11 Gran Centurion-NJ 49.85 39.45
10 Kaldan, Thomas 12 North Brunswick Rapids-NJ 38.28 40.16
11 Bergquist, Gregory 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 42.95 40.25
12 Rodzen, Jacob 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 45.29 40.55
13 Dejonge, Chase 11 Metuchen Golf and Country Club-NJ 41.45 41.05
14 Malladi, Sriharsha 11 North Brunswick Rapids-NJ 42.71 41.27
15 Frantino, Matthew 11 Lakeridge Lightning-NJ 45.83 42.10
16 Lroy, Rigel 11 North Brunswick Rapids-NJ 42.90 42.65
17 Jurado, Joseph 12 Lakeridge Lightning-NJ 51.28 42.87
18 Taha, Sharif 12 Edison Community Pool Team-NJ 44.09 44.22
(Event 20 Boys 11-12 50 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
19 Spera, Nolan 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 42.79 44.76
20 Stapleton, Colin 11 Edison Community Pool Team-NJ 58.39 46.84
21 Chen, Henry 11 Edison Community Pool Team-NJ 1:04.82 58.52
Event 21 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Mellinger, Marissa 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:06.65 1:02.84 7
2 Ryan, Kerry 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:07.82 1:03.47 5
3 DeMato, Nicole 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:05.67 1:03.81 4
4 Colbert, Madeline 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:05.38 1:03.91 3
5 Trevino, Caroline 13 Gran Centurion-NJ 1:09.87 1:04.33 2
6 Medovnik, Julia 13 Bridgewater Tide-NJ 1:05.20 1:05.93 1
7 Stasil, Shayna 13 Spring Run Swim Team-US 1:15.69 1:08.88
8 Sesta, Grace 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:17.27 1:13.51
9 Nunes, Amanda 13 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:19.90 1:15.25
10 Rueda, Catherine 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.78 1:15.88
11 Leung, Elizabeth 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:18.00 1:18.29
12 Muschiatti, AnaRosa 13 Gran Centurion-NJ 1:45.85 1:18.31
13 Kinsella, Olivia 13 Spring Run Swim Team-US 1:21.93 1:18.56
14 MyKietyn, Emily 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.21 1:18.84
15 Brady, Jennifer 13 Spring Run Swim Team-US 1:37.57 1:19.06
16 Schleck, Grace 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:23.38 1:20.11
17 Kelly, Taylor 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:25.50 1:22.60
18 Lodato, Madelyn 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:31.45 1:27.58
19 Vankadhara, Megha 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.04 1:30.11
20 Nordstrom, Bridget 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:35.37 1:31.12
21 Viola, Lucia 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:33.33 1:31.40
22 Porcelli, Sophia 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:34.94 1:31.77
23 Simonson, Colleen 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:34.17 1:32.79
24 Cortez, Mariel 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:31.98 1:35.27
Event 22 Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Stanaway, Michael 14 North Brunswick Rapids-NJ 59.37 56.89 7
2 Solopenkov, Alex 14 North Brunswick Rapids-NJ 59.03 58.76 5
3 Damaraju, Kunal 14 Bridgewater Tide-NJ 59.28 59.07 4
4 Shah, Manav 14 Edison Community Pool Team-NJ 56.77 59.21 3
5 Melli, Malachi 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:04.20 1:00.45 2
6 Pear, Cristopher 13 Gran Centurion-NJ 1:00.00 1:01.23 1
7 Hellwig, Benton 14 Bridgewater Tide-NJ 1:04.65 1:04.16
8 Cummins, James 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:07.26 1:04.36
9 Castellon, Andrew 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:08.00 1:06.27
10 Hughes, Will 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:13.23 1:08.43
11 Khawaja, Humza 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.46 1:08.65
12 Muschiatti, Anthony 13 Gran Centurion-NJ 1:12.25 1:08.72
13 Neumann, Robbie 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:11.28 1:10.66
14 Sesta, Brian 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:12.52 1:11.35
15 Maxton, James 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:18.00 1:18.61
16 Subramanian, Shravan 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.95 1:24.00
17 Robitaille, Daniel 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:29.04 1:25.76
(Event 22 Boys 13-14 100 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
18 Sweeney, Tommy 13 Gran Centurion-NJ 1:30.64 1:31.84
19 Simone, Matthew 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:50.48 1:38.17
20 Gunning, Preston 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:45.18 1:46.13
Event 23 Girls 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rivera, Isabelle 15 Middlesex Water Wrats-NJ 57.40 55.00 7
2 Lam, Allison 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:04.70 1:00.73 5
3 Hart, Sarah 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:02.98 1:01.69 4
4 Frantino, Michelle 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:05.83 1:02.12 3
5 Bress, Jillian 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:05.83 1:03.68 2
6 Bracuto, Kelly 16 Gran Centurion-NJ 1:06.75 1:03.73 1
7 White, Danielle 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:05.65 1:04.36
8 Welsh, Erin 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.55 1:05.51
9 Binowski, Brianna 18 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:08.40 1:05.74
10 D'Amato, Amanda 16 Spring Run Swim Team-US 1:09.99 1:07.33
11 Weber, Brooke 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:11.10 1:07.68
12 Cohen, Emily 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:09.88 1:07.75
13 Szot, Micaela 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.00 1:08.00
14 Heo, Sarah 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.78 1:08.31
15 Griffin, Mary 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:11.22 1:09.64
16 DiMarco, Nina 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:13.40 1:09.80
17 Cummins, Kristen 16 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:11.62 1:10.59
18 Cahill, Kylie 18 Edison Community Pool Team-NJ 1:13.31 1:10.79
19 Isidron, Victoria 16 Gran Centurion-NJ 1:17.46 1:11.27
20 Kontra, Stephanie 15 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:17.53 1:11.79
21 Hussey, Allie 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:15.42 1:12.50
22 Porcelli, Annalisa 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:21.55 1:13.99
23 Fitzula, Jen 16 Gran Centurion-NJ 1:17.19 1:14.76
24 Dennison, Sarah 17 Middlesex Water Wrats-NJ 1:12.99 1:15.26
25 Nordhausen, Julia 15 Edison Community Pool Team-NJ 1:15.18 1:16.02
26 Sweeney, Kelly 17 Gran Centurion-NJ 1:35.02 1:22.69
27 Gillespie, Gabby 17 Lakeridge Lightning-NJ 1:32.68 1:26.38
28 Clarke, Courtney 15 Gran Centurion-NJ 1:44.28 1:31.74
Event 24 Boys 15-18 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Leonardo, Jonathan 17 North Brunswick Rapids-NJ 53.10 51.80 7
2 Herman, Jake 18 Bridgewater Tide-NJ 53.55 53.12 5
3 Pica, Josh 16 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 55.01 53.35 4
4 Rudawski, Patrick 15 Middlesex Water Wrats-NJ 58.38 55.67 3
5 Gaston, Joey 17 North Brunswick Rapids-NJ 56.70 55.85 2
6 Liu, Samuel 16 North Brunswick Rapids-NJ 56.45 56.50 1
7 Rocco, Steven 18 Lakeridge Lightning-NJ 1:03.66 56.82
8 Yanchurak, John 16 North Brunswick Rapids-NJ 58.14 58.45
9 Krasnansky, John 15 Bridgewater Tide-NJ 58.40 58.80
10 Rudawski, Matthew 15 Middlesex Water Wrats-NJ 1:01.17 1:02.18
11 Maceren, Julian 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:01.00 1:03.09
12 St. Ange, Johnathan 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.00 1:04.26
13 Srinivasan, Vijay 15 Bridgewater Tide-NJ 1:07.11 1:04.89
(Event 24 Boys 15-18 100 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
14 Degraw, Michael 15 Gran Centurion-NJ 1:06.79 1:05.19
15 Gunning, Spencer 16 Middlesex Water Wrats-NJ 1:06.22 1:05.93
16 Bugowski, Thomas 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.99 1:07.68
17 McCann, Joey 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:18.74 1:07.71
18 Donofrio, Jake 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.00 1:07.83
19 Arasan, Ashwath 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:22.98 1:19.68
Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Martin, Catherine 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 21.18 21.83 7
2 Kaminskas, Keira 8 Gran Centurion-NJ 23.93 25.55 5
3 Thiessen, Sara 8 Middlesex Water Wrats-NJ 27.31 27.01 4
4 Luo, Ashley 8 Bridgewater Tide-NJ 28.57 28.82 3
5 Stowe, Abby 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 31.30 29.75 2
6 Prashad, Neha 8 Bridgewater Tide-NJ 28.90 30.74 1
7 Mellinger, Elizabeth 8 Edison Community Pool Team-NJ 28.47 31.30
8 Wang, Jessie 7 North Brunswick Rapids-NJ 27.72 31.39
9 Greco, Julia 8 Middlesex Water Wrats-NJ 32.32 32.59
10 Sharma, Samiksha 8 Edison Community Pool Team-NJ 29.84 32.84
11 Edmondson, Madeline 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 32.59 34.25
12 Frauenheim, Erin 7 Middlesex Water Wrats-NJ 39.90 34.81
13 Sullivan, Kendra 6 Middlesex Water Wrats-NJ 39.04 39.77
14 Lu, Isabel 7 Bridgewater Tide-NJ 48.33 48.51
15 Cialdella, Marina 8 Bridgewater Tide-NJ 27.68 1:27.11
16 Jelleme, Emily 7 Metuchen Golf and Country Club-NJ 30.74 1:31.63
17 Desai, Riya 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 37.83 1:35.36
*--- Filippelli, Lia 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 35.25 DQ
*--- McDonald, Marleigh 6 Gran Centurion-NJ 31.56 DQ
*--- Trebino, Allyson 6 Bridgewater Tide-NJ 55.48 DQ
*--- Cialdella, Gabrielle 6 Bridgewater Tide-NJ 56.33 DQ
*--- Connors, Kaitlyn 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 38.00 DQ
Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Hauser, Barak 8 Lakeridge Lightning-NJ 25.31 23.76 7
2 Pestrichelli, Will 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 26.19 24.96 5
3 Cruz, Andre 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 28.49 27.16 4
4 Yarus, Daniel 8 North Brunswick Rapids-NJ 27.18 27.44 3
5 Morehead, Benjamin 7 Bridgewater Tide-NJ 27.58 27.60 2
6 Lisenko, Nicholas 7 Bridgewater Tide-NJ 26.61 27.85 1
7 Zayle, JP 7 Middlesex Water Wrats-NJ 29.74 30.36
8 DeVizio, Christopher 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 30.56 30.95
9 Stanaway, Anthony 7 North Brunswick Rapids-NJ 35.86 31.03
10 Sciara, Angelo 6 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:16.42 34.90
11 Fernandes, Jack 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 33.38 35.46
12 Yarus, Peter 6 North Brunswick Rapids-NJ 42.87 36.46
*--- Vankadhara, Manish 7 North Brunswick Rapids-NJ 37.57 DQ
*--- Joyce, Jack 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 34.96 DQ
*--- Bingham, Jake 7 Gran Centurion-NJ 37.64 DQ
*--- Zeiman, Gavin 6 Bridgewater Tide-NJ 35.23 DQ
(Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
*--- Jelleme, Mathew 5 Metuchen Golf and Country Club-NJ 32.30 DQ
Event 27 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Viola, Gianna 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 42.14 42.71 7
2 Emma, Samantha 10 Spring Run Swim Team-US 43.87 43.60 5
3 Reilly, Lena 10 Spring Run Swim Team-US 47.41 46.55 4
4 Bugianesi, Tori 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 48.59 47.14 3
5 Zayle, Kaitlyn 10 Middlesex Water Wrats-NJ 46.78 48.53 2
6 Cooper, Lainey 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 48.20 49.03 1
7 Nechay, Elena 9 North Brunswick Rapids-NJ 50.59 49.26
8 Roethke, Emma 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 50.27 49.65
9 Filippelli, Nicole 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 48.67 49.84
10 Schwarz, Caitlin 10 Middlesex Water Wrats-NJ 51.28 50.07
11 Acosta, Jocelyn 9 North Brunswick Rapids-NJ 52.50 51.31
12 Welsh, Shannon 10 North Brunswick Rapids-NJ 50.77 51.60
13 Seiffert, Emily 10 Middlesex Water Wrats-NJ 54.22 52.19
14 Kelly, Colleen 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:00.01 54.46
15 Schleck, Claire 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 52.52 54.85
16 Hamrah, Abigail 10 Middlesex Water Wrats-NJ 57.49 56.97
17 Frauenheim, Grace 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:02.46 57.11
18 Giles, Sydney 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:04.11 57.38
19 Brennan, Molly 9 Middlesex Water Wrats-NJ 57.21 57.40
20 Mu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 1:02.01 59.85
21 Hommas, Anna 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:01.42 1:00.24
22 Shenouda, Sarah 9 North Brunswick Rapids-NJ 58.06 1:00.36
23 Maloney, Jacqueline 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:01.97 1:02.31
24 Hussey, Megan 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:05.30 1:02.32
25 James, Angela 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:04.39 1:02.56
26 Catalan, Montana 10 Bridgewater Tide-NJ 57.00 1:03.35
27 Shun, Lilliel 9 Edison Community Pool Team-NJ 1:02.57 1:04.31
28 Porcelli, Gianna 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:13.65 1:06.26
29 Lu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 1:06.93 1:06.66
30 Schroeder, Ashley 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:14.49 1:13.48
31 Stasil, Kayla 9 Spring Run Swim Team-US 1:21.08 1:13.80
32 Ravishankar, Sreenidhi 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.29 1:20.61
--- Emma, Olivia 9 Spring Run Swim Team-US 50.84 DQ
Event 28 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rueda, Joseph 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 49.26 48.73 7
2 Azzarello, Nicolas 9 Middlesex Water Wrats-NJ 45.59 49.22 5
3 Ryan, Daniel 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 56.80 50.85 4
4 Martin, Nick 10 Metuchen Golf and Country Club-NJ 49.64 50.95 3
5 Rivera, Raphael 10 Middlesex Water Wrats-NJ 50.95 51.30 2
6 Vicidomino, Antonio 9 Edison Community Pool Team-NJ 52.34 52.19 1
7 Ren, Andy 10 Bridgewater Tide-NJ 51.93 53.43
8 Ryan, Kevin 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 57.47 54.43
9 Whittington, Andrew 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:01.08 56.02
10 Poulson, Ryan 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:04.56 58.58
(Event 28 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
11 Tomasula, Ryan 9 Edison Community Pool Team-NJ 1:06.83 59.44
12 Clarke, Adam 10 Gran Centurion-NJ 1:01.49 1:02.87
13 Cummins, Jack 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:12.00 1:08.44
14 Demcher, Andrew 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:05.04 1:10.29
15 Dyas III, James 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:15.43 1:15.63
*--- Dyas, Justin 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:38.40 DQ
*--- McGarrey, Casey 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:15.68 DQ
*--- Sullivan, Timmy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 58.29 DQ
Event 29 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Bender, Zoe 12 Bridgewater Tide-NJ 37.18 37.05 7
2 Gandhi, Diya 12 Bridgewater Tide-NJ 37.62 37.87 5
3 Hanemann, Elizabeth 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 39.37 39.52 4
4 Schwab, Karissa 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 41.93 40.22 3
5 Gilmore, Megan 11 North Brunswick Rapids-NJ 43.39 42.76 2
6 Nickel, Corinne 11 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.32 43.21 1
7 Tiu, Natalie 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 43.89 43.52
8 Tomasula, Olivia 12 Edison Community Pool Team-NJ 43.22 44.70
9 Dipasquale, Juliet 11 Edison Community Pool Team-NJ 42.64 44.84
10 Hamilton, Annie 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 47.72 45.03
11 Greco, Michelle 12 Middlesex Water Wrats-NJ 45.43 45.81
12 Matson, Samantha 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 47.90 46.77
13 Hussey, Katie 12 Lakeridge Lightning-NJ 50.98 47.01
14 Muschiatti, Gianna 11 Gran Centurion-NJ 52.12 47.03
15 Martinez, Isabel 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 46.66 47.81
16 Sapsa, Gabriella 12 Edison Community Pool Team-NJ 45.40 48.16
17 Fedechko, Sarah 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 47.00 49.13
18 Zeitler, Amanda 11 Middlesex Water Wrats-NJ 47.81 51.43
19 Rave, Shakthi 12 North Brunswick Rapids-NJ 51.43 51.73
20 Rudawski, Annie 12 Middlesex Water Wrats-NJ 49.71 52.12
21 Bastardo, Emily 11 Middlesex Water Wrats-NJ 49.68 54.86
Event 30 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Lisenko, Alexander 11 Bridgewater Tide-NJ 42.92 41.28 7
2 Timmerman, Beck 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 45.13 41.43 5
3 Karlovitch, Matthew 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 42.39 41.86 4
4 Kaminskas, Keith 11 Gran Centurion-NJ 44.55 43.65 3
5 DeVizio, Joey 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 48.90 45.74 2
6 Maxton, William 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 50.46 46.04 1
7 Brown, Connor 11 Middlesex Water Wrats-NJ 46.37 47.24
8 Prashad, Nabhay 11 Bridgewater Tide-NJ 46.09 47.37
9 Jethani, Krish 11 North Brunswick Rapids-NJ 52.61 49.54
10 Hauser, Ofek 11 Lakeridge Lightning-NJ 56.30 52.96
11 Kabra, Vidit 12 North Brunswick Rapids-NJ 51.53 53.99
12 Stapleton, Colin 11 Edison Community Pool Team-NJ 54.51 55.69
13 Bergquist, Gregory 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:03.67 57.58
14 Lroy, Rigel 11 North Brunswick Rapids-NJ 58.56 58.57
15 Chen, Henry 11 Edison Community Pool Team-NJ 1:04.48 1:04.89
(Event 30 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
*--- Spera, Nolan 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:05.15 DQ
*--- Pradhan, Sunit 12 North Brunswick Rapids-NJ 50.75 DQ
Event 31 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Stasil, Shayna 13 Spring Run Swim Team-US 1:29.74 1:28.86 7
2 Conway, Logan 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:30.38 1:28.92 5
3 Trevino, Caroline 13 Gran Centurion-NJ 1:30.57 1:29.77 4
4 Nunes, Amanda 13 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:34.14 1:30.90 3
5 Heo, Emily 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.95 1:31.26 2
6 Brady, Jennifer 13 Spring Run Swim Team-US 1:33.10 1:31.64 1
7 Rueda, Catherine 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:29.87 1:32.17
8 Fritsche, Jessica 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.90 1:32.36
9 Maxton, Grace 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:35.33 1:33.06
10 Clarke, Colleen 13 Gran Centurion-NJ 1:35.38 1:34.31
11 Forlenza, Victoria 13 Spring Run Swim Team-US 1:35.39 1:34.76
12 Gilmore, Heather 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:37.47 1:36.61
13 Kelly, Taylor 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:38.00 1:37.30
14 Parker, Toniann 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:50.40 1:37.94
15 Viola, Lucia 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:40.00 1:40.28
16 Seiffert, Sarah 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:39.14 1:40.73
17 Lodato, Madelyn 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:51.00 1:42.77
18 McCann, Holly 13 Lakeridge Lightning-NJ 1:46.88 1:43.92
19 Kinsella, Olivia 13 Spring Run Swim Team-US 1:41.57 1:45.21
20 Smith, Catey 14 Gran Centurion-NJ 1:48.88 1:47.69
21 Vankadhara, Megha 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:52.22 1:48.22
22 Porcelli, Sophia 13 Lakeridge Lightning-NJ 2:08.16 2:02.47
--- Simonson, Colleen 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:45.73 DQ
Event 32 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Schwartz, Mickey 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:17.97 1:15.83 7
2 Huang, Brian 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:17.86 1:16.08 5
3 Narasimhan, Armaan 14 Bridgewater Tide-NJ 1:18.05 1:17.36 4
4 Liu, John 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:36.18 1:22.88 3
5 Weber, Chase 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:28.96 1:24.04 2
6 Khawaja, Humza 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:40.25 1:38.78 1
7 Simone, Brandon 14 Lakeridge Lightning-NJ 1:43.11 1:39.94
8 Roussey, Nicholas 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:38.29 1:41.13
9 Gunning, Preston 13 Middlesex Water Wrats-NJ 2:17.93 2:17.34
Event 33 Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rivera, Isabelle 15 Middlesex Water Wrats-NJ 1:14.43 1:13.46 7
2 Breckenridge, Jillian 17 Middlesex Water Wrats-NJ 1:16.63 1:17.13 5
3 Arcoleo, Christine 16 Bridgewater Tide-NJ 1:16.20 1:17.22 4
4 McIntyre, Anna 15 Bridgewater Tide-NJ 1:23.82 1:23.09 3
5 Gitterman, Emma 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:23.82 1:23.55 2
6 Bress, Jillian 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:32.96 1:25.58 1
7 Cahill, Kylie 18 Edison Community Pool Team-NJ 1:26.39 1:26.10
(Event 33 Girls 15-18 100 Yard Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
8 Muha, Emma 18 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:32.66 1:28.76
9 Donofrio, Sarah 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:25.55 1:29.07
10 Forlenza, Marina 15 Spring Run Swim Team-US 1:29.66 1:31.59
11 Hussey, Allie 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:40.31 1:33.98
12 Degraw, Danielle 17 Gran Centurion-NJ 1:38.22 1:34.16
13 Coriell, Georgia 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:37.42 1:37.04
14 Nordhausen, Julia 15 Edison Community Pool Team-NJ 1:30.92 1:37.24
15 Clarke, Courtney 15 Gran Centurion-NJ 1:46.18 1:44.08
16 Sweeney, Kelly 17 Gran Centurion-NJ 1:57.17 1:57.11
Event 34 Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Petrillo, Danny 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:10.58 1:05.42 7
2 Kirshner, Scott 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:14.63 1:12.99 5
3 Tiu, Ted 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:18.15 1:13.35 4
4 Heo, Tim 17 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.21 1:13.82 3
5 Conway, Thomas 17 Edison Community Pool Team-NJ 1:12.32 1:14.41 2
6 Huang, Michael 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:23.70 1:15.27 1
7 Tiu, Romeo 15 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:18.65 1:17.14
8 Rudawski, Matthew 15 Middlesex Water Wrats-NJ 1:15.86 1:18.22
9 St. Ange, Johnathan 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.98 1:21.31
10 Krasnansky, John 15 Bridgewater Tide-NJ 1:26.04 1:22.27
11 Brady, Kyle 15 Spring Run Swim Team-US 1:26.31 1:24.32
12 Srinivasan, Vijay 15 Bridgewater Tide-NJ 1:26.62 1:27.60
13 McCann, Joey 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:30.90 1:29.62
14 Donofrio, Jake 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:27.00 1:31.95
Event 35 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Hampson, Leah 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.00 1:16.47 7
2 Dennison, Amanda 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:16.56 1:19.66 5
3 Matson, Emily 10 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:24.47 1:21.59 4
4 Panico, Isabella 9 Bridgewater Tide-NJ 1:26.95 1:23.78 3
5 McGarrey, Kaitlyn 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:32.68 1:24.02 2
6 English, Maeve 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:27.10 1:24.40 1
7 Sharkey, Mya 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:25.68 1:26.81
8 Roe, Mackenzie 10 Edison Community Pool Team-NJ 1:27.82 1:29.87
9 Kaminskas, Keira 8 Gran Centurion-NJ 1:32.25 1:30.49
10 Khalil, Eneya 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:49.52 1:48.75
11 Greybek, Nadine 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:52.83 1:48.95
12 Porcelli, Gianna 9 Lakeridge Lightning-NJ 2:03.70 1:51.40
Event 36 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Stanaway, Christopher 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.96 1:13.65 7
2 Nugent, Sean 10 Edison Community Pool Team-NJ 1:18.61 1:19.55 5
3 Creegan, James 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:19.00 1:22.22 4
4 Sleeper, Eddie 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:30.69 1:26.00 3
5 Tramontin, Carson 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:33.63 1:27.08 2
6 Schulz, Christian 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:28.56 1:29.93 1
(Event 36 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
7 Yarus, Daniel 8 North Brunswick Rapids-NJ 1:30.38 1:30.45
8 Ryan, Daniel 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:35.03 1:32.32
9 Catalan, Diego 10 Bridgewater Tide-NJ 1:31.71 1:34.46
10 Parrilla, Jack 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:57.91 1:41.45
11 Fritsche, David 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:54.10 1:44.75
12 Whittington, Timothy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:37.57 1:45.25
13 Klem, Samuel 9 Bridgewater Tide-NJ 1:40.00 1:46.25
14 Lodato, Gabe 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:45.72 1:48.20
15 Poulson, Ryan 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:41.96 1:52.92
16 Dyas, Justin 9 Lakeridge Lightning-NJ 2:28.37 2:41.61
Event 37 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jeney, Sarah 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:08.73 1:06.94 7
2 Pan, Ellie 11 Bridgewater Tide-NJ 1:08.88 1:09.39 5
3 Ryan, Tara 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:13.50 1:11.95 4
4 Nemlekar, Sakshi 12 Bridgewater Tide-NJ 1:14.94 1:14.27 3
5 D'Souza, Nishika 11 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.84 1:17.30 2
6 Fedechko, Sarah 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:18.23 1:18.30 1
7 Martinez, Isabel 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:21.53 1:19.36
8 D'Amato, Elisa 12 Spring Run Swim Team-US 1:22.34 1:25.33
9 Calello, Elizabeth 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:42.11 1:25.70
10 Greco, Michelle 12 Middlesex Water Wrats-NJ 1:24.34 1:26.48
11 Maloney, Caroline 11 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:28.12 1:31.13
Event 38 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Valencia, Matthew 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:08.82 1:07.93 7
2 Kaminskas, Keith 11 Gran Centurion-NJ 1:17.85 1:12.06 5
3 Timmerman, Beck 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:22.10 1:13.75 4
4 Regan, Ryan 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:21.31 1:14.39 3
5 Maxton, William 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:26.33 1:22.27 2
6 Khawaja, Harris 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.12 1:24.77 1
7 Dejonge, Chase 11 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:35.21 1:28.33
8 Griggs, Ryan 12 Bridgewater Tide-NJ 1:29.00 1:28.97
9 Pradhan, Sunit 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:32.00 1:29.58
10 Hauser, Ofek 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:35.60 1:33.88
11 Morehead, Malachy 11 Bridgewater Tide-NJ 1:33.94 1:35.09
12 Kaldan, Thomas 12 North Brunswick Rapids-NJ 1:26.00 1:35.13
13 Bergquist, Gregory 11 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:43.04 1:35.16
14 Rodzen, Jacob 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:36.85 1:35.62
15 Frantino, Matthew 11 Lakeridge Lightning-NJ 1:34.06 1:37.22
16 Taha, Sharif 12 Edison Community Pool Team-NJ 1:35.52 1:41.56
17 Spera, Nolan 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:36.90 1:46.22
18 Jurado, Joseph 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:56.30 1:51.55
Event 39 Girls 13-14 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Carrion, Rachael 13 North Brunswick Rapids-NJ 28.38 28.54 7
2 Colbert, Madeline 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 28.36 28.70 5
(Event 39 Girls 13-14 50 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
3 Curtis, Reagan 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 29.32 29.11 4
4 Medovnik, Julia 13 Bridgewater Tide-NJ 31.45 30.01 3
5 Howard, Chloe 13 Middlesex Water Wrats-NJ 30.84 30.23 2
6 Welsh, Keira 13 North Brunswick Rapids-NJ 29.95 30.51 1
7 Cahill, Erin 13 Edison Community Pool Team-NJ 29.67 31.13
8 Fritsche, Jessica 13 North Brunswick Rapids-NJ 31.31 31.81
9 Sesta, Grace 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 33.91 32.97
10 Rueda, Catherine 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 32.40 33.09
11 Gilmore, Heather 13 North Brunswick Rapids-NJ 32.86 34.28
12 Forlenza, Victoria 13 Spring Run Swim Team-US 34.23 34.47
13 McCann, Holly 13 Lakeridge Lightning-NJ 35.95 34.51
14 Schleck, Grace 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 36.83 34.64
15 Leung, Elizabeth 14 North Brunswick Rapids-NJ 34.64 35.11
16 Parker, Toniann 13 Lakeridge Lightning-NJ 35.02 36.17
17 MyKietyn, Emily 14 North Brunswick Rapids-NJ 34.37 36.70
18 Simonson, Colleen 13 Metuchen Golf and Country Club-NJ 36.75 38.08
19 Vankadhara, Megha 13 North Brunswick Rapids-NJ 39.01 39.21
20 Cortez, Mariel 13 North Brunswick Rapids-NJ 37.00 39.52
21 Nordstrom, Bridget 13 Middlesex Water Wrats-NJ 39.12 39.68
22 Smith, Catey 14 Gran Centurion-NJ 36.39 39.93
23 Porcelli, Sophia 13 Lakeridge Lightning-NJ 45.32 42.88
Event 40 Boys 13-14 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Solopenkov, Alex 14 North Brunswick Rapids-NJ 24.67 24.93 7
2 Stanaway, Michael 14 North Brunswick Rapids-NJ 25.73 25.75 5
3 Regan, Brady 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 28.80 27.77 4
4 Melli, Malachi 13 Middlesex Water Wrats-NJ 27.73 28.12 3
5 Schwartz, Mickey 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 28.03 28.27 2
6 Sesta, Brian 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 30.30 28.48 1
7 Castellon, Andrew 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 30.23 28.55
8 Cummins, James 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 29.22 28.61
9 Hellwig, Benton 14 Bridgewater Tide-NJ 28.65 28.91
10 Weber, Chase 14 Lakeridge Lightning-NJ 33.79 29.29
11 Hughes, Will 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 30.44 29.60
12 Simone, Brandon 14 Lakeridge Lightning-NJ 31.05 30.73
13 Muschiatti, Anthony 13 Gran Centurion-NJ 32.33 30.81
14 Khawaja, Humza 14 North Brunswick Rapids-NJ 29.94 30.86
15 Maxton, James 13 Juniper Lane Swim Club-NJ 37.33 33.29
16 Elgayar, George 13 North Brunswick Rapids-NJ 34.05 33.74
17 Subramanian, Shravan 13 North Brunswick Rapids-NJ 34.71 35.69
18 Robitaille, Daniel 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 44.59 38.51
19 Simone, Matthew 14 Lakeridge Lightning-NJ 47.29 40.19
20 Gunning, Preston 13 Middlesex Water Wrats-NJ 46.28 47.45
Event 41 Girls 15-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Salvador, Yelena 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 27.17 26.17 7
2 Schwab, Kristin 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 27.24 26.97 5
3 Arcoleo, Christine 16 Bridgewater Tide-NJ 26.99 27.53 4
(Event 41 Girls 15-18 50 Yard Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
4 Frantino, Michelle 16 Lakeridge Lightning-NJ 28.51 27.88 3
5 Hart, Sarah 16 North Brunswick Rapids-NJ 28.35 28.66 2
6 Binowski, Brianna 18 Juniper Lane Swim Club-NJ 29.44 29.62 1
*7 Welsh, Erin 15 North Brunswick Rapids-NJ 29.09 29.76
*7 Weber, Brooke 16 Lakeridge Lightning-NJ 31.75 29.76
9 McIntyre, Anna 15 Bridgewater Tide-NJ 28.81 29.77
10 Szot, Micaela 16 North Brunswick Rapids-NJ 31.03 30.04
11 D'Amato, Amanda 16 Spring Run Swim Team-US 30.66 30.21
12 Gitterman, Emma 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 29.33 30.46
13 DiMarco, Nina 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 30.47 30.55
14 Griffin, Mary 16 Lakeridge Lightning-NJ 32.50 30.69
15 Dennison, Sarah 17 Middlesex Water Wrats-NJ 30.80 31.04
16 Cohen, Emily 15 Lakeridge Lightning-NJ 30.93 31.08
17 Kontra, Stephanie 15 Metuchen Golf and Country Club-NJ 31.26 31.44
18 Cahill, Kylie 18 Edison Community Pool Team-NJ 30.94 31.52
19 Holtz, Madeline 18 Juniper Lane Swim Club-NJ 31.61 32.12
20 Cummins, Kristen 16 Green Brook Gators Swim Team-NJ 31.03 32.26
21 Coriell, Georgia 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 32.05 32.36
22 Porcelli, Annalisa 15 Lakeridge Lightning-NJ 33.10 32.81
23 Degraw, Danielle 17 Gran Centurion-NJ 33.41 34.81
24 Forlenza, Marina 15 Spring Run Swim Team-US 33.34 35.29
25 Gillespie, Gabby 17 Lakeridge Lightning-NJ 38.76 36.46
26 Nunes, Andreia 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 39.29 37.80
Event 42 Boys 15-18 50 Yard Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Leonardo, Jonathan 17 North Brunswick Rapids-NJ 23.74 23.64 7
2 Gaston, Joey 17 North Brunswick Rapids-NJ 23.93 23.81 5
3 Pica, Josh 16 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 24.30 24.16 4
4 Herman, Jake 18 Bridgewater Tide-NJ 23.69 24.20 3
5 Terracciano, Kyle 18 Middlesex Water Wrats-NJ 24.55 24.61 2
6 Rocco, Steven 18 Lakeridge Lightning-NJ 24.64 25.26 1
7 Leonardo, Jordan 15 North Brunswick Rapids-NJ 26.20 25.30
8 Rudawski, Patrick 15 Middlesex Water Wrats-NJ 25.84 25.70
9 Yanchurak, John 16 North Brunswick Rapids-NJ 25.84 25.98
10 Conway, Thomas 17 Edison Community Pool Team-NJ 24.66 26.20
11 Kirshner, Scott 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 26.37 26.60
12 Pendergraph, Griffin 15 Bridgewater Tide-NJ 26.75 26.83
13 St. Ange, Johnathan 16 North Brunswick Rapids-NJ 28.69 28.34
14 Degraw, Michael 15 Gran Centurion-NJ 30.25 28.55
15 Huang, Michael 15 North Brunswick Rapids-NJ 29.56 29.26
16 Gunning, Spencer 16 Middlesex Water Wrats-NJ 29.86 29.46
17 McCann, Joey 16 Lakeridge Lightning-NJ 29.00 30.12
18 Bugowski, Thomas 15 North Brunswick Rapids-NJ 29.76 30.41
19 Brady, Kyle 15 Spring Run Swim Team-US 31.56 30.66
20 Arasan, Ashwath 15 North Brunswick Rapids-NJ 35.56 34.72
21 Basilone, Mark 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 34.72 36.58
Event 43 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Martin, Catherine 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 20.02 19.62 7
2 Moghe, Sania 8 Bridgewater Tide-NJ 22.46 22.93 5
3 Driscoll, Emily 8 Bridgewater Tide-NJ 25.53 24.66 4
4 Thiessen, Sara 8 Middlesex Water Wrats-NJ 25.71 24.69 3
5 Kofman, Tahlia 7 Bridgewater Tide-NJ 27.73 24.87 2
6 Conway, Mary-Elizabeth 7 Edison Community Pool Team-NJ 25.99 25.54 1
7 Cialdella, Marina 8 Bridgewater Tide-NJ 25.84 25.70
8 Khalil, Eneya 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 26.94 26.35
9 Stowe, Abby 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 27.04 26.67
10 Hopkins, Emily 8 Lakeridge Lightning-NJ 36.39 27.74
11 Wang, Jessie 7 North Brunswick Rapids-NJ 26.62 28.39
12 Greco, Julia 8 Middlesex Water Wrats-NJ 26.49 28.51
13 Dhawale, Tara 8 Bridgewater Tide-NJ 31.09 28.64
14 Roe, Kelly 7 Edison Community Pool Team-NJ 27.21 28.71
15 Connors, Kaitlyn 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 31.97 29.29
16 Solanki, Nishika 8 Edison Community Pool Team-NJ 30.44 30.75
17 Reilly, Tara 7 Spring Run Swim Team-US 35.19 30.78
18 Edmondson, Madeline 6 Metuchen Golf and Country Club-NJ 29.51 31.09
19 Schulz, Olivia 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 30.14 32.19
20 Desai, Riya 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 34.41 34.18
21 Hopkins, Madelyn 7 Lakeridge Lightning-NJ 34.78 35.05
22 Lu, Isabel 7 Bridgewater Tide-NJ 33.55 35.16
23 Trebino, Allyson 6 Bridgewater Tide-NJ 36.11 35.49
24 Calello, Caroline 7 Lakeridge Lightning-NJ 1:04.66 36.42
25 Sullivan, Paxton 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 35.99 39.04
26 Cruz, Natalia 5 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.35 43.24
Event 44 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nugent, Aiden 7 Edison Community Pool Team-NJ 20.21 19.92 7
2 Izquierdo, Tres 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 22.36 20.30 5
3 Armstrong, Robert 7 North Brunswick Rapids-NJ 28.46 24.55 4
4 DeVizio, Christopher 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 23.65 25.15 3
5 Risley, Johnny 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 31.42 25.25 2
6 Robitaille, Michael 7 Green Brook Gators Swim Team-NJ 29.62 25.84 1
7 Disko, Lukas 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 29.46 27.49
8 Kwasnik, Josh 8 Edison Community Pool Team-NJ 27.94 27.60
9 Nguyen, Andre 8 Middlesex Water Wrats-NJ 26.99 29.43
10 Kush, Zack 6 Green Brook Gators Swim Team-NJ 29.47 29.91
11 Palfy, Garret 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 32.17 31.94
12 Sciara, Angelo 6 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 50.42 32.15
13 Solopenkov, Arthur 7 North Brunswick Rapids-NJ 33.14 32.80
14 Nguyen, Ethan 7 Middlesex Water Wrats-NJ 33.26 34.48
15 Jurado, Alexander 7 Lakeridge Lightning-NJ 41.04 39.76
16 Joyce, Charles 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 38.46 40.18
17 Vankadhara, Manish 7 North Brunswick Rapids-NJ 39.33 41.27
18 Bergquist, Paul 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 49.44 44.57
--- DeJonge, Devin 5 Metuchen Golf and Country Club-NJ 33.07 DQ
Event 45 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Emma, Samantha 10 Spring Run Swim Team-US 39.63 38.13 7
2 Elgayar, Mary 10 North Brunswick Rapids-NJ 42.70 40.51 5
3 Roethke, Emma 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 46.16 40.53 4
4 Schwarz, Maureen 10 Middlesex Water Wrats-NJ 44.81 42.19 3
5 Hampson, Leah 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 41.77 43.29 2
6 Leung, Ava 9 North Brunswick Rapids-NJ 45.56 43.59 1
7 Filippelli, Nicole 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 46.11 44.45
8 Schwarz, Caitlin 10 Middlesex Water Wrats-NJ 48.85 45.00
9 McGarrey, Kaitlyn 9 Lakeridge Lightning-NJ 58.70 45.06
10 Sharkey, Mya 10 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 46.45 45.98
11 Gandhi, Anushka 10 Bridgewater Tide-NJ 45.17 46.73
12 Roe, Mackenzie 10 Edison Community Pool Team-NJ 45.70 47.84
13 Maloney, Jacqueline 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 56.22 49.02
14 Mu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 50.60 50.69
15 Lu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 51.95 51.57
16 Vargas, Kaylee 9 Middlesex Water Wrats-NJ 57.87 52.72
17 Zeszotarski, Sydney 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 58.24 53.01
18 Kelly, Colleen 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 56.47 53.12
19 Morcos, Karen 10 North Brunswick Rapids-NJ 56.70 53.77
20 Shenouda, Sarah 9 North Brunswick Rapids-NJ 58.44 55.16
21 James, Angela 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 55.95 56.47
22 Vemuri, Isha 10 Bridgewater Tide-NJ 58.71 59.58
23 Shun, Lilliel 9 Edison Community Pool Team-NJ 1:04.38 1:05.03
24 Stasil, Kayla 9 Spring Run Swim Team-US 1:18.87 1:12.74
25 Ravishankar, Sreenidhi 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.24 1:13.28
Event 46 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Nugent, Sean 10 Edison Community Pool Team-NJ 40.56 40.99 7
2 Rivera, Raphael 10 Middlesex Water Wrats-NJ 47.77 42.09 5
3 Schrepfer, Brody 9 North Brunswick Rapids-NJ 42.48 43.13 4
4 Creegan, James 10 North Brunswick Rapids-NJ 45.02 43.17 3
5 Regan, Conor 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 43.82 44.00 2
6 Rueda, Wilmer 9 Gran Centurion-NJ 48.91 45.63 1
7 Ren, Andy 10 Bridgewater Tide-NJ 46.19 47.34
8 Fromberg, Sam 10 Bridgewater Tide-NJ 49.27 47.58
9 Morehead, Charlie 10 Bridgewater Tide-NJ 46.99 47.88
10 Ryan, Kevin 10 Green Brook Gators Swim Team-NJ 53.79 49.16
11 Matheson, Noah 9 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 51.30 49.90
12 Vicidomino, Antonio 9 Edison Community Pool Team-NJ 51.77 49.97
13 Parrilla, Jack 10 North Brunswick Rapids-NJ 53.48 54.61
14 Tomasula, Ryan 9 Edison Community Pool Team-NJ 56.56 55.21
15 Ryan, Jack 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:01.06 56.89
16 Whittington, Timothy 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:07.28 58.30
17 Nee, William 9 Middlesex Water Wrats-NJ 54.09 58.53
18 Lodato, Gabe 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:00.62 59.47
19 Rave, Sreeram 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:06.32 1:01.53
20 Hu, Alexander 9 Bridgewater Tide-NJ 1:13.20 1:09.69
21 Dyas III, James 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:10.94 1:10.01
(Event 46 Boys 9-10 50 Yard Backstroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
22 Cummins, Jack 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:17.35 1:10.27
23 McGarrey, Casey 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:20.49 1:12.12
--- Yang, Cosner 9 Bridgewater Tide-NJ 1:05.47 DQ
Event 47 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Jeney, Sarah 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 35.67 35.44 7
2 Pan, Ellie 11 Bridgewater Tide-NJ 36.85 37.25 5
3 Nemlekar, Sakshi 12 Bridgewater Tide-NJ 37.56 38.49 4
4 D'Souza, Nishika 11 North Brunswick Rapids-NJ 38.63 39.77 3
5 Matson, Samantha 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 44.54 42.99 2
6 Zeitler, Amanda 11 Middlesex Water Wrats-NJ 41.79 44.86 1
7 Rudawski, Annie 12 Middlesex Water Wrats-NJ 45.11 45.11
8 Rondinelli, Isabella 11 Lakeridge Lightning-NJ 51.47 45.17
9 Greco, Michelle 12 Middlesex Water Wrats-NJ 46.46 46.17
*10 Taha, Alaya 11 Edison Community Pool Team-NJ 1:12.06 49.39
*10 Singh, Ishita 11 Edison Community Pool Team-NJ 47.62 49.39
12 Calello, Elizabeth 11 Lakeridge Lightning-NJ 58.55 49.42
13 Hagens, Samantha 11 Edison Community Pool Team-NJ 58.00 1:06.16
Event 48 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Whittington, Christopher 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 36.36 34.94 7
2 Regan, Ryan 12 Juniper Lane Swim Club-NJ 44.37 42.77 5
3 DeVizio, Joey 12 Metuchen Golf and Country Club-NJ 46.05 45.79 4
4 Khawaja, Harris 12 North Brunswick Rapids-NJ 51.93 46.57 3
5 Jethani, Krish 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.15 51.65 2
6 Taha, Sharif 12 Edison Community Pool Team-NJ 55.41 52.68 1
7 Malladi, Sriharsha 11 North Brunswick Rapids-NJ 51.73 54.13
8 Rodzen, Jacob 12 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 55.60 54.82
9 Dejonge, Chase 11 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:01.28 55.46
--- Figliolino, Antonio 11 Gran Centurion-NJ 55.64 DQ
Event 49 Girls 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Mellinger, Marissa 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:11.34 1:10.49 7
2 Welsh, Keira 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.00 1:11.62 5
3 Wojnar, Megan 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:12.28 1:11.94 4
4 Colbert, Madeline 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:15.13 1:16.28 3
5 Cassiba, Megan 13 Gran Centurion-NJ 1:20.78 1:17.49 2
6 Maxton, Grace 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.18 1:20.97 1
7 Conway, Logan 14 Edison Community Pool Team-NJ 1:20.07 1:21.31
8 Cahill, Erin 13 Edison Community Pool Team-NJ 1:18.20 1:22.06
9 Palfy, Abigail 14 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:22.64 1:22.53
10 Nunes, Amanda 13 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:29.62 1:27.47
11 Muschiatti, AnaRosa 13 Gran Centurion-NJ 1:40.35 1:33.06
12 Kelly, Taylor 14 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:37.12 1:38.47
13 Nordstrom, Bridget 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:52.50 1:40.87
14 Brady, Jennifer 13 Spring Run Swim Team-US 1:35.27 1:42.12
Event 50 Boys 13-14 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Pica, Jake 14 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:06.75 1:02.35 7
2 Carlucci, Sean 13 Edison Community Pool Team-NJ 1:05.85 1:04.85 5
3 Melli, Malachi 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:12.02 1:10.25 4
4 Zangara, Joseph 13 Bridgewater Tide-NJ 1:15.80 1:13.37 3
5 Marcondes, Scott 14 Gran Centurion-NJ 1:22.05 1:13.95 2
6 Liu, John 14 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.66 1:15.61 1
7 Hellwig, Benton 14 Bridgewater Tide-NJ 1:20.38 1:16.33
8 Cummins, James 13 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:32.18 1:34.02
9 Subramanian, Shravan 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:36.51 1:38.77
--- Elgayar, George 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:24.85 DQ
Event 51 Girls 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Salvador, Yelena 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:04.60 1:02.55 7
2 O'Connell, Maggie 16 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:05.44 1:04.97 5
3 Schwab, Kristin 15 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 1:11.03 1:08.83 4
4 Lam, Allison 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:11.14 1:09.53 3
5 Gitterman, Emma 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:13.14 1:13.70 2
6 Welsh, Erin 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.90 1:14.27 1
7 McIntyre, Anna 15 Bridgewater Tide-NJ 1:14.82 1:16.35
8 Binowski, Brianna 18 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:16.46 1:16.45
9 White, Danielle 15 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:18.27 1:17.34
10 Szot, Micaela 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:21.56 1:17.48
11 Holtz, Madeline 18 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:21.00 1:19.69
12 DiMarco, Nina 17 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:22.00 1:21.02
13 Weber, Brooke 16 Lakeridge Lightning-NJ 1:29.56 1:22.79
14 Fitzula, Jen 16 Gran Centurion-NJ 1:31.38 1:24.42
15 Heo, Sarah 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:16.46 1:25.18
16 Nordhausen, Julia 15 Edison Community Pool Team-NJ 1:19.78 1:25.32
17 Hussey, Allie 15 Lakeridge Lightning-NJ 1:33.98 1:26.32
18 Kontra, Stephanie 15 Metuchen Golf and Country Club-NJ 1:32.62 1:31.19
19 Muha, Emma 18 Green Brook Gators Swim Team-NJ 1:34.43 1:32.15
20 Sweeney, Kelly 17 Gran Centurion-NJ 1:52.12 1:37.64
Event 52 Boys 15-18 100 Yard Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Rudawski, Patrick 15 Middlesex Water Wrats-NJ 1:07.89 1:03.74 7
2 Leonardo, Jordan 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:14.19 1:04.02 5
3 Liu, Samuel 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:07.00 1:06.33 4
4 Tiu, Ted 17 Metuchen Municipal Pool-NJ 1:09.12 1:08.36 3
5 Rudawski, Matthew 15 Middlesex Water Wrats-NJ 1:11.68 1:09.84 2
6 Yanchurak, John 16 North Brunswick Rapids-NJ 1:10.22 1:11.46 1
7 Kirshner, Scott 16 Juniper Lane Swim Club-NJ 1:14.96 1:13.49
8 Krasnansky, John 15 Bridgewater Tide-NJ 1:11.00 1:13.52
9 Srinivasan, Vijay 15 Bridgewater Tide-NJ 1:18.73 1:16.57
10 Brady, Kyle 15 Spring Run Swim Team-US 1:32.39 1:19.67
11 Bugowski, Thomas 15 North Brunswick Rapids-NJ 1:15.17 1:38.09
Event 53 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Romanelli, Elle 8 Bridgewater Tide-NJ 16.43 16.56 7
2 Pestrichelli, Katie 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 19.32 18.25 5
3 Kaminskas, Keira 8 Gran Centurion-NJ 22.10 20.98 4
4 Moghe, Sania 8 Bridgewater Tide-NJ 24.78 24.14 3
5 Sharma, Samiksha 8 Edison Community Pool Team-NJ 27.98 24.78 2
6 Roethke, Gillian 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 29.93 25.51 1
7 Mellinger, Elizabeth 8 Edison Community Pool Team-NJ 26.73 27.46
8 Frauenheim, Erin 7 Middlesex Water Wrats-NJ 34.43 33.28
9 Schulz, Olivia 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 50.74 35.69
10 Desai, Riya 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 52.47 39.45
11 Solanki, Nishika 8 Edison Community Pool Team-NJ 33.06 39.50
*--- Luo, Ashley 8 Bridgewater Tide-NJ 26.98 DQ
*--- Roe, Kelly 7 Edison Community Pool Team-NJ 40.49 DQ
*--- Conway, Mary-Elizabeth 7 Edison Community Pool Team-NJ 25.76 DQ
*--- Calello, Caroline 7 Lakeridge Lightning-NJ 50.89 DQ
*--- Sullivan, Kendra 6 Middlesex Water Wrats-NJ 29.67 DQ
*--- McDonald, Marleigh 6 Gran Centurion-NJ 36.13 DQ
*--- Lu, Isabel 7 Bridgewater Tide-NJ 32.61 DQ
*--- Reilly, Tara 7 Spring Run Swim Team-US 38.66 DQ
Event 54 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Pestrichelli, Will 8 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 19.75 18.75 7
2 Pan, Mason 7 Bridgewater Tide-NJ 20.16 20.59 5
3 Tariq, Rahim 8 Bridgewater Tide-NJ 22.36 20.72 4
4 Nugent, Aiden 7 Edison Community Pool Team-NJ 20.43 21.26 3
5 Matheson, Sam 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 22.95 23.18 2
6 Cruz, Andre 8 Juniper Lane Swim Club-NJ 23.22 23.72 1
7 Izquierdo, Tyler 6 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 25.09 24.63
8 Fromberg, Harry 7 Bridgewater Tide-NJ 22.31 24.72
9 Hauser, Barak 8 Lakeridge Lightning-NJ 28.73 27.47
10 Stanaway, Anthony 7 North Brunswick Rapids-NJ 31.56 29.12
11 Kwasnik, Josh 8 Edison Community Pool Team-NJ 30.45 29.98
12 Zayle, JP 7 Middlesex Water Wrats-NJ 30.32 30.57
13 Risley, Johnny 8 Metuchen Golf and Country Club-NJ 29.99 31.51
14 Lisenko, Nicholas 7 Bridgewater Tide-NJ 36.64 37.96
*--- Armstrong, Robert 7 North Brunswick Rapids-NJ 32.84 DQ
*--- Disko, Lukas 7 Coppermine Cudas [cudas-Nj] 32.35 DQ
*--- Yarus, Peter 6 North Brunswick Rapids-NJ 30.23 DQ
*--- Morehead, Benjamin 7 Bridgewater Tide-NJ 24.43 DQ
*--- Joyce, Jack 8 Metuchen Municipal Pool-NJ 34.16 DQ
*--- Joyce, Charles 7 Metuchen Municipal Pool-NJ 41.52 DQ
*--- Bergquist, Paul 8 Green Brook Gators Swim Team-NJ 44.67 DQ
Event 55 Girls 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Dennison, Amanda 10 Middlesex Water Wrats-NJ 38.10 37.81 7
2 Cooper, Lainey 10 Juniper Lane Swim Club-NJ 40.41 40.58 5
3 Leung, Ava 9 North Brunswick Rapids-NJ 40.00 41.93 4
(Event 55 Girls 9-10 50 Yard Butterfly)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
4 Schwarz, Maureen 10 Middlesex Water Wrats-NJ 44.61 43.57 3
5 Carrion, Madison 9 North Brunswick Rapids-NJ 47.15 44.03 2
6 Elgayar, Mary 10 North Brunswick Rapids-NJ 43.31 44.77 1
7 Gandhi, Anushka 10 Bridgewater Tide-NJ 47.15 46.70
8 Nechay, Elena 9 North Brunswick Rapids-NJ 50.07 47.67
9 Porcelli, Gianna 9 Lakeridge Lightning-NJ 1:05.62 47.72
10 Emma, Olivia 9 Spring Run Swim Team-US 47.25 48.28
11 Schleck, Claire 9 Metuchen Golf and Country Club-NJ 51.68 48.68
12 Morcos, Karen 10 North Brunswick Rapids-NJ 1:12.26 53.13
13 Zeszotarski, Sydney 9 Green Brook Gators Swim Team-NJ 59.19 57.46
14 Acosta, Jocelyn 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:09.19 1:00.79
15 Greybek, Nadine 9 Middlesex Water Wrats-NJ 1:02.75 1:01.81
16 Hussey, Megan 10 Lakeridge Lightning-NJ 1:07.75 1:04.04
17 Schroeder, Ashley 10 Middlesex Water Wrats-NJ 1:02.02 1:07.01
--- Lu, Emily 10 Bridgewater Tide-NJ 51.81 DQ
Event 56 Boys 9-10 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Stanaway, Christopher 10 North Brunswick Rapids-NJ 37.70 37.56 7
2 Pendergraph, Rowan 10 Bridgewater Tide-NJ 40.75 39.01 5
3 Regan, Conor 9 Juniper Lane Swim Club-NJ 42.47 43.76 4
4 Morehead, Charlie 10 Bridgewater Tide-NJ 46.60 47.61 3
5 Tramontin, Carson 9 Metuchen Municipal Pool-NJ 50.52 49.95 2
6 Klem, Samuel 9 Bridgewater Tide-NJ 54.42 55.81 1
7 Fritsche, David 9 North Brunswick Rapids-NJ 58.92 55.94
8 Parrilla, Jack 10 North Brunswick Rapids-NJ 58.33 56.47
9 Catalan, Diego 10 Bridgewater Tide-NJ 59.11 1:01.84
10 Rave, Sreeram 9 North Brunswick Rapids-NJ 1:08.75 1:14.14
Event 57 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Bender, Zoe 12 Bridgewater Tide-NJ 31.47 31.75 7
2 Gandhi, Diya 12 Bridgewater Tide-NJ 32.20 32.40 5
3 Tomasula, Olivia 12 Edison Community Pool Team-NJ 38.14 37.39 4
4 Matson, Samantha 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 40.65 37.53 3
5 White, Hannah 12 North Brunswick Rapids-NJ 40.39 39.94 2
6 Singh, Ishita 11 Edison Community Pool Team-NJ 46.45 42.27 1
*7 Gilmore, Megan 11 North Brunswick Rapids-NJ 41.88 42.81
*7 Likhar, Ishita 12 North Brunswick Rapids-NJ 44.68 42.81
9 Rave, Shakthi 12 North Brunswick Rapids-NJ 54.57 51.01
--- Rondinelli, Isabella 11 Lakeridge Lightning-NJ 50.62 DQ
Event 58 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Whittington, Christopher 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 35.63 34.12 7
2 Valencia, Matthew 12 Green Brook Gators Swim Team-NJ 36.97 37.16 5
3 Kaminskas, Keith 11 Gran Centurion-NJ 38.00 38.00 4
4 Karlovitch, Matthew 12 Metuchen Municipal Pool-NJ 45.17 43.70 3
5 Frantino, Matthew 11 Lakeridge Lightning-NJ 54.24 49.37 2
6 Morehead, Malachy 11 Bridgewater Tide-NJ 49.91 50.81 1
(Event 58 Boys 11-12 50 Yard Butterfly)
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
7 Jethani, Krish 11 North Brunswick Rapids-NJ 56.71 51.65
8 Lroy, Rigel 11 North Brunswick Rapids-NJ 53.92 53.16
--- Jurado, Joseph 12 Lakeridge Lightning-NJ 1:10.05 DQ
Event 59 Girls 13-14 100 Yard Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Carrion, Rachael 13 North Brunswick Rapids-NJ 1:13.25 1:11.70 7
2 Howard, Chloe 13 Middlesex Water Wrats-NJ 1:21.49 1:17.16 5
3 Medovnik, Julia